Milano Duomo katedra – išskirtinis gotikos šedevras

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Milano Duomo katedra

Milano centre esanti didinga Duomo katedra – tikra miesto pažiba, pritraukianti tūkstančius turistų. Tai vienas žinomiausių ir didžiausių gotikinio stiliaus statinių pasaulyje. 1385 metais katedrą pastatyti užsakė vyskupas Antonijaus da Saluzo. Jo idėją palaikė ir pirmasis Milano kunigaikštis, šią šventovę įsivaizdavęs kaip didžiausią bažnyčią pasaulyje. Kunigaikštis leido naudotis marmuro kasyklomis, suteikė mokesčių lengvatas bei pakvietė architektus iš visos Europos. Deja, statybų darbai ėjosi ne taip puikiai, kaip buvo planuota. 1386 metais pradėta statyti katedra buvo užbaigta prabėgus daugiau nei penkiems šimtmečiams.

Bažnyčia pašventinta 1418 metais, nors tuo metu dar tik buvo statomos navos. Statybos tęsėsi iki 1813 metų, o visiškai darbai baigti tik einant į pabaigą 1965 metams. Per daugelį statybos metų prie šio projekto prisidėjo šimtai statybininkų. Pradinė statinio konstrukcija vis keitėsi į dar labiau įspūdingesnę nei buvo iki tol. Ilgas statybų laikotarpis lėmė stilių įvairovę, tačiau galutinis rezultatas gavosi stebėtinai vienodas.

Net keturiasdešimt tūkstančių žmonių talpinanti gotikinė Milano katedra yra 158 metrų ilgio ir 92 metrų pločio. Jos 8000 kv. m. ploto stogą puošia 135 smailės ir 2245 statulos (iš viso ant katedros yra 3400). Žymiausia iš visų – ant aukščiausios smailės uždėta „Mažosios Madonos“ (Madonnina) statula, padengta beveik 4000 aukso plokštelių. Šią ir kitas statulas iš arčiau galima apžiūrėti užkilus laiptais ar liftu į ant stogo įrengtą apžvalgos aikštelę, nuo kurios taip pat atsiveria nuostabi miesto panorama.

Darbo laikas, kainos, adresas

Į katedrą patekti galima pro du įėjimus. Vienas skirtas maldininkams (šiaurinis), kitas turistams (pietinis). Darbo laikas nuo pirmadienio iki penktadienio 9:30-18:00 val., šeštadieniais 9:30-15:30 val., sekmadieniais ir per religines šventes 13:30-15:30 val. Katedros apžvalgos aikštelė atidaryta kiekvieną dieną nuo 9:00 iki 19:00 val., išskyrus per Kalėdas ir gegužės 1 dieną.

Įėjimas į katedrą nemokamas, tačiau fotografavimas kainuoja 2 eurus. Užlipimas laiptais ant katedros stogo kainuoja 7 eurus, užkilimas liftu – 12 eurų. Vaikams nuo 6 iki 12 metų bei vyresniems nei 65 metai – įėjimas už pusė kainos. Bilietais nustojama prekiauti valanda prieš užsidarymą.

Adresas: Via Arcivescovado, 1 – 20122 – Milano

Tinklalapis: http://www.duomomilano.it

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.