„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Pilys, apipintos mitais ir legendomis, visais laikais buvo traukos objektas smalsuoliams ir ezoterikos mėgėjams. Apsilankiusieji nuostabios architektūros pilyse negali paneigti tvyrančios mistinės ir paslaptingos atmosferos. Dauguma net neįtartų, kokie baisūs nusikaltimai ir žiaurūs kriminaliniai aktai įvykdyti šiose senovinėse vietose. Ne veltui šie laikai vadinami „tamsos amžiumi“. Viduramžiais kankinimai buvo nieko nestebinantis dalykas. Pilys buvo projektuojamos ne tik kaip namai, bet laisvės atėmimo ir kankinimų vieta. Pilies sienos paliudytų apie nežmoniškus ir baisius kankinimus ir žudynes, baimės ir teroro užlietas žmonių širdis ir protus. Anot žmonių pasakojimų, apsilankiusieji tokiose pilyse, gali pajausti net ir šiandieną klaidžiojančias karalių, karalienių ir grafų šmėklas, išgirsti nužudytųjų kraują stingdančias dejones ir koridoriais klaidžiojančias jų vėles. Vaiduokliai tikrai egzistuoja ir dalijasi erdve su žmonėmis. Tai mirusiųjų sielos, norinčios grįžti į žemiškąjį pasaulį dėl tam tikros priežasties. Vaiduokliai matomi plika akimi ir girdimi žmogaus ausimis. Dažnai jie turi žmogaus pavidalą, tačiau pasitaiko ir kitokių atvejų. Vaiduokliai paprastai nėra pikti ir negali padaryti realios žalos. Tačiau gali mirtinai išgąsdinti…

Chillingham pilis, Didžioji Britanija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Pilis nuo 1200 metų priklausė Earls Grey šeimai. Tai viena mėgstamiausių vaiduoklių medžiotojų, tuo pat metu šiurpiausių vietų pasaulyje. Pilis buvo pastatyta siekiant vieno tikslo – žudyti žmones. Pasak liudininkų, ši vieta apsėsta vaiduoklių. Dažniausiai kalbama apie besivaidenantį „mėlynąjį berniuką“, kuris neduoda gyventojams ramybės pilies rožiniame kambaryje. Jau seniai kalbama, jog lygiai vidurnaktį pasigirsta kraupios aimanos už sienos, o joms nutilus, iš už sienos išeina berniukas mėlynos šviesos fone. Kas šiurpiausia, restauruojant pilį, rasti užmurinti mažo berniuko kaulai su išlikusiomis mėlynų drabužių skiautėmis. Kitas šios pilies vaiduoklis – ledi Mary Berkeley. Pasakojama, jog naktį koridoriuose galima išgirsti jos šilkinės suknelės šiurenimą. Jos vėlė vaikšto ieškodama pabėgusio vyro su jos sese. Pilies rūsyje yra mažas kambarys, kuriame buvo kalinami žmonės. Ant sienų galima matyti išraižytus brūkšnius, kurie reikšdavo kiek liko laiko gyventi. Kaliniai buvo metami iš 6 metrų aukščio pro Oubliette vadinamą angą. Su sulaužytomis rankomis ir kojomis jie mirdavo iš bado arba nuo kūno sužalojimų. Kartais kaliniai bandydavo valgyti vieni kitus ar net savo paties kūną, taip beviltiškai mėgindami išgyventi. Sakoma, jei pažiūrėsite iš viršaus pro Oubliette angą, išvysite į jus žiūrinčią iš apačios jauną merginą. Tai buvo paskutinioji auka šiame kambaryje. Šių dienų „vaiduoklių medžiotojai“ teigia, jog Chillingham pilyje fotoaparato baterija išsenka perpus, kelių minučių bėgyje. Nustebsite, bet atlikus elektromagnetinio lauko matavimus, aptikti „karštieji“ taškai, kuriuose elektromagnetinis laukas viršija normą. Smalsūs turistai plūsta į pilį tikėdami pamatyti budelio John Sage vaiduoklį. Sakoma, jog ši pilis buvo budelių namai. Pasak legendų, John Sage per savaitę nukankindavo 50 žmonių. Grindys buvo padarytos šlaitinės, kad nukankintų aukų kraujas nubėgtų į vieną kambario kampą. John Sage buvo aprūpintas šiurpą keliančiomis kankinimo priemonėmis: virimo puodu, akių išėmėju, indais pririšamais prie pilvo su žiurke, kuri vaduodamasi nuo bado prasigrauždavo į kūną. 97 proc. žmonių, patekusiųjų į šios pilies rūsius, daugiau neišvysdavo dienos šviesos…

