Nardymas Maljorkoje: geriausios nardymo vietos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

nardymas maljorkoje Maljorkos salą drąsiai galima vadinti pradedančiųjų ir įgudusių nardytojų rojumi. Čia povandeninio pasaulio mėgėjai gali tyrinėti vienas gražiausių vietų Viduržemio jūroje. O pasakiškų vaizdų po vandeniu netrūksta – tai ir urvai, ir nuskendusių laivų nuolaužos, ir nuostabą kelianti flora ir fauna.

Kviečiame susipažinti su geriausiomis nardymo vietomis Maljorkoje:

Palmos urvai

Urvus galima rasti šalia Maljorkos sostinės – Palmos. Ši vieta rekomenduojama narams, turintiems patirtį nardymui po urvus bei pažengusiems narams, norintiems pirmą kartą išbandyti nardymą urvuose.

Palmos laivų kapinynas

28 metrų gylyje, netoli Palmos uosto yra dar viena ideali nardymo vieta, skirta pažengusiems narams. Tai krovininių laivų ir jų nuolaužų kapinynas, kuris pasiekiamas plaukiant valtimi per 5 min. Čia dėmesį patraukia ant smėlėto dugno gulintis 40 metrų ilgio laivas. Įdomiausia tai, kad narai gali patekti į laivo vairinę ar į kitas po deniu esančias patalpas. Jeigu įspūdžių per mažai, už 50 metrų į pietus nuo šio laivo yra dar viena didelė nuolauža ir daugybė mažesnių.

Punta Cautius

Netoli Palmos įlankos esanti Punta Cautius – laikoma viena gražiausių povandeninių vietų aplink Maljorką. Vidutinis nardymo gylis 18 metrų, didžiausias – 35 metrai. Šioje vietoje sutinkami unguriai, jūriniai ešeriai, skorpionai, aštuonkojai ir net rajos. Panerti Punta Cautius vietovėje gali kiekvienas norintis.

Sa Porassa sala

Viena geriausių nardymo vietų pradedantiesiems, kurioje didžiausias nėrimo gylis 15 metrų. Narus ši vietovė pasitiks įspūdingais povandeniniais vaizdais.

Malgrats

Ne per seniausiai rezervatu tapusi Malgrats sala pasiekiama per 5 min. plaukiant valtele iš Santa Ponsos kurorto. Aplink salą yra penki nardymo taškai. Narus šios vietos džiugina dideliu povandeniniu gyvūnijos pasauliu. Aptinkamos pintys, barakudos, mureninės, taip pat jūriniai ešeriai, paprastosios mėnulžuvės. Didžiausias nėrimo gylis 35 metrai. Tinka ir pradedantiesiems, ir pažengusiems.

El Toro

El Toro – dar viena salelė-rezervatas, esantis netoli Santa Ponsos. Narai gali panerti tiek iš rytų, tiek iš vakarų pusės, tačiau rytinėje dalyje yra didesnė povandeninio gyvenimo įvairovė. Nėrimo gylis 6-32 metrai, matomumas – 15-30 metrų. Šioje vietoje narai pamatys barzdotes, barakudas, murenines, jūrų žvaigždes ir kt. El Toro sala tinka įvairaus pasiruošimo narams.

Punta Cala Figuera

Pradedantiesiems puikiai tinkanti nardymo vieta yra vos 11 km nuo to paties pavadinimo miesto, pietvakarinėje Maljorkos dalyje. Čia aptinkama didelė povandeninės gyvybės įvairovė. Didžiausias nėrimo gylis – 15 metrų.

Cabrera

Pietinėje Maljorkos pakrantėje esanti nedidelė negyvenama salelė yra saugomas gamtos rezervatas. Tiek pradedantiems, tiek patyrusiems narams idealiai tinkanti nardymo vieta džiugina švariausiu vandeniu bei turtingu povandeniniu gyvenimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.