Lankytinos vietos Frankfurte: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Frankfurte Lankytinos vietos Frankfurte: ką aplankyti ir pamatyti? Frankfurtas vadinamas vartais į Europą. Tai įvairus miestas, galintis kiekvienam jį aplankančiam pasiūlyti įdomių lankytinų vietų. Nors tai nėra turistinis miestas, tačiau sugebantis palikti didelį įspūdį. Susipažinti su Frankfurtu padės net keturiolika lankytinų objektų.

Rotušė – Römer

Frankfurto Römer rotušėje galima pamatyti vienus iš svarbiausių miesto istorinių pastatų, pastatytus XV – XVIII amžiuje gotikiniu stiliumi. Šie trys žymiausi statiniai, esantys Römerberg aikštėje, yra seniausia miesto rotušės dalis. Centrinis pastatas vadinamas „Zum Romer“ pavadinimu, kilusiu nuo romėnų gyvenviečių, kurios šioje vietoje buvo įsikūrusios prieš Frankfurto įkūrimą. Dešinėje pusėje esantis pastatas žinomas kaip „Lowenstein“, o kairėje – „Alt-Limpurg“. Rotušė buvo nuolat plečiama, naujausi pastatai pastatyti XX a. pradžioje.

Frankfurto katedra – Kaiserdom

Frankfurto katedra pastatyta XIII amžiuje. Joje nuo 1356 iki 1792 metų buvo karūnuojami Vokietijos karaliai ir Šventosios Romos imperijos imperatoriai. 1867 metais rugpjūčio 14 d. katedrą pasiglemžė liepsnos, tačiau vėliau ji atstatyta. Antrą kartą bažnyčiai rekonstrukcijos prireikė pasibaigus Antrajam pasauliniui karui. Įspūdingiausias katedros eksterjero bruožas – smiltainio formos 300 metrų aukščio raudonas bokštas, pastatytas tarp 1415-1514 metų.

Adresas: Domplatz   14, 60311 Frankfurt am Main

Römerberg aikštė

Römerberg yra pagrindinė ir pati gražiausia aikštė Frankfurte. Daugelis turistų šią vietą pasirenka kaip pirmąją stotelę pažinčiai su miestu. Nuo XII amžiaus aikštėje vyko prekyba, įvairiausios šventės, net garsioji Frankfurto knygų mugė. Römerberg yra seniausia miesto dalis.

Frankfurto senoji opera – Alte Oper

Senoji opera praeityje buvo Frankfurto operos teatras. Pastatas smarkiai nukentėjo Antrojo pasaulinio karo metu, tačiau vėliau rekonstruotas ir 1981 metais atidarytas kaip koncertų salė. Operos eksterjeras bei vestibiulio interjeras buvo atkurtas pagal originalą. Kitoje pastato dalyje įrengtas modernaus interjero daugiafunkcinis kompleksas su koncertų sale ir kongresų centru.

Adresas: Opernplatz 1, 60313 Frankfurt

Muziejų krantinė – Museumsufer

Dėl didelės muziejų koncentracijos miesto centre esanti Maino upės pietinė pakrantė vokiečių vadinama Museumsufer arba Muziejų krantine. Šioje vietoje įsikūrę vieni iš geriausių miesto muziejų: Ikonų, Taikomosios dailės, Etnologijos, Vokietijos filmų, Vokietijos architektūros, Komunikacijos ryšių ir kt. Vienas populiariausių – Städel muziejus, įkurtas 1816 metais, kai vietos pirklys ir meno kolekcininkas Johanmen Friedrich Städel pagal testamentą miestui paliko visame pasaulyje gerai žinomų paveikslų kolekciją.

Palmių sodas – Palmengarten

Palmengarten yra didelis parkas Frankfurto mieste, įkurtas mokslo ir laisvalaikio tikslais 1868 metais. Dvidešimties hektarų plote žydi gražūs gėlynai, iškastas didelis ežeras bei yra keli šiltnamiai, kuriuose auginami įvairūs tropinio ir subtropinio klimato augalai.

