Lankytinos vietos Marakeše
Marakešas – ketvirtas pagal dydį Maroko miestas bei vienas iš keturių „Maroko imeratoriškųjų“ miestų, išsidėstęs šalies centrinėje dalyje, šalia Aukštujų Atlaso kalnų papėdės. Miestas įkurtas Amoravidų dinastijos pirmojo valdovo 1062 metais. Miestas suskirstytas į dvi dalis: senajį kvartalą – Medina ir naujamiestį – Gueliz.
Viso miesto didžiausia pažiba – Medinos širdyje esanti Djema el Fna aikštė – didelė atvira erdvė, pilna įvairiausių pramogų ir prekiautojų. Čia vietoje galėsite nusipirkti ką tik išspaustų marokietiškų apelsinų sulčių, pasiklausyti įvairiausių istorijų ar net paliesti tikrų tikriausią kobrą. Nors šioje aikštėje šurmulys niekada nenutyla, įdomiausia joje apsilankyti sutemus.
Šiaurinėje Djemaa el Fna aikštės pusėje galėsite pasinerti į didžiulį labirintą – turgų (Souks), kuriame pasiklysti tikrai įmanoma! Jame prekiaujama viskuo: nuo saldumynų iki mėsos gaminių, nuo suvenyrų iki drabužių. Apsipirksite nuo galvos iki kojų, tačiau būtinai derėkitės – marokiečiams atvykėliai tarsi aukso maišai, todėl už mažą menkniekį iš jūsų gali paprašyti net ir tris kartus daugiau pinigų, nei tas daiktas yra vertas. Pietinėje aikštės pusėje atrasite mauzoliejų, kuriame palaidoti šešiasdešimties Saadi dinastijos nariai bei Maison Tiskiwine etnografijos muziejų.
Ką dar aplankyti karališkajame Marakešo mieste? Lankytinos vietos Marakeše:
Almoravid Koubba
Priešais Ben Youssef mečetę stovi iš pirmo žvilgsnio paprastas pastatas su įvairios formos langais ir durimis. Apžiūrėjus iš arčiau iš karto suprantamas jo reikšmingumas. Tai vienintelis visame Maroke iki šių dienų išlikęs pastatas iš Almoravidų dinastijos laikų, pastatytas 1117 metais.
Koutoubia mečetė
Koutoubia mečetė pastatyta šalia žymosios Marakešo aikštės – Djemma El Fna. Tai didžiausia mečetė mieste, kurios pagrindinis bokštas į dangų iškilęs 69 metrus. Statinys pastatytas Almochadų dinastijos laikotarpiu, maždaug 1150 metais. Teigiama, kad Koutoubia yra gražiausia bei proporcingiausia mečetė pasaulyje.
Marakešo muziejus
Marakešo muziejus įkurtas didinguose XIX amžiaus pabaigoje statytuose Dar Menebhi rūmuose, kurie atrestauruoti 1997 metais. Lankytojai jame gali susipažinti su marokiečių šiuolaikiniu ir tradiciniu menu, eksponuojamos skulptūros, istorinės knygos, monetos, keramikos dirbiniai.
Saadian mauzoliejus
Marakešo mieste esanti Saadian kapavietė datuojama nuo sultono Achmedo al Mansour laikų (1578-1603 m.). Šie kapai buvo atrasti 1917 metais ir nuo to laiko tapo viena pagrindinių atrakcijų turistams. Mauzoliejų sudaro apie šešiasdešimt Saadi dinastijos narių kapų, tarp kurių yra ir minėto sultono ir jo šeimos kapas.
El Badi rūmai
Vieni garsiausių Marakeše esančių rūmų vadinami El Badi rūmais, kurie pastatyti į pietus nuo Djemma el Fna aikštės. Išvertus pažodžiui, „El Badi“ reiškia „nepakartojama“. Rūmai pastatyti Achmedo al Mansour tarp 1578-1602 metų. Šiandien matomi griuvėsiai vis dar primena apie El Badi rūmų didybę.
Mažorelio sodai
Mažorelio sodas yra nedidelis, bet kruoščiai suplanuotas žemės lopinėlis. Botanikos sodas pavadintas jo įkūrėjo prancūzų dailininko Žako Mažorelio vardu, kuris jį pradėjo kurti 1920 metais. Sodo teritorijoje veikia Marakešo islamo meno muziejus, eksponuojantis asmeninę Sen Lorano šiaurės Afrikos tekstilės kolekciją, keramikos dirbinius bei Mažorelio paveikslus.
Menara sodai
Menaros sodai panašūs į Agdal, tačiau daug mažesni, turintys vieną baseiną centre, kurį supa alyvmedžių giraitės. Šie sodai populiarūs tarp vietinių gyventojų, kurie ateina į čia pabūti su šeimomis ar draugais, mėgaujasi ramuma, pavėsiu ir Atlaso kalnų vaizdais. Įėjimas į Menaros sodus nemokamas.
Agdal sodai
Agdal sodus rasite į pietus nuo karališkųjų rūmų, maždaug trys kilometrai nuo Djemaa el Fna aikštės. Klaidinančiai didelė 400 hektarų erdvė apsupta mūrinės sienos, o į ją patenkama pro vartus, esančius sienų kampuose. Sodus sudaro šeši maži drėkinimo baseinai ir dideli baseinai sodo viduryje. Šiuo vandeniu yra drėkinami abrikosų, citrinų, figų, granatų sodai ir alyvmedžių giraitės. Įėjimas į Agdal sodus nemokamas.
Dar Si Said
Dar Si Said pastate įkurtas įspūdingas Maroko meno muziejus, kuriame eksponuojami papuošalai, aštuoniolikto ir devyniolikto amžiaus medžio dirbinių kolekcija, berberų kilimai, keramikos dirbiniai, odos gaminiai. Svarbiausias muziejaus eksponatas – X amžiaus marmurinis baseinas.
Bahia rūmai
Pirmieji rūmai pastatyti 1867 metais, šalia kurių vėliau buvo prijungta mečetė, pirtis ir sodai. Gražiausia miesto rezidencija pastatyta Maroko kultūros ir religijos šlovinimui. Lankytojams leidžiama apžiūrėti tik dalį rūmų, kadangi kita dalis vis dar naudojama karališkosios šeimos. Rūmai yra išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoracijų pavyzdys. Jų kambariai nustebins savo elegantiškomis dekoracijomis, kurioms sukurti buvo naudojamas auksas ir marmuras.