Lankytinos vietos Madeiroje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Madeiroje Tikėtina, kad poilsiaudami Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje, atostogas leisite ne tik prie vandenyno ar baseino, tačiau aplankysite ir įdomiausias lankytinas vietas. Pateikiame keletą jų.

Botanikos sodas

Maždaug keturi kilometrai į šiaurės rytus nuo Funšalio yra įkurtas botanikos sodas. Tai viena populiariausių lankytinų vietų turistų tarpe. Jame galima pasigrožėti subtropinio klimato augalais. Čia auga tūkstančiai vietinių bei egzotinių rūšių augalų, medžių bei gėlių, atgabentų iš įvairių pasaulio vietų. Šalia įėjimo į botanikos sodą taip pat yra Gamtos istorijos muziejus.

Lynų keltuvas

Viena įdomiausių ir populiariausių atrakcijų Madeiros saloje – Funšalyje esantis lynų keltuvas. Keleiviai gali pasimėgauti net 15 minučių „skrydžiu“. Keltuvo kabinos suprojektuotos taip, kad 360 laipsnių kampu būtų galima grožėtis dramatišku kalnų kraštovaizdžiu, beribiu Atlanto vandenynu bei pačiu Funšaliu. Keltuvas kyla iš senamiestyje esančios aikštės. Kelionė tęsiasi iki botanikos sodų arba iki Monte Palace tropinių sodų.

Funšalis

Funšalis vadinamas labiausiai vaizdinga bei švariausia Europos sostine. Pietinėje salos dalyje esantis miestas iš vienos pusės supamas Atlanto vandenyno iš kitos – vaizdingų kalnų. Turistams Funšalis siūlo ne tik įdomias lankytinas vietas, bet ir daug aktyvios veiklos – nardymą krištolo skaidrumo vandenyje, čiuožimą banglentėmis, ekskursijas laivais, kurių metu galėsite pasiplaukioti su delfinais arba stebėti banginius, audringą naktinį gyvenimą.

Kabo Žirao iškyšulys

Atostogaudami Madeiroje būtinai aplankykite pietinėje salos dalyje esantį iškyšulį Kabo Žirao (Cabo Girao). Tai antras pagal aukštį kyšulys pasaulyje ir aukščiausias Europoje, virš Atlanto vandenyno iškilęs 580 metrų. Turistų tarpe ši vieta dar labiau išpopuliarėjo po 2012 metų, kuomet buvo įrengta apžvalgos aikštelė su permatomomis grindimis.

Zona Velha

Funšalio senamiestis. Nepraleiskite progos pasivaikščioti seniausioje miesto dalyje.

Quinta do Palheiro

Nuostabieji Palheiro sodai įkurti Madeiros sostinėje Funšalyje 1801 metais. Jų teritorija padalyta į keletą sekcijų, kurių kiekvienoje auga vis kitokie augalai. Sodas stebina gėlių ir atogrąžų medžių gausa. Čia auga rožės, orchidėjos, kamelijos bei daugybė kitų gėlių, taip pat skraido daugiau nei 290 rūšių paukščių.

Šv. Vinsento (São Vicente)  urvai ir Vulkanizmo centras

Vulkanizmo centras įkurtas žavingame Šv. Vincento kaimelyje, Madeiros šiaurinėje pakrantėje. Audiovizualinių demonstracijų pagalba turistai supažindinami su ugnikalnių išsiveržimais, padėjusiais susiformuoti Madeiros archipelagui. Čia pat galima apsilankyti Šv. Vincento urvuose, kuriuos praeityje išgraužė tekėjusi lava. Nors požeminių tunelių ilgis siekia apie 1 km, turistams atvira 700 m trasa.

Levados

Levados – drėkinimo sistema, išraizgiusi visą Madeiros salą. Šių levandų paskirtis – iš vandens rezervuarų ir drėgnų vietų nugabenti vandenį į šiaurinę salos dalį, kurioje saulė jį labiausiai išgarina. Beveik šalia visų kanalų įrengti siauri pėsčiųjų takai. Tai idealiausias variantas norintiems susipažinti su nuolatos žaliuojančia Madeiros sala.

Banginių muziejus

Banginių muziejus įkurtas Canico mieste. Jame eksponuojami banginių medžioklės būdai, naudoti įrankiai, transportavimo metodai. Taip pat įvairūs meno dirbiniai iš kaulų ir dantų. Muziejaus pastato sieną puošia natūralaus dydžio banginio maketas.

Pico do Arieiro viršukalnė

Jeigu mėgstate gamtą, tyrą orą ir kalnus – užkilkite į Pico do Arieiro viršukalnę. Tai trečias pagal aukštį kalnas Madeiros saloje. Čia jūsų laukia nuostabi panorama, kalnų peizažai bei aštrias uolų briaunas skrodžiantys debesys.

Funšalio turgus

Viską, ką užaugina Madeiros gamta ir Atlanto vandenynas, galima rasti sostinės turguje Mercado dos Lavradores. Šis turgus padalytas į keletą skyrių: gėlių, vaisių ir daržovių bei žuvų. Tai unikali vieta, kurioje tiesiog privaloma apsilankyti.

Taip pat apsilankykite Madeiros kurortuose. Aprašymus apie juos rasite šioje nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.