Meteorų vienuolynai – viena lankomiausių Graikijos vietų

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

meteorų vienuolynaiNe vienas iš mūsų vaikystėje esame girdėję pasakojimų apie paslaptinguosius vienuolius, kalnuose nusprendusius paslėpti lobį. Būtent tokį įspūdį palieka Meteorų vienuolynai Graikijoje. Meteora yra miestelis, kuriam priklausančiose uolose XIV a. pastatyti vienuolynai. Galima drąsiai teigti, kad tai vienas iš įspūdingiausių regionų ne tik Graikijoje,bet ir visame pasaulyje. Patį miestelį dėl jo teritorijoje aukštai uolose įkurtų vienuolynų gaubia paslaptis ir ypatinga energetika. Turistų gausa ir įspūdžiai paskatina ir kitus aplankyti šį nuostabų Graikijos kampelį ir pasigrožėti gamtos stebuklais.

Vienuolynai, siekiant atrasti galimybių atsiriboti nuo pasaulio, buvo statomi atokesnėse nuo visuomenės vietose. Graikijoje tokiu tikslu vienuolyno statyboms pasirinktos uolos – svaiginantis aukštis bei statūs šlaitai, atsiverianti nuostabi gamtos panorama – puiki aplinka pasinerti į apmątymus ir dvasinius savęs pažinimo ieškojimus. Meteorų vienuolynai savo architektūra yra panašūs į senovės tvirtoves, į kurias veda slapti takai ar labirintai. Ne kiekvienas žino kelią į šiuos vienuolynus, nes takai, vingiuojantys kalnuotomis vietovėmis, gana painūs ir klaidūs.

Vienuolynų pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio, reiškiančio ,,kabančios uolos, kabančios ore“. Mano nuomone, pavadinimas yra iš tiesų labai taiklus, kadangi vienuolynai pastatyti ant grandioziškai didelių natūralių smiltainio uolų stulpų. Uolos nuo seno traukė vienuolius, kurie ieškojo ramios vietos, kad galėtų netrukdomi medituoti. Juk nuo seniausių laikų gausu pasakojimų, kad vienuoliai lipo aukštai į uolas, kur ieškodavo urvų, kuriuose atrasdavo ramybę. Tik vėliau sugalvota uolose pastatyti vienuolynus ir juose apgyvendinti vienuolius. Datuojama, kad pirmas vienuolynas buvo pastatytas XVI amžiuje 625 m aukštyje. Tai buvo didžiausias iš visų Megalo Meteoro vienuolynas, kurio įkūrėjas šventasis Afanasijus. Legenda byloja, kad jo buveinė buvo taip aukštai, jog vienuolius galėjo ten užnešti tik angelas ar erelis.

Dėl išskirtinės vietos Meteorų vienuolyno kompleksas iki šiol yra gausiai lankomas turistų iš visų pasaulio vietų. Ypač išpopuliarėjo maršrutas po Graikiją aplankant Meteoros vienuolyno kompleksą po 1981 metais pasirodžiusio filmo su James Bondu „For Your Eyes Only“ premjeros. Filme užfiksuoti unikalūs kadrai pritraukia nemažai lankytojų į šį vienuolyno kompleksą Graikijoje. Tai iš tiesų unikali vieta, jungianti civilizaciją ir natūralią gamtą. Verta kopti į uolas ne tik ieškant atgaivos sielai ar vedamam dvasinių ieškojimų, bet ir dėl atsiveriančių nuostabių vaizdų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.