Patarimai keliaujantiems į Stambulą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Patarimai keliaujantiems į StambuląPatarimai keliaujantiems į Stambulą. Poilsiautojų iš Lietuvos vis labiau atrandama kelionių kryptis – Stambulas, dažnai dar vadinama egzotiška pasaulio vietove, kurioje persipina Rytų ir Vakarų kultūros. Tad bene geriausias būdas prisijaukinti šį miestą – nepaliaujamai vaikščioti pėsčiomis ir tyrinėti visas jo dalis. Grožėtis ne tik istoriniais objektais, bet ir leistis į požemius, užklysti į turgus, bendrauti su vietiniais ir atsakyti į jų šilumą bei svetingumą. Kelionių ekspertai tikina, kad jei būsite atviri ir pasirengę priimti Stambulą, staiga pajusite, kaip šiame mieste atgyja visi pagrindiniai pojūčiai.

Vaizdai, įkvėpę net Džeimsą Bondą

Didžiausias Turkijos miestas susideda iš trijų kaip diena ir naktis skirtingų dalių: dvi jų įsiterpusios Europos, o viena – Azijos žemyne. Tuo tarpu neseniai Stambulo tyrinėjimui savaitgalį paskyrusios pigių skrydžių ir rezervacijos sistemos „Skrendu.lt“ atstovės Snieguolė Valiaugaitė ir Radvilė Laučytė teigia, kad didžiausią įspūdį palieka senojoje miesto dalyje esantys objektai.

„Pavyzdžiui, dieną pravartu aplankyti Mėlynąją mečetę, Topkapio rūmus, požemines vandens saugojimo cisternas, pasmalsauti, kokios gėrybės parduodamos „Grand Bazar“ turguje. Atėjus vakarui, senajame Stambule nurimsta šurmulys, užsidaro mečetės ir turgūs, ateina laikas persikelti į naująją miesto dalį. Pagrindinė aikštė „Taksim“ prisipildo jaunimo, o vietiniuose baruose muzika groja iki paryčių!“ – prisiminimais dalijosi S. Valiaugaitė.

Kai pajusite, kad nuo vaikščiojimo linksta keliai ir norisi pailsėti, kelionių ekspertės pataria sėsti į laivą ir atgauti jėgas 1,5 valandos trunkančiame „Bosforo ture“. Kelionė kainuoja vos 4 eurus, o įspūdžiai – neužmirštami.

„Praplauksite Bosforo tiltą, pamatysite rūmus Dolmabahce, susipažinsite su Azijos dalimi, kurios krantas nusėtas privačiomis vilomis su vartais į jūrą. Patartina apsirengti šiltai, nes stiprus vėjas kedens plaukus ir gairins odą“, – pasakojo S. Valiaugaitė.

Nedaug keliautojų žino, kad miesto centre, požemiuose, yra įsikūrusi milžiniška Konstantinopolio miesto vandens saugykla, kurią palaiko net 336 kolonos.

Statinys populiarus ir tarp filmų kūrėjų: jame buvo filmuojamas trileris „Inferno“ ir filmas apie agentą 007 – Džeimsą Bondą.

„Užėjus į vidų apima magiškas jausmas. Mintis atpalaiduoja rami muzika, akys negali aprėpti visų kolonų ir tarp jų plaukiojančios galybės žuvų. Tai neabejotinai viena įspūdingiausių Stambulo vietų“, – tikino R. Laučytė.

Palieskite ir užuoskite „Grand Bazar“ turgaus gėrybes

Stambule privalu derėtis visur ir visada. Na, o populiariausia tai daryti didžiajame turguje „Grand Bazar“, kuris nė vieno lankytojo nepaliks abejingo.

„Palieskite rankomis sukurtus tikros ėriuko vilnos turkiškus kilimus, sekite paskui įmantrius prieskonių kvapus. Jūsų dėmesį norintys atkreipti pardavėjai naudos įvairiausias gudrybes. Vienas sušuks: „Pažiūrėkite, jūs pametėte savo piniginę!“, kitas teirausis: „Sveiki, ar jūs iš Kinijos?“ Vos tik atsisuksite – prasidės derybos! Jei pasiseks, pradinę kainą sumažinsite perpus, o įsigiję prekę, gausite įvairiausių dovanų“, – pasakojo S. Valiaugaitė.

„Skrendu.lt“ atstovių nuostabai, Stambule deramasi ir oro uoste. „Pavyzdžiui, net jei Stambulo oro uoste pirksite tik ledų, nepamirškite paklausti apie nuolaidą – prekės kaina, tikėtina, gali pasvirti į jūsų pusę. Su pardavėju būkite atviri ir noriai bendraukite, pasidomėkite, kaip sekasi, pagirkite parduodamus produktus, ir tik tuomet paklauskite, ar galite tikėtis nuolaidos“, – sumaniais patarimais dalijosi R. Laučytė.

