KRETOS SALA: įspūdingi paplūdimiai bei vietiniai skoniai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kretos salaLegendomis ir mitais apipinta Kretos sala yra didžiausia Graikijos sala. Šis saulėtas kraštas, skalaujamas Egėjo ir Libijos jūrų, keliautojams siūlo ne tik daugiau nei 960 km vaizdingos pakrantės, kurioje galima praleisti tingias atostogas, bet ir kultūrą, tradicijas bei 6000 m. pr. m. e. menančią istoriją. Pasak turizmo rinkos lyderio „Novaturas“ atstovės užsienyje Gretos Gadliauskaitės, rudenį Kretos sala pakvimpa ramybe, vietiniai dar svetingiau atveria savo namų duris, o oras bei vanduo lepina vasariška šiluma. Tokios atostogos – puiki galimybė pratęsti vasaros atostogas vos už trijų valandų nuo namų.

Rudens sezonas leis mėgautis ramybe

Pasak „Novaturo“ atstovės užsienyje Gretos Gadliauskaitės, nors turizmo sezonas Kretoje prasideda balandžio pabaigoje ir tęsiasi iki lapkričio, sala yra nuostabi bet kuriuo metų laiku. „Pramogų, ekskursijų ir aktyvių veiklų čia netrūksta viso sezono metu, tačiau yra net kelios priežastys, kodėl vertėtų Kretos salą aplankyti būtent rudenį. Viena jų – maloniai šilti orai. Rugsėjį, jau atslūgus didiesiems vasariškiems karščiams, dienomis oro temperatūra vyrauja apie 25–26, o spalį – 22 laipsnius. Šiais mėnesiais jūros vanduo Kretos pakrantėse laikosi įšilęs iki 23–25 laipsnių. Kaip matote, mūsų supratimu rudeniški ir dargani orai rugsėjo bei spalio mėnesiais būna tikrai ne Kretoje.“

Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas – poilsiautojų srauto sumažėjimas. „Rudenį Kretos gatvėse mažiau spūsčių, o mažesni keliautojų srautai populiariose lankytinose vietose leis neskubant pažinti ir mėgautis šia ypatinga sala. Be to, dėl mažesnio viešbučių užimtumo lanksčiau žiūrima į klientų pageidavimus bei skiriamas didesnis dėmesys jų poreikiams. Todėl ruduo yra pats palankiausias metas keliauti ir prasitęsti vasarą šioje svetingoje Graikijos saloje“, – sako G. Gadliauskaitė.

„Novaturo“ atstovė užsienyje pasakoja, kad rudenį visos pramogos veikia lygiai taip pat, kaip ir pačiu sezono įkarščiu, tačiau kelionės, kai neslegia svilinantys karščiai, tampa mažiau varginančios, keliautojų nuotaika būna pakilesnė, o įspūdžiai – daug džiugesni. „Net ir daug nekeliaujant, bet tiesiog mėgaujantis paplūdimio pramogomis, kai saulė ne tokia kaitri, o vanduo – dar šiltas, ne tik maloniau, bet ir saugiau leisti dienas pajūryje, – tikina pašnekovė. – Be abejo, kartais gali pasitaikyti dienų, kai pasirodo lietus ar kyla stipresnis vėjas. Tai gali turėti įtakos laivams ar kalnų tarpeklių žygeiviams, tačiau tokių netikėtumų pasitaiko visais metų laikais, todėl vengti rudens, baiminantis prastų orų, tikrai nevertėtų.“

Vienų atostogų neužteks

Kretoje yra keturi regionai, turintys savo individualių išskirtinumų, todėl ja susižavi net ir patys įnoringiausi keliautojai. Svarbiausia išsirinkti, kokių veiklų atostogų metu pageidaujate: ar leistis į aktyvias pramogas, kaip kalnų žygiai, ar tyrinėti salos kultūrą, keliaujant į vietinius kaimelius, lankantis restoranuose ir ragaujant nacionalinius patiekalus. O gal jums labiau patinka triukšmingas miesto gyvenimas, architektūra bei istorija? „Turiu įspėti, kad vienų atostogų pažinti šią salą tikrai neužteks. Todėl patogiausia pasirinkti ne tik konkretų regioną, bet ir suplanuoti savo veiklas taip, kad maksimaliai išnaudotumėte kiekvieną brangią atostogų minutę. Galbūt šį rudenį norite pailsėti ir pažinti Kretos paplūdimius, o kitą kartą grįšite energingesni ir norėsite leistis į žygį Samarijos tarpekliu – kiekvienas keliautojo tipas čia gali patenkinti savo esamus poreikius“, – pataria „Novaturo“ atstovė.

