Marokas. Orai Agadire: mėgaukitės puikiu oru ištisus metus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Orai Agadire! Puiki Agadiro geografinė padėtis lėmė idealias oro sąlygas norintiems atostogauti bet kuriuo metų laiku. Agadire galima išskirti du sezonus: karštas ir sausas vasaras bei šiltas žiemas su nedideliu kritulių kiekiu.

Agadiro vasaros

Vasara Agadire prasideda gegužės mėnesį ir tęsiasi iki lapkričio pabaigos. Šiuo laikotarpiu vidutinė oro temperatūra dienomis yra apie 22-23 laipsnius šilumos. Jei gegužės mėnesį vidutinė temperatūra siekia 20 laipsnių, tai karščiausiais liepos – rugpjūčio mėnesiais vidutinė tempratūra yra 26 laipsniai. Vis dėlto, vasara yra vasara, o metai nelygūs metams, todėl šiltuoju laikotarpiu galima tikėtis ir alinančių karščių. Dažnai temperatūra pasiekia ir 40 laipsnių, kai stiprūs vėjai atpučia karštį nuo Sacharos dykumos.

Sausiausiais mėnesiais laikomi birželis, liepa, rugpjūtis ir rugsėjis. Kritulių galima tikėtis sezono pabaigoje – spalį ir lapkritį. Dažniausiai lietų lydi perkūnija, tačiau ir šiais mėnesiais lietus nėra labai dažnas reiškinys, kuris trukdytų saulėtoms atostogoms.

Jeigu gegužės mėnesį vandens temperatūra jau siekia 18 laipsnių šilumos, tai liepos – spalio mėnesiais vanduo įšyla iki 21-22 laipsnių šilumos.

Agadiro žiemos

Gruodį prasidėjęs žiemos sezonas trunka iki balandžio. Vis dėlto, jokiu būdu Agadiro žiemos neprimena lietuviškų žiemų. Vidutinė oro temeratūra šiais mėnesiais siekia 17 laipsnių šilumos. Šalčiausiu mėnesiu laikomas sausis, kuomet vidutinė temperatūra yra tik 15 laipsnių. Vidutinė aukščiausia temperatūra žiemos mėnesiais svyruoja nuo 22 iki 26 laipsnių, žemiausia – 8-13 laipsnių šilumos. Tad galima tikėtis tiek į lietuvišką vasarą, tiek į lietuvišką pavasarį ar rudenį panašių orų. Saulei nusileidus oro temperatūra smenga žemyn – tikrai pravers šiltesni drabužiai.

Žiemos mėnesiais padidėja kritulių kiekis. Gruodis laikomas drėgniausiu mėnesiu, kuomet per penkių lietingų dienų eigą iškrenta 63 mm kritulių. Tačiau nuo sausio mėnesio kritulių kiekis mažėja: jei pirmą metų mėnesį kritulių kiekis ~37 mm, tai vasarį ~29 mm, kovą – ~25 mm, o balandį tik ~13 mm. Dažniausiai tai būna trumpi, tačiau smarkūs lietūs, trunkantys iki kelių valandų per dieną.

Nepaisant žiemos, Agadire vis tiek galima mėgautis saulės spinduliais. Nuo gruodžio iki vasario saulė šviečia maždaug 9 valandas. Šis skaičius atitinkamai padidėja iki 11 ir 12 valandų balandžio ir gegužės mėnesiais.

Vidutinė vandens temperatūra gruodžio mėnesį yra apie 19 laipsnių šilumos. Vasarį ir kovą temperatūra nukrenta iki 17 laipsnių. Nors šilta nebus – maudytis tikrai įmanoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.