Londono bokštas, Didžioji Britanija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Londono bokštas – dar viena garsi vaiduokliais pilis, stūksanti ant Temzės upės kranto. Beje, tai viena labiausiai turistus traukiančių vietų Londone. Šioje pilyje buvo įrengtas kalėjimas, kuriame 400 metų vyko žudynės, prievarta ir kankinimai.

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Henry VIII žmonos Anne Boleyn vėlė neranda ramybės iki šių dienų. 1536 m. ji buvo nukirsdinta. Liudininkai, matę šalia Salt bokšto budelius su vežimėliais ir įkandin sekančius šunis, bijo artintis prie jo. Bokšte jos didenybė buvo laikoma iki egzekucijos.

Edinburgo pilis, Škotija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Edinburgo miestas apgaubtas pasakojimų ir legendų. Jame ant užgesusio vulkano uolienų stovi pilis, kurią kasmet aplanko 1 milijonas žmonių. Šioje pilyje vaidenasi šimtai Prancūzijos belaisvių vėlių, kolonijiniai kaliniai iš JAV. Pasakojama, jog šioje pilyje vaidenasi begalvis būgnininkas Lone Piper. Jo vėlė klaidžioja ne tik pilies rūsiuose, bet ir pilies šunų kapinėse.

Windsor pilis, Didžioji Britanija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Windsor pilis  – vieni iš Anglijos karalienės namų. Manoma, jog šioje pilyje vaidenasi kelios vėlės. Žmonės teigė matę, kad Henriko VIII vaiduoklis vaikšto koridoriais, kiti girdėjo jo žingsnius ir skausmingas dejones. Anglosaksų medžiotojo Herne vėlė, sako vis dar vaikšto pilies soduose su šunų palyda. Jis paaukojo savo gyvybę, užpuolus elniui karalių. Žmonės pranešė matę juodai apsirengusią Karalienę Elizabeth prie Dean’s Cloister ir karališkosios bibliotekos lango. Taip pat Karaliaus Charles ir Anne Boleyn vaiduoklius.

Berry Pomeroy pilis, Didžioji Britanija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Berry Pomeroy pilis turi keletą legendų. Žmonės teigia, jog Margaret Pomeroy buvo įkalinta pilyje savo sesers Eleanor dėl pavydo tam pačiam vyrui. Įkalinta mirė iš bado. Pasakojama, jog pilies rūsiuose žmonės matė baltai apsirengusią moters vėlę, kurią plaikė Margaret. Taip pat pasakojama, jog Lordo Norman duktė buvo išprievartauta pilyje jos pačios tėvo.

Warwick pilis, Didžioji Britanija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Anglijos Warwick pilis yra žinoma dėl Watergate bokšto, dar vadinamo “Vaiduoklių bokštu”. Pilis pastatyta prie Avon upės, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas. 1628 m. šioje pilyje Fulke Greville  buvo nudurtas savo tarnų, o jo vaiduoklis klaidžioja iki šiol. Pasakojama, jog Greville vaiduoklis išnyra iš paveikslo kabančio virš židinio ir klaidžioja bokšto koridoriais.