Pasak G. Gadliauskaitės, Graiko Zorbos sala turi viską, dėl ko žmonės renkasi keliones užsienyje: pradedant nuo kalnų grandinės, vilnijančios per salą, neapsakomo žydrumo šiltos jūros, didelės paplūdimių įvairovės iki salos miestų, kurie žavi savitomis senamiesčių architektūromis, muziejais ir tiesiog audringu miesto gyvenimu: „Svarbu ir tai, kad sala yra atvira keliautojams. Čia lengva savarankiškai keliauti automobiliu ir net viešuoju transportu. Žinoma, keliautojų patogumui yra organizuojamos ekskursijos į svarbiausius salos objektus, kur viskas suplanuota nuo A iki Z, belieka tik išsirinkti, kur norite keliauti. Galiu garantuoti, kad Kretoje nenuobodžiaus ir vietoje nenustygstantys keliautojai, ir žmonės, kuriems prioritetas yra ramus poilsis, skanus maistas bei geras oras.“

Susiruošusius atostogauti svečioje šalyje „Novaturo“ atstovė ragina nepraleisti viso atostogų laiko viešbučio teritorijoje: „Skirkite bent vieną dieną tolimesnei išvykai, kurioje susipažinsite su kurorto miesteliais, gamta bei kultūra. Kolekcionuokite ne suvenyrus, o potyrius ir prisiminimus bei atminkite, kad atostogų sėkmė labiausiai priklauso nuo mūsų pačių lūkesčių ir nusiteikimo. Labai svarbu žinoti, kokių atostogų norite, turėti tam tikrų tikslų bei planų, tačiau kiekviena kelionė yra nuotykis ir ne visada viskas vyksta taip, kaip suplanuota. Tad nusiteikite pozityviai – smagiausi prisiminimai ir istorijos gimsta tada, kai baigiasi planai.“

Laukia apsilankymas Olimpo dievo Dzeuso gimimo vietoje

Kretos sala yra viena geidžiamiausių Graikijos atostogų vietų. Čia tvyro 6000 m. pr. m. e. menanti atmosfera, o saulės spinduliai bučiuoja uolas ir vešlią salos augmeniją. Kreta garsėja biologine įvairove, geriausiais pasaulyje alyvmedžiais ir kalnų kraštovaizdžiais, kurie pavergs kiekvieno keliautojo širdį.

Pasak „Novaturo“ atstovės užsienyje, Kretos saloje yra net 4 įspūdingi miestai. Pasigrožėti viduramžių senamiesčiais ant jūros kranto galite atvykę į Chanią bei Retimną, kurie įsikūrę vakarinėje salos dalyje. Tuo tarpu kalnais apsuptas rytinis salos miestas Agios Nikolaos, turintis ežerą miesto centre, primins ramų ir romantišką salos gyvenimą. Salos sostinė Heraklionas, kuriame puikuojasi Knoso rūmai ir paties seniausio Europos miesto likučiai, itin svarbi archeologinė vieta. Pasiilgusiems istorijos ir archeologinių pažinimų Heraklionas turėtų tapti svarbiausiu atostogų tašku.

