Lankytinos vietos Malmėje: ka pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos-vietos-malmejeMalmė yra trečias pagal dydį miestas Švedijoje. Daugybę turistų traukiantis miestas kviečia susipažinti su istorinėmis ir architektūrinėmis vertybėmis. Pateikiame keletą lankytinų vietų Malmėje, kurių jūsų vizito metu nevertėtų praleisti.

Besisukantis Torsas

Miesto vizitinė kortelė – vakariniame uosto rajone esantis moderniosios architektūros stiliaus „Besisukančio torso“ dangoraižis. Tai aukščiausias dangoraižis ne tik Švedijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Jo aukštis siekia 190 metrų. Jame yra įkurti biurai, prekybos centrai bei prabangūs apartamentai.

Adresas: Lilla Varvsgatan 14, 211 15 Malmö

Mažoji aikštė – Lilla Torg

1592 metai Malmėje pastatyta aikštė, kuri šiandien yra tapusi viena pagrindinių susitikimo vietų mieste. Gyventojai mėgsta per pietus užsukti į šalia esančias kavines ar restoranus išgerti kavos, papietauti, o vakarais ši aikštė tampa atspirties tašku ieškantiems naktinių pramogų.

Adresas: Möllevagnsgatan, Möllevångsgatan 27, 214 20 Malmö

Malmės pilis – Malmohus

Geriausiai su miesto istorija susipažinsite apsilankę Malmės pilyje. Jos istorija prasidėjo 1434 metais, tačiau XVI amžiaus pradžioje pilis buvo sugriauta. Tai, ką galime matyti šiandien, pastatyta 1530 metais. Pilyje veikė kalėjimas, kankinimų kambariai, monetų kalykla, vykdavo įvairiausi karališkosios šeimos pokyliai. Šiandien pilies teritorijoje įkurtas Malmės muziejus, kurio ekspozicija apima istorijos, technologijų, laivybos bei gamtos temas.

Adresas: Malmöhusvägen 6, 211 18 Malmö

Šv. Petro bažnyčia

Šv. Petro bažnyčia yra seniausias pastatas Malmėje, pastatytas dar XIV amžiuje. Ši bažnyčia lankytojus traukia savo gotikine architektūra, net 105 metrų aukščio bokštu bei retkarčiais vykstančiais koncertais.

Adresas: Göran Olsgatan 4, 211 22 Malmö

Rotušės aikštė – Radhuset

Malmės rotušė pastatyta 1546 metais, tačiau iki šio laiko buvo ne kartą rekonstruota. Miesto svečius taip pat žavi šalia stovintys XVI-XIX amžiaus pastatai, kurių dauguma pastatyti nugriovus senas trobeles. Toks sprendimas priimtas norint sukurti reprezentatyvesnį miesto vaizdą.

Folkets parkas

Miesto gyventojų mėgstamas parkas, esantis netoli nuo centro. Į jį ateinama praleisti laisvalaikio ar tiesiog pasidžiaugti geru oru. Jame yra daug pramogų vaikams, įskaitant terariumą bei apžvalgos ratą.

Adresas: Amiralsgatan 35, 214 37 Malmö

Malmės prieplauka

Prieš kelias dešimtis metų iš prieplaukos išplukdžius pramoninius laivus, išardžius kranus bei pasitelkus į pagalbą architektus, lyg iš naujo atgimė ne tik Malmės prieplauka, bet ir pats miestas. Šiandien ši miesto dalis yra virtusi žmonių susibūrimo bei romantiškų pasivaikščiojimų vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.