Marmaris. Lankytinos vietos Marmaryje: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

marmaris Marmario kurortas – tai natūralios gamtos ir nesibaigiančių linksmybių derinys. Čia atrasite pušynais apaugusius kalnų šlaitus, vaizdingas pakrantės juostas, jaukias įlankėles. Marmario paplūdimiai ypač kruopščiai prižiūrimi ir puoselėjami. Neveltui Marmaris pripažįstamas vienu gražiausiu ir ekologiškai švariausiu kurortu pietvakarinėje Turkijos pakrantėje.

Marmario pilis

Pagrindinė kurorto įžymybė – pačiame pusiasalio centre stovinti Marmario pilis. Ši pilis buvo pastatyta 1521 metais, siekiant apsaugoti miestą nuo puldinėjančių Rodo karių. Šiandien joje įsikūręs muziejus, kurio ekspozicijos suskirstytos į septynias dalis. Dvi salės skirtos archeologijai, viena – etnografijai, likusios – meno galerijoms ir saugykloms.

Adresas: Tepe Mah., Kale İçi, 48700 Marmaris/Muğla

„Barų gatvė“

Jeigu ieškote pramogų, tai jas tikrai surasite „Barų gatvėje“. Tai jaunimo mėgstama gatvė, kurioje vienas paskui kitą išsidėstę daugybė barų bei naktinių klubų. Vyksta putų vakarėliai ir diskotekos po atviru dangumi. Taigi, pasiruoškite linksmybėms iki paryčių!

Šokantys fontanai

Šokantys fontanai pastatyti Marmario miesto centre. Pagal muziką ir šviesas „šokančios“ vandens čiurkšlės stebina net išrankiausius turistus. Tai puikus reginys, kuriuo lieka sužavėti visi: nuo jauniausio iki vyriausio. Šokančių fontanų programa vyksta kiekviena dieną nuo pusė devintos vakaro.

Turgus – Grand Bazaar Marmaris

Šis turgus tai dar viena puiki lankytina vieta Marmaryje. Savo dydžiu stebinančiame turguje galva apsisuks nuo prekių įvairovės. Turguje prekiaujama juvelyrikos dirbiniais, rankų darbo keramika, kilimais, siuvinėtais gaminiais, prieskoniais, antikiniais dirbiniais, saldumynais, suvenyrais, maisto produktais, vaisiais ir daržovėmis. Čia tikrai surasite ką parvežti lauktuvių.

Vandens parkas Atlantis

Jeigu ieškote vandens pramogų – jas tikrai rasite Marmaryje esančiame Atlantis vandens parke. Tai didžiausias vandens parkas Marmaryje. Jame įkurti įvairiausi atrakcionai, pritaikyti įvairaus amžiaus grupėms: vandens čiuožyklos, vaikų baseinas, bangų baseinas, mini golfas. Taip pat veikia restoranai ir barai.

Adresas: Uzunyalý 203 Sok. 48700 Siteler Marmaris

Kleopatros sala

Jeigu atostogaujate Marmaryje, būtinai nuplaukite iki Gekova įlankoje plūduriuojančios Kleopatros salos. Pasak legendos, salą faraonei padovanojo imperatorius Anatolijus. Kadangi meilės įrodymui salos neužteko, į ją buvo plukdomas smėlis iš Šiaurės Afrikos. Tikėti ar netikėti, tačiau tokio tipo smėlis būtent ir randamas tik šioje saloje ir Šiaurės Afrikoje.

Kekovos sala

Jūsų laukia dar viena įsimintina ekskursija, jeigu leisitės į Kekovos salą. Čia išvysite gamtos ir istorijos sintezę – paskendusį miestą. Tačiau plaukiodami šioje įlankoje teks dairytis ne į šonus, o į po vandeninį pasaulį.

Vandens parkas – Aqua Dream

Jeigu atvykote atostogų į Marmarį su vaikais ir ieškote aktyvių pramogų visai šeimai, apsilankykite dar viename vandens parke Aqua Dream. 44 tūkst. kv. m. plote įkurtame vandens parke yra daugybė vandens atrakcionų, skirtų įvairaus amžiaus grupėms. Čia galėsite išbandyti tokius atrakcionus, kaip „Aqua Tower“, „Kamikadzė“ ir „Black Hole“.

Adresas: Şirinyer, Fatih Sultan Mehmet Cd. No:8 / A-B, 48706 Armutalan/Marmaris

Efesas

Užsisakykite ekskursiją ir leiskitės į dienos kelionę, kurios metu aplankysite garsųjį Efeso miestą. Tai vienas gražiausių ir geriausiai išlikusių senovės miestų. Savo laiku tai buvo vienas didžiausių miestų – didingas ir klestintis prekybinis uostamiestis. Archeologiniai radiniai byloja jog miestas čia egzistavo jau 2000 metais pr. Kr. Šiandien tos didybės likučiai dar vis kelia susižavėjimą ir nuostabą. Miesto ribose stovėjo ir vienas iš septynių pasaulio stebuklų – garsioji Efeso Artemidės šventykla. Efese iki šių dienų išliko pagrindinė miesto struktūra, kuri suteikia galimybę bent iš dalies pažinti antikos laikų žmonių gyvenimo būdą. Garsiausi Efeso paminklai: Celsijaus biblioteka, Odeonas, romėniškos pirtys, Akropolio griuvėsiai, akvedukas, imperatoriaus Adriano fontanas, turtingų miestelėnų namai, 24 tūkst. vietų amfiteatras, Heraklio vartai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.