„Daugiau nei 80 proc. Kretos sudaro ištisa kalnų grandinė, todėl rekomenduoju keliauti į kalnus, aplankyti tarpeklius, pasigrožėti Lasičio plynaukšte ir pasisvečiuoti paties vyriausio Olimpo dievo Dzeuso gimimo vietoje, vadinamajame Dzeuso urve. Tiems, kuriems aktyvus laisvalaikis yra tikras malonumas, kviečiu mesti sau iššūkį ir įveikti 16 kilometrų besitęsiantį ilgiausią visoje Europoje Samarijos tarpeklį – vieną įspūdingiausių mūsų planetos vietų. Ekskursijos metu keliaujama Samarijos kiparisų miškais, pereinama išdžiūvusi upė ir akmenuotu taku nusileidžiama prie Libijos jūros krantų“, – Kretos lobius pristato atstovė užsienyje.

Įspūdingo grožio paplūdimiai

Kreta keliautojams siūlo vienus gražiausių paplūdimių Graikijoje. Čia rasite ir visus keliautojų poreikius tenkinančių paplūdimių, kuriuose galima išsinuomoti skėtį, užsisakyti kokteilį bei klausytis geros muzikos, ir laukinių oazių, kuriose galėsite mėgautis privačiu poilsiu. Smulkus, baltas smėlis bei krištolo skaidrumo vanduo šeimoje nepaliks abejingų.

„Nepriklausomai nuo to, kurioje salos dalyje esate apsistoję, visur rasite dieviško grožio paplūdimių. Vienas garsiausių yra žydrasis Balos paplūdimys ir rožinio smėlio Elafonisi paplūdimys, esantis vakarinėje salos dalyje. Rytinėje dalyje garsiausias Vai paplūdimys, dar žinomas, kaip „Bounty“ šokolado reklamos paplūdimys, garsėjantis baltu smėliu ir vešlių palmių giraite. Pietinėje salos dalyje rasite gražųjį Praveli paplūdimį, kuriame į jūrą įteka kalnų upė, o jos pakrantes gaubia palmių alėja“, – pasakoja Greta.

Vietiniai skoniai bei svetingumas

Kretoje daug mažyčių kaimelių, į kuriuos atstovė rekomenduoja nuklysti ir pabendrauti su vietos gyventojais, pasivaišinti populiariausiais salos patiekalais: „Labiausiai mane žavi šios salos universalumas. Čia galima pabėgti į gamtą, kalnus, laukinius paplūdimius ir mėgautis visiška ramybe, tačiau atvykę į salos sostinę Heraklioną, patenkame į didmiestį – net penktą pagal dydį Graikijos miestą, kuriame tiesiog pasimiršta, kad esame saloje. Gyvenimas Herakliono apylinkėse verda visus metus, o žiemos sezonu patys graikai mielai keliauja ir tyrinėja savo salą.“

Maistas bei svetingumas Kretoje taip pat yra menas. Šviežių daržovių, alyvuogių aliejaus, prieskoniais pagardintos mėsos ir natūralaus jogurto aromatas užburia kiekvieną keliautoją, nusprendusį pažinti autentišką salos gastronomiją.  Saloje yra daug restoranų ir tavernų, kuriose patiekiami tradiciniai patiekalai iš šviežių vietinių produktų. Geriausia Kretos virtuvės dalis – paprastumas, o vienas žinomiausių ir mėgstamiausių šios virtuvės patiekalų – Graikiškos salotos. Dar vienas populiarus patiekalas, kurio būtina paragauti – Musaka, šiek tiek primenanti lazaniją, gaminamą iš baklažanų, mėsos ir bešamelio padažo. Saloje žuvis ir jūros gėrybės neabejotinai taip pat yra vienas pagrindinių patiekalų: karšiai, raudonieji karosai ir aštuonkojai paprastai kepami ant grotelių bei pagardinami prieskoniais.

„Čia labai populiarūs ir kebabai, gaminami iš ėrienos, jautienos arba ožkienos, patiekiami lėkštėje ar su pitos duona. Taigi, tiek gurmanai, tiek gatvės maisto mėgėjai saloje tikrai neliks alkani, o po vakarienės norėsis apsilaižyti pirštus ir dėkoti šeimininkams už neišpasakytą svetingumą“, – žada Greta Gadliauskaitė.

Daugiau informacijos apie Kretos salą rasite šioje nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.