Patarimai atostogaujantiems Kemero regione

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Turkija Kemeras Ruošdamiesi atostogauti Kemero regione, rekomenduojama pasidomėti informacija apie vietinių žmonių kultūrą bei tradicijas, laikytis tam tikrų konkrečių elgesio taisyklių. Priešingu atveju, yra rizika, jog įžeisite vietinius bei paminsite šimtmečius gyvuojančias tradicijas, – rašo orangesmile.com

Pirmiausia, nerodykite jokios nepagarbos ženklų kalbėdami apie kultūrą ir Kemere gyvenančių žmonių tradicijas. Nekritikuokite jų praeities įvykių bei gyvenimo būdo. Vietiniai gyventojai jaučia didžiulę pagarbą savo istorijai, kultūrai, papročiams, todėl, bet kokie neigiami atsiliepimai apie tai gali juos paprasčiausiai įžeisti.

Kemero išskirtinumas – religinių objektų gausa. Jeigu planuosite apsilankyti mečetėje, įsitikinkite, jog pasirinkote tinkamus drabužius. Lankytojai su šortais ar trumpais sijonais bei drabužiais trumpomis rankovėmis neįleidžiami į religinių objektų teritorijas. Rekomenduojama dėvėti ilgas kelnes ar ilgus sijonus. Viršutinė aprangos dalis taip pat turėtų būti ilgomis rankovėmis. Moterims papildomai patartina galvą apsigaubti skara.

Nepamirškite nusiauti batų eidami į mečetę ar į kieno nors namus. Jeigu lankytiname objekte daug žmonių, batus leidžiama įdėti į maišelį ir neštis kartu su savimi.

Kaip taisyklė, keliautojai nori įsiamžinti nuotraukose ar vaizdo įrašuose. Tačiau laikykitės keleto taisyklių: – fotografuokite ir filmuokite tik tuo atveju, jeigu tai daryti leidžiama; – jeigu norėsite, kad į kadrą pakliūtų ir vietiniai gyventojai – pasiteiraukite jų leidimo; – draudžiama fotografuoti ir filmuoti moteris, vilkinčias čadra (ilgais, iki žemės siekiančiais juodos spalvos, apdarais).

Vietiniai gyventojai yra labai draugiški, bendraujantys, tolerantiški, nes pripratę prie didelių užsieniečių srautų. Lankantis parduotuvėlėse ar turguje pardavėjai dažniausiai įkyriai, kartais net gan agresyviai siūlo prekes, tačiau rekomenduojama jų atsisakyti mandagiai.

Pagal nusistovėjusį verslo etiketą, net svarbiausi verslo pokalbiai pradedami pasisveikinimo frazėmis ir keletu klausimų, nesusijusių su verslo temomis.

Būtina paminėti vietinių svetingumą. Nedera atsisakyti užsukti į namus išgerti puodelį kavos ar arbatos, atsisakymas gali būti priimtas kaip nepagarba.

Nors rašinys skirtas apie Kemero gyventojus, tačiau šie patarimai tiks lankantis ir kitose Turkijos vietose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.