Lankomės Prancūzijoje: 68 lankytinos vietos Paryžiuje (III dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos vietos Paryžiuje

Trečioji dalis, kurioje pateikiame dar keliolika lankytinų vietų Paryžiuje. Tikime, jog iš šio gausaus sąrašo tikrai išsirinksite labiausiai žavinčius objektus.

Mažieji rūmai (Petit Palais) – rūmai pastatyti kaip laikinas 1900 m. Pasaulinės mugės statinys, kuriame buvo įkurta didelė Prancūzijos meno ekspozicija. Šiandien Mažuosiuose rūmuose įsikūręs Paryžiaus Meno istorijos muziejus (Musée des Beaux-Art).

Adresas: Avenue Winston Churchill 8e, Paris

Transportas: Metro –  Champs-Elysées-Clémenceau sustojimas

Pasažai ir galerijos (Passages&Galeries) – XIX a. vid. sukurta daugybė uždengtų pasažų ir galerijų, šiuolaikinių parduotuvių rajonų pirmtakai. Šiandien jų išliko tik apie 20 ir tai yra puikios vietos pasigrožėti jų architektūra, pasėdėti restorane, apsipirkti prabangiose ar jaukiose antikvarinių prekių parduotuvėse.

Monso parkas (Parc Monceau) – parkas įkurtas XVIII a. Orleano kunigaikščio iniciatyva. Jame galima pasigrožėti ne tik nuostabiais gėlių sodais, bet ir skulptūromis bei tvenkiniais. Šis parkas įamžintas 5-iuose paveiksluose, kuriuos nutapė garsus prancūzų impresionistas Claude Monet.

Adresas: Blvd de Courcelles, 8e, Paris

Transportas: Metro – Monceau sustojimas

Sitė sala (Île de la Cité) – sala, esanti viduryje Senos upės, laikoma Paryžiaus miesto širdimi. Visi miesto atstumai yra matuojama būtent nuo šios salos vidurio. Žymiausios salos lankytinos vietos yra Dievo motinos katedra ir Teisingumo rūmai.

Transportas: Metro – Cité sustojimas

Promenade Plantée – parkas, apsodintas įvairiausiais augalais ant apleisto XIX a. geležinkelio viaduko. Parkas įkurtas 1994 m. ir tuo metu tapo pirmuoju tokio tipo parku pasaulyje.

Adresas: Avenue Daumesmil 12e, Paris

Transportas: Metro – Bastille sustojimas

Nekaltųjų vaikelių fontanas (Fontaine des Innocents) – renesanco stiliaus fontanas, pastatytas XVI a., netoli Nekaltųjų kapinių (Cimetière des Saint-Innocents). 1788 m. nuspręsta fontaną perkelti į nedidelę aikštę, kuri šiandien yra netoli Pompidu centro.

Adresas: Square des Innocents 1e, Paris

Transportas: Metro Les Halles, Châtelet sustojimai

Andrė Sitroeno parkas (Parc André Citroën) – naujoviškas ir šiuolaikinis 14 ha žemės užimantis parkas, pavadintas žymaus prancūzų automobilių gamintojo André Citroën garbei. Parkas įkurtas ant Senos upės kranto ir susideda iš keleto atskirų dalių: dviejų modernių šiltnamio paviljonų, Baltojo sodo, Juodojo sodo, Pokyčių sodo, Serijinio sodo bei Judesio sodo.

Adresas: Rue Balard 15e, Paris

Transportas: Metro – Balard sustojimas

Šaltė aikštė (Place du Châtelet) – istorinė aikštė, pavadinta kažkada čia stovėjusios Šaltė tvirtovės vardu. Vienoje aikštės pusėje stovi Šaltė teatras (Théâtre du Châtelet), o kitoje – Viletės teatras (Théâtre de la Ville).

Transportas: Metro Châtelet sustojimas

Burbonų rūmai (Palais Bourbon) – rūmai pastatyti 1728 m. kaip gyvenamoji vieta Burbonų kunigaikštienei. Šiuo metu įsikūrę Prancūzijos parlamento Žemesnieji rūmai.

Adresas: Rue de l’Université 126 7e, Paris

Transportas: Metro – Assemblée-Nationale sustojimas

Biut Šomono parkas (Parc des Buttes-Chaumont) – labai neįprastas parkas, įkurtas ant uolėtos kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabi Paryžiaus miesto panorama. Parkas įsikūręs 19-oje zonoje, o prie jo yra dvi metro stotelės: Botzaris ir Buttes Chaumont.

Adresas: Rue Botzaris, 19e, Paris

Transportas: Metro – Buttes Chaumont sustojimas

Šv. Martyno kanalas (Canal St-Martin) – tai yra tik viena dalis iš kanalų, kurie buvo iškasti XIX a. pr., kad aprūpintų Paryžiaus gyventojus gėlu geriamuoju vandeniu. Palei vaizdingą kanalą, šiandien, yra nutiestas kelias, kuriuo galima romantiškai pasivaikščioti.

