Kaip organizuojamos kelionės su pigių skrydžių kompanijomis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kaip organizuojamos kelionės

Mirga įvairių kelionių agentūrų ar kelionių organizatorių tinklalapių ir naujienlaiškių skambios antraštės, siūlančios įsigyti poilsinių kelionių paketus internetu su nuolaidomis, siekiančiomis 10 ar net 20 procentų. Įdėmiau pažvelgus į pasiūlymą galima pastebėti, kad kelionės dalį sudaro skrydis su pigių skrydžių kompanijomis. Tai reiškia, jog kelionės organizuojamos su reguliarius reisus vykdančiomis oro bendrovėmis, atskirai nuperkant patį skrydį, viešbutį bei pervežimo paslaugą. Ar kada susimastėte, kiek iš tikro kainuoja tokia kelionė ir kaip ji yra organizuojama?

Organizuotos kelionės su pigių skrydžių kompanija kainą sudaro lėktuvo bilietas į abi puses, apgyvendinimas, pervežimo iš oro uosto į viešbutį ir atgal paslauga bei organizatoriaus antkainis. Papildomai galima užsisakyti registruotą bagažą, kuris į pirminę kelionės kainą dažniausiai įskaičiuotas nebūna.

Viskas atrodo patrauklu: didelės nuolaidos, patikima kelionių agentūra (organizatorius), nesudėtinga internetinė kelionių rezervavimo sistema, paprastas apmokėjimas per internetinę bankininkystę bei greitas kelionės patvirtinimas. Kelionę galima užsisakyti vos per penkias minutes.

Stebuklų čia jokių nėra. Kelionių organizatoriai keliones su pigių skrydžių kompanijomis suorganizuoja lygiai taip pačiai, kaip tą padarytumėte savarankiškai: nuperka skrydį, pervežimą, pagal pageidavimą užsako registruotą bagažą, rezervuoja viešbutį. Organizatorius dažniausiai gauna mažesnes viešbučių, pervežimo kainas, tačiau galutinė kelionės kaina vis tiek greičiausiai bus kur kas didesnė.

Lėktuvo bilietai

Nei viena kelionių agentūra ar kelionių organizatorius negauna iš pigių skrydžių kompanijų (pvz., Ryanair, Wizzair) mažesnių bilietų kainų nei jos yra oficialiuose aviakompanijos tinklalapiuose. Tai reiškia, kad pigiausi lėktuvo bilietai būna tik oro bendrovės internetiniame puslapyje, o visi kiti atlieka tarpininko vaidmenį, užsidėdami antkainius.

Viešbučiai

Kelionių organizatorius bendradarbiauja ne su viena įmone, parduodančia apgyvendinimą viešbučiuose didmeninėmis kainomis. Tarptautinėje turizmo rinkoje yra ne viena tokias paslaugas teikianti  įmonė. Dėl šios priežasties, galutinis vartotojas įvairiose internetinėse viešbučių rezervavimo sistemose gali rezervuoti to pačio viešbučio kambarius skirtingomis kainomis. Vieni siūlo brangesnius kambarius, kiti pigesnius, priklausomai nuo organizatorių gaunamų didmeninių kainų bei taikomo antkainio. Tačiau negalima atmesti ir populiarių viešbučių rezervavimo sistemų (pvz., Booking.com, Hotels4u.com ir kt.), kuriose kambarių kainos gali būti panašia arba net mažesne kaina nei pas kelionių organizatorius.

Pervežimas

Kelionių organizatoriai pervežimo paslaugą iš oro uosto į viešbutį ir atgal dažniausiai užsako iš tokias paslaugas teikiančių tinklalapių. Tai būtų a2btransfers.com, shuttledirect.com ar resorthoppa.com. Jie gali gauti šiek tiek mažesnes kainas (apie 10%), tačiau pervežimo kaina nelabai įtakoja galutinę kelionės paketo kainą.

Organizatorių uždarbis

Kelionių paketus pardavinėjančiai įstaigai reikia išgyventi: mokami komunaliniai, nuomos mokesčiai, mokama už patalpų nuomą, o kur dar atlyginimai darbuotojams. Kad viską sumokėti reikia ir uždirbti. Dėl to perkant kelionių paketą (skrydį, viešbutį, pervežimą) su pigių skrydžių kompanija tenka sumokėti daugiau nei išvardintas turizmo paslaugas perkant atskirai ir savarankiškai.

O jeigu tie organizatoriai tam tikros „akcijos“ metu siūlo 10-20 procentų pigesnes keliones, tai kiek tuomet procentų gali siekti antkainis? Tai nesunkiai sužinosite lėktuvo bilietų kainą pasitikrinę aviakompanijos tinklalapyje, viešbučio kambario kainą – įvairiose rezervavimo sistemose, o pervežimo įkainius minėtuose internetiniuose puslapiuose.

Jūsų teisė rinktis, kur pirkti kelionę, tačiau visuomet palyginkite kainas ir kelionę pirkite ten, kur ji bus pigesnė. Ar negeriau sutaupytus pinigus skirti dar geresniam viešbučiui, ilgesnėms atostogoms ar pramogoms?

UrkisTravel.lt kviečia visus skaitančius šį straipsnį juo pasidalinti ir informuoti kuo daugiau žmonių, norinčių susiplanuoti keliones su pigių skrydžių kompanijomis pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.