Koso salos kurortai – Kardamena

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Koso salos kurortai - Kardamena

Kadaise žvejų kaimeliu buvusi Kardamena išaugo į modernų ir šiuolaikišką kurortą, o dėl savo patrauklios turistams infrastruktūros miestelis tapo vienu populiariausių saloje. Kardamena yra antras pagal dydį kurortas saloje, nuo Koso miesto nutolęs 30 km atstumu. Jame gyvena apie 1800 vietinių gyventojų, kuriuos papildo į čia atvykstantys poilsiauti turistai.

Kardamenoje prieglobstį ras ir istorijos mylėtojai, ir pasilinksminti mėgstantis jaunimas.

Miestelyje yra keletas įdomių graikų ir italų architektūros pavyzdžių, akį patraukia ne viena bažnyčia. Kurorto pakraštyje galima atrasti Alasarnos miesto griuvėsius, kuriuose dominuoja romėnų šventyklų, amfiteatro, krikščioniškosios bazilikos liekanos. Kai kurie senoviniai Kardamenos akmeniniai namai buvo renovuoti ir paversti restoranais, tavernomis ar parduotuvėmis, tačiau juose vis tiek įmanoma įžvelgti  senovinius elementus. Kardamenoje taip pat veikia folkloro muziejus, supažindinantis su salos gyventojų buitimi.

Kurorte įsikūrę daugybė restoranų, kavinių, barų bei diskotekų – naktinis gyvenimas, bent jau vasaros sezonu, verda iki pat ryto. Smagiausiai laisvalaikį praleisite „Bar“ gatvėje.

Miestelis garsėja kiekvienais metais rengiamais festivaliais ir šventėmis, kurios rengiamos aplink bažnyčią arba šalia uosto. Per šventes skamba graikiška muzika, šokami tautiški šokiai, vyksta vaidinimai. Vienas žymesnių – vasarą vykstantis „Alasarnia“ festivalis, kuriame netrūksta koncertų, šokių, vaidinimų, kultūrinių renginių.

Iš kurorto uosto yra organizuojamos eksursijos laivais. Didelio dėmesio susilaukia plaukimas į 8 km skersmens apvalios formos Nisyros salą, kurią suformavo ugnikalnių išsiveržimai. Lankydamiesi šioje saloje turėsite galimybę aplankyti kaimelius, paplūdimius, bažnyčias, vienuolynus bei daugiausia turistų dėmesio sulaukiantį pusiau aktyvų vulkaną. Daugiau apie šią salą skaitykite čia.

Kardamenos paplūdimys driekiasi vakarinėje Koso salos dalyje, priešais to paties pavadinimo miestelį. Jūra pasiekiama maždaug per penkias minutes, iš bet kurios Kardamenos vietos. Paplūdimys prasideda nuo kuroto uosto ir tęsiasi apie šešis kilometrus. Tai smulkaus balto smėlio ruožas su skaidriu smaragdinės spalvos vandeniu. Paplūdimys puikiai tinka tingiam lepinimuisi saulėje, žvejams, norintiems šviežios žuvies, vandens sporto ir nardymo mėgėjams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.