Lankytinos vietos Zalcburge: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Zalcburge

Lankytinos vietos Zalcburge: ką aplankyti ir pamatyti? Zalcburgas garsėja savo baroko architektūra, ilga bei įdomia istorija. Pirmą kartą Zalcburgas rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 755 metais. Tai ketvirtas pagal dydį Austrijos miestas, kurį tikrai verta aplankyti. Net ir skiriant pažinčiai vieną dieną, suprasite, koks tai nuostabus miestas. Pateikiame jums dešimt populiariausių lankytinų vietų.

Hohensalzburgo tvirtovė

Iki šių dienų gerai išsilaikęs statinys yra viena didžiausių viduramžių tvirtovių Vidurio Europoje, kurios ilgis siekia 250 metrų, plotis – 150 metrų. Pilis pradėta statyti 1077 metais, o šimtmečiams bėgant išsiplėtė taip, kad pateko į pasaulio didžiausių pilių penketuką. Tvirtovė praeityje daug metų priklausė arkivyskupams ir princams, buvo įrengtos kareivinės ir kalėjimas. Šiuo metu pilis atvira lankytojams, o į ją pakilti galima nuo 1892 metais veikiančiu funikulieriumi.

Adresas: Mönchsberg 34, 5020 Salzburg

Mocarto gimimo vieta Mozarts Geburtshaus

Mocarto šeima dvidešimt šešis metus (1747-1773) gyveno trečiame Hagenauer namo aukšte, adresu Getreidegasse 9. Visame pasaulyje garsus kompozitorius Volfgangas Amadėjus Mocartas jame gimė 1756 metais sausio 27 dieną. Tai tipiškas zalcburgiečių gyvenamasis namas, kuriame šiuo metu veikia V. A. Mocarto muziejus, eksponuojantis asmeninius kompozitoriaus ir jo šeimos daiktus, portretus, laiškus, natų puslapius.

Adresas: Getreidegasse 9, 5020 Salzburg

Mocarto namas – Mozart Wohnhaus

Namas, kuriame nuo 17 metų iki išvykstant į Vieną gyveno kompozitorius V. A. Mocartas. Rezidencija rekonstruota po to, kai buvo sunaikinta Antrojo pasaulinio karo metu. Visuomenei durys atvertos tik 1996 metais. Šiuo metu čia įkurtas muziejus, skirtas Mocarto ir jo šeimos gyvenimui. Tarp garsiausių eksponatų galima pamatyti originalų kompozitoriaus fortepijoną bei garsųjį šeimos portretą.

Adresas: Makartplatz 8, 5020 Salzburg

Zalcburgo katedra – Dom zu Salzburg

Zalcburgo katedra pašventinta Šv. Virgilijaus ir Šv. Ruperto 774 metais. 1167 metais miestą apėmęs gaisras pasiglemžė ir šventovę, kuri atstatyta po dešimtmečio dar gražesnė, didingesnė ir įspūdingesnė nei buvo iki tol. Po daugiau nei 400 metų bažnyčia vėl paskendo liepsnose, tačiau ir vėliau atstatyta. Priekinis statinio fasadas suskirstytas į tris dalis, o pagrindinius vartus, pagamintus 1657-1958 metais, saugo keturios didelės statulos. Ši katedra nuostabus ankstyvojo baroko pavyzdys.

Adresas: Domplatz 1a, 5020 Salzburg

Helbruno rūmai ir fontanai

Helbruno rūmai – vėlyvojo Renesanso epochos pavyzdys, apsuptas didelio ir nuostabaus parko, garsėjančio žaismingais ir netikėtai ištrykštančiais fontanais. Vasaros rezidencija pradėta statyti Zalcburgo princo arkivyskupo Markus Sittikus vo Hohenems, kuris buvo didelis itališko meno ir kultūros mylėtojas. Darbams atlikti archivyskupas nusamdė tuo metu garsų architektą Santino Solari ir jį įpareigojo sukurti didingus, elegantiškus bei erdvius rūmus. Lankytojus domina ne tik rūmai, kuriuose galima aplankyti išpuoštus miegamuosius, bet ir parkas bei jame esantys fontanai, ištrykštantys netikėčiausiose vietose.

Adresas: Fürstenweg 37, 5020 Salzburg

Zalcburgo zoologijos sodas

Net keturiolikos hektarų plote įkurtame zoologijos sode gyvena apie 1200 gyvūnų, atvežtų iš įvairių pasaulio kampelių. Čia galima grožėtis tiek egzotinėmis rūšimis, tiek vietinėmis, įskaitant Alpių regionui būdingus gyvūnus, kurių nepamatysite kituose zoologijos soduose. Skirdami bent pusdienį galėsite pabūti beždžionių, meškų, raganosių, antilopių, kengūrų ir kitų gyvūnų draugijoje.

Adresas: Anifer Landesstraße 1, 5081 Anif

Gamtos istorijos ir technologijų muziejus

Diena praleista Gamtos istorijos ir technologijų muziejuje paliks neišdildomus įspūdžius ir mažiems, ir suaugusiems. Jame įrengtas 10 tūkst. litrų akvariumas, roplių zoologijos sodas, dinozaurų ir kosmoso tyrimų salės, mokslo centras. Iš arti galima stebėti spalvingas tropines žuvis, išvysti varliagyvius bei roplius, pamatyti įvairius raketų modelius ar pabuvoti kosminėje stotyje.

Adresas: Museumsplatz 5, 5020 Salzburg

Zalcburgo muziejus

Mocarto aikštėje esančioje didingoje Naujoje rezidencijoje muziejus įkurtas 2007 metais. Tai Zalcburgo miesto bei regiono meno ir kultūros istorijos muziejus, kurio nauja koncepcija apjungia vertingus meno objektus, estetinius pristatymus ir multimedijos instaliacijas į vieningą visumą.

Adresas: Neue Residenz, Mozartplatz 1, 5020 Salzburg

Šiuolaikinio meno muziejus

Šiuolaikinio meno muziejų sudaro du pastatai: MDM Rupertinum, esantis istoriniame miesto centre ir MDM Monchsberg, įkurtas ant to paties pavadinimo kalvos. Kolekciją sudaro fotografijos, skulptūros, tapybos, grafikos darbai. Jame taip pat galima pamatyti daugiau nei 17 tūkstančių fotografijų, kuriose dominuoja Austrijos vaizdai, užfiksuoti nuo 1945 m.

Adresas: Mönchsberg 32, 5020 Salzburg ir Wiener-Philharmoniker-Gasse 9, 5020 Salzburg

Mirabelo rūmai ir sodai

Tai labai graži vieta, su gražia savo istorija. Pirmieji rūmai pastatyti 1606 metais, tačiau nuo to laiko jų išvaizda vis keitėsi. Šiuo metu rūmuose įsikūrusi miesto valdžia. Juos supa garsieji Mirabelo sodai, kurie visuomenei atidaryti 1854 metais. Tai tikras sodininkystės šedevras, kuriame puikuojasi 1913 metais pastatytas Pegaso fontanas ir jį supančios keturios statulos, simbolizuojančios ugnį, žemę, orą, vandenį.

Adresas: Mirabellplatz, 5020 Salzburg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.