Lankytinos vietos Kopenhagoje (II dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Kopenhagoje

Toliau jus supažindiname su lankytinomis vietomis Danijos sostinėje Kopenhagoje. Nepamirškite apsilankyti Kronsborgo, Rozenburgo ar Frederiksborgo pilyje, būtinai užsukite į Carlsberg alaus lankytojų centrą bei apžiūrėkite kitus populiarius objektus, kurių aprašymus rasite apačioje.

Pirmą straipsnio dalį perskaitysite paspaudę šią nuorodą.

Muziejus po atviru dangumi – Frilandsmuseet

Frilandsmuseet – vienas didžiausių ir seniausių muziejų po atviru dangumi pasaulyje. Aštuoniasdešimt šešių akrų žemės sklype išsidėstęs muziejus sukaupęs daugiau nei 50 ūkių, malūnų ir namų ekspoziciją. Visi 1650-1940 metais statyti pastatai buvo atgabenti iš įvairių Danijos vietovių ir perstatyti muziejuje. Tai unikali vieta susipažinti su tuometiniu danų gyvenimu ir jų buitimi.

Adresas: Kongevejen 100, 2800 Kgs.Lyngby

Tinklalapis: www.natmus.dk

Rozenburgo rūmai

Rozenburgo rūmai reprezentuoja Nyderlandų renesansą. Karališkoji šeima juose gyveno iki 1720 metų, tačiau nuo 1838-ųjų rūmai ir visi jame esantys daiktai tapo puikiu istorijos muziejumi. Iki šių dienų juose išliko autentiškos Rožių pilies menių dekoracijos,  nuo 1660 metų  saugotos karūnos, regalijos ir brangenybės. Viena pagrindinių įžymybių rūmuose – Didžiojoje salėje esantis karūnavimo sostas, kurį „saugo“ trys sidabriniai liūtai.

Adresas: Øster Voldgade 4A, 1350 København K

Tinklalapis: www.rosenborgslot.dk

Pašto ir telefonų muziejus

Muziejus lankytojus supažindina su komunikavimo priemonėmis, naudotomis dar prieš atsirandant kompiuteriams. Tiek vaikams, tiek suaugusiems bus įdomu pamatyti įvairius prietaisus, aprėpiančius nuo antspaudų iki greitojo interneto ryšio. Jame galima pamatyti senus telegrafus, pirmuosius radijo aparatus, telefonus, pašto uniformas ir kt. Muziejuje taip pat sukaupta didelė Danijos antspaudų, naudotų nuo 1851 iki 1998 metų, kolekcija. Muziejus nemokamas.

Adresas: Købmagergade 37, 1012 København K

Tinklalapis: www.ptt-museum.dk

Kronborgo pilis

Elsinore esanti Kronborgo pilis yra vienas geriausių šiaurės Europos renesanso stiliaus pavyzdžių. 1574-1585 metais Frederiko II užsakymu pastatyta pilis yra maždaug 50 kilometrų į šiaurę nuo Kopenhagos. Iki 1600 metų joje gyveno karališkoji šeima, vėliau pilis apleista. Nuo 1785 iki 1923 metų rūmuose apgyvendinti kareiviai, o nuo 2000 metų pilis įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kronborgo pilis geriausiai žinoma dėl Viljamo Šekspyro „Hamleto“, taip pat ji garsėja ir tuo, jog joje yra ilgiausia šiaurės Europoje 60 metrų ilgio menė, vadinama „Šachmatine“ arba „Riterių sale“.

Adresas: Kronborg 2C, 3000 Helsingør

Tinklalapis: www.kronborg.dk

Frederiksborgo pilis

Didžiausia renesansinė pilis Skandinavijoje, apsupta nuostabaus barokinio stiliaus sodo, tūno ant trijų nedidelių salelių Slotsøen ežere. Rūmai pastatyti 1600-ųjų metų pradžioje, karaliaus Kristiano IV paliepimu. Po niuniokojusių pilį gaisrų, XIX amžiaus viduryje ją atstatė Carlsbergo alaus daryklos savininkas J.C. Jacobsen. Rūmus verta aplankyti ne tik dėl gražios architektūros pastato ir sodų, bet ir dėl istorijos muziejaus, kuris lankytojus supažindina su Danijos istorija. Jame eksponuojami portretai, istoriniai paveikslai, skulptūros, veikia modernaus meno galerija.

