Pasižvalgymas Norvegijos sostinėje Osle (nuotraukos)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Pasižvalgymas Norvegijos sostinėje Osle

Norvegijos sostinė Oslas drąsiai gali būti viena iš savaitgalio krypčių. Per keletą dienų apžiūrėsite svarbiausius miesto objektus, pasigrožėsite gražia gamta, pasiplaukiosite laivu. Bent kartą į Oslą nuvykti tikrai verta, nors ši sostinė ir pripažinta kaip viena brangiausių krypčių pasaulyje.

Oslas yra seniausia sostinė Skandinavijoje, kurios istorija prasidėjo prieš 1000 metų. Miestas apsuptas gražios gamtos bei vandens. Iš 454 kv. km miesto ploto, net 242 kv. km sudaro miškai, todėl jeigu nebuvote, galite įsivaizduoti, koks tai žalias miestas.

Miestas užima lanko formos teritoriją aplink šiaurinę Oslo fiordo dalį. Jo ribose yra net 40 salų, kurių didžiausia Malmėja. Šią ir kitas salas galite aplankyti keltais.

Nors Oslas yra tikrai brangus miestas, tačiau jame nemokamų pramogų ar lankytinų vietų tikrai netrūksta. Apsilankykite prie Karališkųjų rūmų. Čia kiekvieną dieną 13:30 val. keičiasi sargyba. Visa procesija trunka net 40 minučių. Kita stotelė galėtų būti Norvegijos parlamento rūmai, kuriuose vasaros metu organizuojamos nemokamos ekskursijos. Viena populiariausių lankytinų vietų – Vigelando skulptūrų parkas, kurį puošia net 200 iš bronzos, granito ir ketaus pagamintų skulptūrų. Negalite nepamatyti modernaus Operos ir baleto teatro, nuo kurio stogo atsiveria pasakiškas vaizdas į fiordus.

Daugiau apie lankytinas vietas Osle galite perskaityti šioje nuorodoje.

O tuo tarpu kviečiame pasigrožėti nuostabiu Oslu nuotraukų galerijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.