MADEIRA: penkios priežastys ją aplankyti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

madeiraMadeira – Portugalijai priklausanti nuostabaus grožio sala, kurios krantus skalauja Atlanto vandenynas. Čia praleistos atostogos prabėgs kaip akimirka, tačiau iš jos parsivešite nesuskaičiuojamą galybę įspūdžių. Pateikiame vos penkias priežastis, kodėl būtinai reikia nuvykti į Madeirą, tačiau, tikime, kad nuvykę, priežasčių atrasite mažiausiai dukart tiek.

Apgyvendinimas

Apgyvendinimo pasiūla Madeiros saloje gana įvairi, todėl kiekvienas išsirinksite nakvynę pagal savo biudžetą ir skonį. Čia užsisakysite apgyvendinimą nuo tradicinių dvarų, vadinamų Quintas ar svečių namų iki penkias žvaigždutes turinčių viešbučiuose, kuriuose galėsite mėgautis komfortu ir aukšto lygio aptarnavimu.

Puikus klimatas

Ne kiekviena sala gali pasigirti puikiu oru ištisus metus. Vasarą temperatūra retai peržengia 26 laipsnių ribą, o žiemą retai nukrenta žemiau 17 laipsnių šilumos. Tačiau Golfo srovė net ir „šaltuoju“ sezonu jūros vandenį sušildo iki 18°C. Lietaus sezonas trunka nuo spalio iki kovo mėnesio, bet tikro lietaus Madeiroje nebūna. Jei vienoje salos dalyje lynoja, tai kitoje šviečia kaitri saulė. Dėl puikių klimato sąlygų derlius Madeiroje nuimamas net keturis kartus per metus!

Maistas ir gėrimai

Maistas Maderoje tiesiog nuostabus! Yra daug tradicinių patiekalų, kuriuos privalote paragauti savo vizito metu. Pavyzdžiui, bolo do caco – duona, kuri dėl savo apvalumo panaši į tortą, kepama ant bazalto akmens plokštės. Taip pat paragaukite milho – iš kukurūzų miltų padaryti kepti kubeliai, dažnai patiekiami kaip garnyras prie mėsos arba espetados – kepami ant žarijų dideli jautienos gabaliukai įtrinti česnaku ir druska. Nepamirškite pasivaišinti ponča (Poncha). Tai tradicinis alkoholinis gėrimas pagamintas iš cukranendrių sulčių, medaus, cukraus.

Unikalūs kraštovaizdžiai

Madeira tikrai nustebins unikaliais kraštovaizdžiais, kurie nei vieno nepaliks abejingo. Pasivaikščiokite levadomis – takeliais, vingiuojančiais šalia drėkinimo kanalų. Apsilankykite Laurissilva miške, kuris įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Nuostabiais vaizdais galėsite mėgautis ant Kabo Žirao iškyšulio ar Porto Santo paplūdimyje. Ir tai tik kelios unikalios vietos, kurias būtina aplankyti.

Šventės

Madeiroje vyksta daug pramoginių renginių, festivalių, kurių metu šventiškai nusiteikę žmonės užpildo gatves, o miestai tampa spalvingi. Pagrindinės šventės – Karnavalas, Gėlių festivalis, Atlanto festivalis, Kalėdų ir Naujųjų metų šventės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.