Lankomės Eilate. Atrakcija Nr. 1 – Povandeninė observatorija

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankomės Eiltate. Atrakcija Nr. 1 – Povandeninė observatorija

Sakoma, kad jeigu nebuvote Povandeninėje observatorijoje, tai nebuvote ir Eilate. Tai atrakcija numeris vienas, įkurta 1974 metais Koralinio rifo pakraštyje, maždaug apie 8 kilometrai nuo miesto centro.

Povandeninę observatoriją įkūrė zoologas ir jūrų biologas Deividas Frydmanas (David Friedman), kuris šią idėją gvildeno nuo 1972 metų. Jo tikslas buvo sukurti tokią observatoriją, kuri nekenktų natūraliai aplinkai. Statinys pastatytas sausumoje, o vėliau naudojant metalines konstrukcijas paskandintas Raudonosios jūros dugne. Po vandeniu observatorija pritvirtinta geležinėmis grandinėmis. Siekiant atstatyti padarytą žalą, aplink ją pasodinti koralai, kurie per kelis dešimtmečius suklestėjo tapdami prieglobsčiu daugeliui žuvų.

Lankytojai nusileidę į šešių metrų gylį per stiklines apžvalgos aikštelių sienas gali stebėti įspūdingą povandeninį pasaulį: koralinį rifą, šimtus ryškiaspalvių žuvelių, jūros augalų įvairovę. Čia taip yra įrengti net trisdešimt penki akvariumai, pristatantys vis kito regiono būdingą koralų sistemą ir jūros gyvūniją. Viena įdomiausių atrakcijų – „Ryklių pasaulis“ – didžiausias ryklių baseinas Viduriniuosiuose Rytuose. Trijų milijonų litrų baseine plaukioja apie dvi dešimtys ryklių. Ne ką prastesnė atrakcija – pakilti į observatorijos bokštą ir nuo „Pasaulio terasos“ grožėtis vaizdais į Aravos dykumą, Edomo kalnus ir net keturias šalis – Jordaniją, Saudo Arabiją, Izraelį bei Egiptą.

Povandeninė observatorija lankytojų laukia kiekvieną dieną nuo 8:30 iki 16:00 val. Kaina suaugusiems – 99 šekeliai. Vaikams taikomos nuolaidos.

Tinklalapis: www.coralworld.co.il/en/

Lankomės Eiltate. Atrakcija Nr. 1 – Povandeninė observatorija Lankomės Eiltate. Atrakcija Nr. 1 – Povandeninė observatorija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.