Londono Shard dangoraižis – kvapą gniaužiantys vaizdai iš aukštai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Londono ShardLondonas – daugiakultūris miestas, viliojantis viso pasaulio turistus lankytinų objektų įvairove ir išskirtinumu. Kaip ir kiekvienas gausiai turistų lankomas miestas Londonas stengiasi atverti savo panoraminį vaizdą. Nors ir anksčiau turėjo žymių objektų, tokių kaip apžvalgos ratas ,,London Eye“ , bet 2012 metais prieš pat Londono Olimpiadą pastatytas dangoraižis ,,Shard“ (,,Stiklo šukė“) sulaukė išskirtinio dėmesio.

Šis dangoraižis ne tik aukščiausias Londone, bet yra tituluojamas vienu iš aukščiausių statinių visoje Vakarų Europoje. Tai iš tiesų modernus statinys, atitinkantis savo pavadinimą. Šį dangoraižį projektavo italų architektas Renzo Piano, išgarsėjęs savo darbu Paryžiuje – modernaus meno centro ,,Centre Georges Pompidau“ projektu. Pavadinimą sugalvojo pats autorius ir tikrai – tai labai taiklus ir įsimintinas pavadinimas, nes pastatas savo forma primena stiklo šukę. Pasakojama, kad prie šio projekto dirbo įvairių tautybių statybininkai, todėl dangoraižis žiniasklaidos net buvo pramintas Babelio bokštu. Juk biblinė legenda pasakoja, kad Dievas žmonių kalbas sumaišės, kad šie nepastatytų bokšto, kuriuo pasiektų dangų. Iš tiesų, kai iš apačios žiūri į bokštą, atrodo, kad jis siekia dangų. Įspūdį sustiprina saulėtą dieną ant stiklo atsispindintys plaukiantys debesys.

Tad pasiryžę pakilti į 72 aukšte esančią apžvalgos aikštelę, pasistenkite pasirinkti tinkamą orą. Nors Londone jį iš tiesų sunku nuspėti, bet įspūdis bus didžiulis, nes tinkamu oru matoma panorama siekia net 64 km spindulį. Tiesa, apgalvotas ir kitoks variantas: jei pakilus į aikštelę nematyti bent trijų svarbiausių objektų, jums leidžiama per tris mėnesius dar kartą nemokamai pakilti į apžvalgos aikštelę. Manau, tai ypač geras požiūris į savo lankytojus.

Kaip buvo minėta, tai nėra senas statinys, tačiau iš kitų pastatų išsiskiria savo modernumu  ir yra  matomas vos įvažiavus į miestą. Dangoraižis siekia 310 metrų aukštį ir turi iš viso 95 aukštus. Tiesa, 23 aukštai yra po žeme. Į viršų per keletą akimirkų pakelia liftai. Iš pradžių vienu liftu pakylama į 33 aukštą, po to kitu – į 68 aukštą. Jau iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai: matyti Temzės vingis, Tauerio tiltas ir visa miesto panorama. Bet ši apžvalgos aikštelė uždara, todėl laiptais kylame aukštyn. 72 aukšte įrengta apžvalgos aikštelė beveik po atviru dangumi. Stovi ir jauti saulės spindulius, plaukus kedena vėjas, o užvertęs galvą matai smailėjančią dangoraižio viršūnę. Tiesa, čia būti saugu, stiklo sienos gana aukštos, tačiau virš galvos – dangus…  Vaizdas – kerintis tiek saulėtą dieną, tiek ir vakarėjant, kai įsižiebia miesto žiburiai. Tad būnant Londone tikrai verta aplankyti ir Stiklo šukę – panoraminis miesto vaizdas palieka didžiulį įspūdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.