Adresas: Møntportvejen 10, 3400 Hillerød

Tinklalapis: www.frederiksborgslot.dk

Carlsberg alaus muziejus

Alaus muziejus įkurtas pirmosios Carlsberg alaus daryklos vietoje. Lankytojai supažindinami su garsiausio pasaulyje alaus atsiradimo istorija bei gaminimo eiga. Apžiūrima alaus butelių ir apdovanojimų kolekcija, skulptūrų sodas, galiausiai patenkama į suvenyrų parduotuvę. Turo pabaigoje kiekvieno laukia bokalas skanaus alaus. 10 tūkst. kv. m. užimantis lankytojų centras yra vienas populiariausių turistų lankomų objektų Kopenhagoje.

Adresas: Ny Carlsberg Vej, 2500 Valby

Tinklalapis: www.visitcarlsberg.dk

Kopenhagos botanikos sodas

Dešimties hektarų ploto bonatikos sodas yra Kopenhagos centrinėje dalyje. Pirmasis botanikos sodas sužaliavo 1600 metais, tačiau jis buvo perkeltas du kartus, kol 1870 metais įkurdintas dabartinėje vietoje. Jame auga daugiau nei 13 tūkst. rūšių augalų, kurie išdėstyti skirtinguose skyriuose: Danijos augalų, daugiamečių augalų, vienmečių augalų, Vidurio ir Pietų Europos kalnų augalų, spygliuočių augalų. Botanikos sode yra 27 šiltnamiai, žymiausias – 1874 metais pastatytas šešiolikos metrų aukščio Palmių namas.

Adresas: Øster Farimagsgade 2B, 1353 København K

Tinklalapis: www.botanik.snm.ku.dk/

Geologijos muziejus

Geologijos muziejuje eksponuojamos uolienos, mineralai, meteoritai ir įvairios fosilijos. Jame kiekvienas lankytojas gali tyrinėti ir sužinoti daugiau žinių apie Saulės sistemą, Žemę ir tai, kaip ji atsirado. Apžiūrima iš įvairių pasaulio vietų atgabenti mineralai, viena geriausių pasaulyje meteoritų kolekcija, „Apolo 17“ parskraidintas mėnulio uolienos gabalas bei gyvūnų ir augalų fosilijos.

Adresas: Øster Voldgade 5-7, 1350 København K

Tinklalapis: www.snm.ku.dk

Mėlynosios planetos akvariumas

Kopenhagoje esantis Mėlynosios planetos akvariumas yra didžiausias akvariumas Šiaurės Europoje. Iš visų pusių supantis vanduo lankytojams suteikia neapsakomą jausmą, tarytum pats žmogus stebėtų povandeninį pasaulį stovėdamas jūros dugne. Akvariume plaukioja įvairios egzotinės žuvytės, rykliai, rajos, unguriai, piranijos. Puiki ir prasminga diena akvariume su vaikais – garantuota.

Adresas: Jacob Fortlingsvej 1, 2770 Kastrup

Tinklalapis: www.denblaaplanet.dk

Kristianborgo rūmai

Slotsholmeno saloje esantys Kristianborgo rūmai iki 1794 metų buvo karališkoji rezidencija, kurioje nuo 1849 metų įsikūrė Danijos parlamentas. Šiandien matomas pastatas yra penktas. Jame dominuoja trijų epochų architektūros stiliai. Rūmuose lankytojams leidžiama apžiūrėti menes, karališkuosius apartamentus, buvusias arklides.

Adresas: Prins Jørgens Gård, 1468 København K

Tinklalapis: www.christiansborg.dk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.