Ballygally pilis, Airija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Šiaurės Airijoje stovinti Ballygally pilis yra kelių vaiduoklių namai. Pasakojama, jog pilies gyventojos ledi Isobel Shaw vaiduoklis klaidžioja naktimis ir beldžiasi į kambarių duris. Jas atidarius svečiui vaiduoklis išnyksta. Ledi Isobel buvo užrakinta pilyje, galiausiai mirdama iš bado iššoko pro langą. Kalbama, jog Madam Nixon vaiduoklis taip pat klaidžioje pilyje, kurioje šiuo metu įrengtas viešbutis.

Dragsholm pilis, Danija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Dragsholm pilis šiandien paversta viešbučiu, tačiau ten dar „gyvena“ senieji pilies šeimininkai. Vienas iš vaiduoklių Pilkoji Ledi, kurią žmonės laiko geruoju vaiduokliu. Baltoji Ledi, kitas vaiduoklis. Manoma, jog tai kilminga moteris, kuri prasidėjo su nekilmingu vyru, ir buvo įkalinta savo tėvo. 1930 m. buvo rastas moters skeletas su baltais drabužiais įmurintas sienoje. Trečiasis šios pilies vaiduoklis grafo Bothwell. Jis buvo įkalintas, kur praleido 5 paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Sakoma, jog jo vaiduoklis grįžta ir važinėjasi su arklių kinkiniu.

Bran pilis, Rumunija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Ši pilis geriau žinoma, kaip „Drakulos pilis“. Kažkada ši pilis priklausė princui Vlad Tepes. Vlad, garsėjantis žiaurumu, valdė Wallachia 15-ame amžiuje. Grafas pasižymėjo itin dideliu žiaurumu, įvykdęs tūkstančius žmogžudysčių. Žmogaus movimas ant baslio buvo mėgstamiausias žudymo metodas. Išlikusios legendos airių rašytojui Bram Stoker buvo įkvėpimo šaltinis rašant siaubo fantastinį romaną „Drakula“.

Leeds pilis, Didžioji Britanija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Leeds pilis stovi daugiau kaip 1000 metų nuostabios gamtos apsuptyje ant dviejų salų ramiame ežere Anglijoje. Pilis garsi juodo šuns šmėkla, kuri yra mirties pranašas. Nors šioje pilyje gyveno daug garsių žmonių, tačiau joje nesivaidena. Ši pilis mėgstama ne tik turistų, bet ir tikrų „vaiduoklių medžiotojų”, kurie tikisi pirmieji pamatyti žmogaus vaiduoklį.

Rožmberk pilis, Čekija

„Medžiojamiausi“ pasaulio vaiduokliai

Legenda pasakoja, kad 1429 m. garsioje Rožmberkų šeimoje gimusi mergina, vardu Perchta. 1449 m. tėvas ją ištekino už turtingo vyro, kuris engė žmoną. Praėjus trims metams po moters mirties, visose Rožmberk pilyse pasirodė paslaptingas vaiduoklis – Baltoji Dama. Baltoji Dama tapo labiausiai “medžiojamu vaiduokliu” Čekijoje. Ji žino nemažai vietų, kur paslėpti lobiai, ir tas vietas retkarčiais parodo tiems “vaiduoklių medžiotojams”, kuriuos įsimyli. Liudytojai teigia, jog Baltoji Dama dėvi ilgą suknelę ir laiko rankose raktų ryšulį. Paskutinį kartą ji buvo pastebėta 1996 metais, kai buvo restauruojama viena iš Rožmberk pilių. Vienas restauratorius, pasilikęs nakvoti pilyje, tikino, kad naktį pilies koridoriais žvangindama raktų ryšuliu, blaškėsi moteris… Dauguma pilių yra paversta viešbučiais, tad apsilankykite ir patys įsitikinkite, jog žmonės gyvena net ir peržengę mirties slenkstį ir daro įtaką žemiškajam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.