Transportas: Metro – Jaurès, République sustojimai

Kliuni muziejus (Musée de Cluny) – muziejuje eksponuojama didinga viduramžių meno kolekcija, kurios viena dalis yra įkurdinta Galų-Romėnų griuvėsiuose, o kita – viduramžių dvare. Kliuni muziejus kitaip dar vadinamas Nacionaliniu viduramžių meno muziejumi (Musée National du Moyen Âge).

Adresas: Place Paul Painlevé 6 5e, Paris

Transportas: Metro – Cluny sustojimas

Karuselės arka (Arc du Carrousel) – ši arka yra mažiausia iš Triumfo kelio arkų. Ji yra centrinė ašis tarp Luvro ir Defanso. Karuselės arka taip pat buvo pastatyta, norint priminti imperatoriaus Napoleono pergales ir pagerbti jo dižiąją armiją. Arkos viršų puošia keturi paauksuoti arkliai, kurie buvo paimti iš Šv. Marko aikštės Venecijoje.

Adresas: Place du Carrousel 1e, Paris

Transportas: Metro – Palais Royal sustojimas

Karnavalė muziejus (Musée Carnavalet) – muziejus stovi populiariame Marė (Marais) rajone. Jame galima išvysti Paryžiaus istoriją nuo ankstyvosios Prancūzijos revoliucijos pradžios iki šių laikų. Čia įrengta daugybė istorinių kambarių, kurių dizainas atitinka tų laikų dvasią.

Adresas: Rue de Sévigné 23 3e, Paris

Transportas: Metro – St-Paul sustojimas

Nacionalinė biblioteka (Bibliothéque Nacionale de France) – pastatyta 1996 m. Futuristinio dizaino pastatą suprojektavo architektas Dominique Perrault. Biblioteka yra viena didžiausių pasaulyje, nes vienu metu talpina 1 600 skaitytojų. Taip pat bibliotekoje saugoma apie 10 milijonų istorinių dokumentų, kurių amžius siekia viduramžių laikus.

Adresas: Quai François-Mauriac 11, 13e, Paris

Transportas: Metro – Bibliothèque Nationale, Quai de la Gare sustojimai

Observatorijos sodai (Jardins de I`Observatoire) – sodų kompleksas, sudarytas iš Jardin Marco Polo ir Jardin Robert Cavelier de la Salle. Marco Polo sodas, pavadintas garsaus keliautojo garbei, užima apie 1 ha žemės. Robert Cavelier de la Salle sodas, pavadintas garsaus prancūzų tyrinėtojo garbei, yra šiek tiek didesnis. Abu sodai turi žaidimo aikšteles ir po kelis stalo teniso stalus.

Adresas: Avenue de l’Observatoire 6e, Paris

Transportas: Metro – Vavin sustojimas

Šv. Eustachijaus bažnyčia (Saint-Eustache) – viena iš didžiausių miesto bažnyčių, statyta net 105 metus, nuo 1532 m. iki 1637 m. Bažnyčią puošia gražūs vitražiniai langai ir joje stovi didžiausi Prancūzijoje vargonai.

Adresas: Place du Jour 1e, Paris

Transportas: Metro – Les Halles sustojimas

Žiemos cirkas (Cirque d`Hiver) – cirkas, atidarytas 1852 m. sausio mėn. Jame vyksta tradiciniai cirko festivaliai, tokie kaip Festival Mondial du Cirque de Demain ir  Festival Mondial du Cirque de l’Avenir.

Adresas: Rue Amelot 110 11e, Paris

Transportas: Metro – Fils du Calvaire sustojimas

Šv. Stepono bažnyčia (Saint-Étienne-du-Mont) – palyginti maža, tačiau nepaprasta XVII a. bažnyčia, esanti netoli Panteono. Bažnyčia buvo pastatyta vietoje nedidelės koplyčios, skirtos Šv. Ženevjevos (Sainte-Geneviève), Paryžiaus globėjos, garbei paminėti.

Adresas: Place Ste-Geneviève 5e, Paris

Transportas: Metro – Cardinal Lemoine sustojimas

Monsuri parkas (Parc Montsouris) – didelis, romantiškas, Angliško stiliaus parkas, esantis 14-oje Paryžiaus zonoje. Tai antras pagal dydį miesto parkas, kuris yra puiki vieta norint eiti pasivaikščioti, bėgioti bei pasigrožėti ten stovinčiomis nuostabiomis skulptūromis.

Adresas: Boulevard Jourdan, Paris

Transportas: Metro – Porte d’Orléans sustojimas

Liutecijos arenos (Arènes de Lutèce) – tai erdvus amfiteatras, pastatytas I a. Tais laikais Paryžius buvo žinomas kaip Lutetia, todėl arena taip ir buvo pavadinta. Šiandien ši vieta yra populiari rengti iškylas ir žaisti futbolą.

Adresas: Rue de Navarre / Rue des Arènes 5e, Paris

Transportas: Metro – Jussieu sustojimas

 

Taip pat skaitykite:

Lankomės Prancūzijoje: 68 lankytinos vietos Paryžiuje (I dalis)

Lankomės Prancūzijoje: 68 lankytinos vietos Paryžiuje (II dalis)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.