Lankytinos vietos Amerikoje: kvapą gniaužiantys gamtos stebuklai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Amerikoje Amerika dažniausiai apibūdinama kaip svajonių ir galimybių vieta. Bet ji masina ne tik aukštu pragyvenimo lygiu, įspūdingais didmiesčiais, galimybėmis, pramogomis, bet ir kvapą gniaužiančiais gamtos stebuklais, viliojančiais milijoninius smalsuolių srautus iš viso pasaulio.

Didysis kanjonas

Apie Didįjį kanjoną daugžodžiauti nereikia, jo matmenys neleis suabejoti, kad pamatę šį gamtos stebuklą liksite pakerėti. Didžiojo kanjono plotis siekia nuo 6,4 iki 29 kilometrų, į ilgį jis tęsiasi daugiau kaip keturis šimtus kilometrų, o gylis ne ką mažiau įspūdingas – apie 1,5–2 kilometrus! Kolorado upė ir jos intakai šį reiškinį formavo daugiau kaip šešis milijonus metų.

Niagaros krioklys

Kas gi nėra bent girdėjęs apie Niagaros krioklį? Šis didingas gamtos stebuklas įsikūręs ant Niagaros upės ir savo dydžiu bei grožiu kasmet keri milijoninius keliautojų srautus. Niujorko valstiją ir Kanados Ontarijo provinciją skiriantis krioklys yra žymiausias visame pasaulyje, užgniaušiantis kvapą kiekvienam jį aplankiusiam. Emocijos, įspūdžiai ir nepamirštama patirtis garantuoti.

Jeloustono nacionalinis parkas

Vajominge esantis Joloustono nacionalinis parkas pelnęs vieno gražiausių nacionalinių parkų Amerikoje titulą. 1872 metai įkurtas parkas buvo pirmasis nacionalinis parkas visame pasaulyje. Parko pavadinimui įtakos turėjo Didžiajame Jeloustono kanjone įsikūrusios geltonosios uolos. Parkas turtingas geizerių, karštųjų versmių, purvo vonių ir kitų geologinių fenomenų, suteikiančių vietai unikalumo ir savotiško žavesio. Niekur kitur pasaulyje neišvysite tokių reiškinių vienoje vietoje – parkas įsikūręs geologiniu požiūriu itin aktyvioje zonoje. Ši vieta itin patraukli gamtos mylėtojams.

Josemito nacionalinis parkas

Kalifornijoje įsikūrusio parko akcentas – Josemito krioklys, aukščiausias visame Šiaurės Amerikos žemyne.

Arkų nacionalinis parkas

Jutos valstijoje esantis Arkų nacionalinis parkas privers pasijusti tarytum kitoje planetoje – dominuojantis raudonasis akmuo kraštovaizdį nudažo raudona spalva, suteikiančia vietai paslaptingumo, žavesio ir išskirtinumo. Šiame nacionaliniame parke, kaip sako pats jo pavadinimas, gausu arkų – per pustrečio tūkstančio smiltainio arkų sulaukia didžiulių smalsuolių srautų.

Denali kalnas

Aliaskoje stūksantis Denali kalnas, kiurio aukštis siekia daugiau kaip šešis kilometrus, yra pats aukščiausias visame Šiaurės Amerikos žemyne. Didingasis kalnas priklauso vienam iš parkų, kur yra gausiai lankomas turistų. Atvykę čia kalnu galėsite grožėtis iš toliau, o drąsiausieji turės progą apsiekti jo viršūnę – kasmet čia užkopia apie tūkstantį alpinistų.

Ir pats Denalio nacionalinis parkas, kurios esminė paskirtis yra saugoti nepaliestą kalnų gamtą, tikrai vertas dėmesio – čia galėsite pasivaikščioti laukinės gamtos apsuptyje, važiuoti autobusu ir apžvelgti apylinkes, kopti į kalnus, susipažinti su turtinga parko gyvūnija: elniais, vilkais, lapėmis, rudosiomis meškomis, briedžiais ir kt.

Uolėtųjų kalnų nacionalinis parkas

Kolorado valstijoje įsikūręs Uolėtųjų kalnų nacionalinis parkas sužavės ne tik grožiu, bet ir tarpusavyje idealią harmoniją kuriančiais kontrastais – ledynais, grakščiomis kalvomis, susiliejančiomis su sodria pievų spalvine gama… Per nacionalinį parką vingiuoja puikus kelias, kuriuo leisdamiesi grožėsitės įstabiais peizažais, sustosite ir mėgausitės slėnių kuriama ramybe, ledynų didybe, granitu pasipuošusiomis viršukalnėmis.

Pabaigai… Keliaudami po Ameriką neabejotinai nepasikuklinsite įsigyti daug suvenyrų ir kitų daiktų. Lengvai ir patogiai juos galite parsiųsti namo, pasinaudoję „Parcel ABC“ platforma ir nereikės sukti galvos, kaip keliauti su dideliu bagažu. Kompanija bus tikras išsigelbėjimas tiek gabenant daiktus iš Amerikos, tiek gabenant į Ameriką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.