Madrido katedra – miesto puošmena

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

madrido katedraMadrido arba Almudenos katedra – viena populiariausių lankytinų vietų šalies sostinėje. Nors visas katedros pastatas atrodo skaičiuojantis ne vieną šimtmetį, statybos užbaigtos palyginti neseniai – tik 1993 metais. Planai statyti katedrą kilo Pilypui II, kuris taip norėjo pažymėti Ispanijos sostinės perkėlimą iš Toledo į Madridą.

Madrido katedros statybų planai pirmą kartą aptarinėti XVI a., tačiau kertinis akmuo įkastas tik 1883 metais. Popiežiaus Leono XIII dėka Madridui tapus vyskupija, statybų projektas buvo atnaujintas: iš paprastos bažnyčios statinys turėjo virsti katedra.

Pačių statybų eiga buvo lėta. 1930 metais dėl Pilietinio karo darbai visiškai sustabdyti. Po keliolikos metų statinį suniokojo gaisras, tačiau planų statyti katedrą neatsisakyta. Parinkus naują neoklasikinio stiliaus dizainą, statybos atnaujintos. Katedra buvo pašventinta tik 1993 metais popiežiaus Jono Pauliaus II.

Šventajai Madrido miesto globėjai Almudenai skirta katedra yra 104 metrų ilgio ir 76 metrų pločio. Centrinio kupolo skersmuo siekia net 20 metrų. Šalia Karališkųjų rūmų esančios katedros interjere dominuoja gotikinis, o eksterjere – neoklasikinis stilius. Ji pastatyta naudojant granitą ir marmurą.

Madrido katedrą galima aplankyti pirmadieniais – šeštadieniais nuo 10:00 val. ryto iki 18:30 val. vakaro, išskyrus mišių metu.

Adresas: Bailén Street, 8-10, 28013 Madrid

Transportas: metro – sustojimas Opera

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.