Pasimėgaukite pusryčiais „Namli Gurme“ restorane

Norint patekti į populiarųjį Stambulo restoraną „Namli Gurme“ , reikia laukti apie 30 minučių! Tačiau, kaip pasakoja S. Valiaugaitė ir R. Laučytė, pasistengti verta, nes maisto pasirinkimas didelis ir viliojantis.

„Restoranas šiek tiek primena parduotuvės prekystalį, jame sudėti įvairūs sūrio, mėsos, salotų, alyvuogių ir kiti gaminiai. Užsisakyti galima ir karštų patiekalų: kiaušinienės su šonine, keptų blynelių, įvairių apkepų, trumpiau tariant, rasite visko, ko geidžia širdis. Išsirinkę patiekalą, gausite kortelę, o po keleto minučių maistas jau garuos ant stalo. Tai puiki vieta norintiesiems paragauti net keleto patiekalų vienu metu“, – neabejojo S. Valiaugaitė.

Mėgstantieji skaniai pavalgyti turėtų užsukti ir į populiariuosius transportuojamus kioskelius, kuriuose pardavinėjami kepti kaštanai ir kukurūzų burbuolės, švieži riestainiai bei, nepatikėsite, midijos, o šalia jų patiekiamas ketvirtis citrinos.

„Išbandėme ir mums labai patiko, ne veltui vietiniai su mielu noru užkandžiauja kioskeliuose parduodamais skanėstais. Nežinau, kodėl Lietuvos gatvėse vis dar nekepamos burbuolės ir nepardavinėjami kepiniai, esu įsitikinusi, kad toks „greitojo maisto restoranas“ pas mus sulauktų didelio pasisiekimo“, – su šypsena kalbėjo R. Laučytė.

Įsiklausykite į kasdienį šurmulį

Nuvykus į Stambulą kelionių ekspertės pataria daug vaikščioti, įsiklausyti į miesto šurmulį, nebijoti nuklysti į mažas gatveles, apsilankyti žydinčiuose parkuose. Nors atrodys, kad gatvėmis einate be tikslo, toks pasivaikščiojimas padės prisijaukinti miestą. Stambule gyvena apie 15 mln. žmonių, taigi automobilių spūstys susidaro net ir viduryje nakties, tad kai tik turite galimybę – eikite pėsčiomis.

„Pirmąjį vakarą pėsčiomis nuėjome apie 20 km, todėl nusprendėme, kad į nakvynės vietą, nors ir nedaug nutolusią nuo miesto centro, vyksime taksi. Tačiau po 30 minučių, praleistų spūstyje, supratome, kad jei tik yra galimybė, geriau keliauti savomis kojomis. Beje, atsargos dėlei į oro uostą taip pat išvykome gerokai anksčiau nei planavome“, – prisiminė S. Valiaugaitė.

Keliautojos įsitikino, kad norint pamatyti pagrindinius žymius Stambulo objektus, užtenka ir ilgesnio savaitgalio, tačiau jei turite tikslą pajusti miesto ritmą, kelionei paskirkite daugiau laiko. Patogiausiai ir greičiausiai pasiekti Stambulą siūlo skrydžių kompanija „Turkish Airlines“.

 „Natūralu, jog tiesioginių skrydžių kaina, keliaujant su šiomis oro linijomis, yra šiek tiek didesnė nei skrendant su persėdimu, tačiau tokiu būdu į Stambulą nuvyksite vos per 2 valandas ir 40 minučių. Itin palanku ir tai, kad komfortu bei aukštos kokybės paslaugomis garsėjanti bendrovė „Turkish Airlines“ atostogų nuotaiką leidžia pajusti, vos tik įsėdus į orlaivį. Jau skrydžio metu spėjome atsipalaiduoti, mintimis atitrūkti nuo darbų, taip pat gardžiai papietauti, per privatų ekraną pažiūrėti filmą ir net išgerti tradicinės turkiškos kavos“, – komfortiškos kelionės įspūdžiais dalijosi R. Laučytė.

Sultanahmeto rajone aplankys šeštasis pojūtis

Šiame rajone išvysite visą galybę patogią nakvynę siūlančių poilsio namų – pakelkite akis aukštyn ir išsirinkite jums labiausiai patinkančią vietą. Iš Sultanahmeto rajono atsiveria pati gražiausia Stambulo panorama.

„Pasimėgaukite nepakartojamu saulėlydžiu, o sutemus – mečetes užliejusiomis šviesomis. Didelė tikimybė, kad tokį vakarą jus aplankys šeštasis pojūtis – nuojauta, jog atostogas suplanavote teisingai. Kontrastais, spalvų, garsų ir kvapų įvairove Stambulas nustebins net ir visko patyrusius keliautojus“, – tikino S. Valiaugatė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.