Adresas: Siesmayerstraße 61, 60323 Frankfurt am Main

Gėtės namas – Goethehaus

Tai Johano Volfgango von Gėtės tėvams priklausęs namas, kuriame gyveno ir vienas svarbiausių Vokietijos švietimo epochos rašytojų. Gėtė šiame name gimė 1749 metais rugpjūčio 28 dieną ir gyveno iki kol išvyko studijuoti teisės į Leipcigą. Šalia Goethehaus įkurtas Gėtės muziejus, eksponuojantis paveikslus, dokumentus, knygas, susijusias su rašytoju.

Adresas: Großer Hirschgraben 23-25, 60311 Frankfurt am Main

Höchst

Höchst yra laikomas Frankfurto priemiesčiu. Tai nedidelis, tačiau žavingas miestelis, turintis ilgą istoriją, kuri atsispindi IX a. bažnyčioje ir XIV a. pilyje. Priemiestis pasiekiamas per dešimt minučių iš Frankfurto centrinės stoties važiuojančiu traukiniu.

Hauptwache

Tai barokinio stiliaus pastatas, pastatytas XVIII amžiuje, šalia pagrindinės miesto pirkinių gatvės. Iš pradžių jame buvo įkurtas policijos komisariatas, tačiau vėliau pastatas transformuotas į kavinę.

Adresas: An der Hauptwache 15, 60313 Frankfurt

Eschenheimer bokštas

Keturiasdešimt septynių metrų aukščio gotikinio stiliaus bokštas yra vienas iš kelių išlikusių viduramžių įtvirtinimų bokštų, kurie praeityje juosė visą Frankfurto miestą. Dauguma bokštų iš Frankfurto panoramos pradingo tarp 1806 – 1812 metų, kai buvo nugriautos senosios miesto sienos. Šis bokštas išliko įsikišus tuometiniam Prancūzijos ambasadoriui.

Šv. Pauliaus bažnyčia – Paulskirche

Šv. Pauliaus bažnyčia pastatyta tarp 1789 ir 1833 metų Frankfurto senamiesčio centre. Joje pirmą kartą buvo išrinktas Vokietijos parlamentas. Ši neoklasikinio stiliaus bažnyčia laikoma šalies demokratinio judėjimo simboliu.

Adresas: Paulsplatz 11, 60311 Frankfurt am Main

Bethmann parkas

Netoli Frankfurto centro įkurtas parkas nėra didelis, tačiau jame malonu pasivaikščioti, įkvėpti gryno oro, tiesiog atsipalaiduoti. Iš pradžių tai buvo privatus sodas, priklausęs turtingam žydų bankininkui. Šiandien spalvingais gėlynais apsodintas parkas laikomas vienu gražiausių Frankfurte. Populiariausia parko lankytina vieta – kinų sodas, įkurtas 1900 metais.

Gamtos istorijos muziejus – Senckenberg

Frankfurto gamtos istorijos muziejus yra vienas didžiausių tokio tipo muziejų Europoje, kuriame saugoma daugiau nei penkti tūkstančiai eksponatų nuo dinozaurų fosilijų iki šiandien aptinkamų gyvių. Populiariausia muziejaus atrakcija – didelė dinozaurų skeletų kolekcija, pritraukianti įvairaus amžiaus žmones. Idėja įkurti gamtos istorijos muziejų kilo garsiausiam vokiečių poetui Gėtei.

Adresas: Senckenberganlage 25, 60325 Frankfurt am Main

Frankfurto zoologijos sodas

Šiek tiek į rytus nuo miesto centro esantis Frankfurto zoologijos sodas yra viena populiariausių atrakcijų mieste. Sodas buvo įkurtas XIX amžiaus viduryje. Tai antras pagal senumą zoologijos sodas Vokietijoje. Jame gyvena daugiau nei 4000 įvairiausių gyvūnų, atstovaujančių apie 500 rūšių. Čia galima pamatyti liūtus, tigrus, vilkus, žirafas, ruonius, krokodilus, raganosius ir daug kitų egzotinių gyvūnų.

Adresas: Bernhard-Grzimek-Allee 1, 60316 Frankfurt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.