Pažintis su Slovakija. Domika – gražiausias ir didžiausias urvas šalyje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

slovakia.travel nuotr.

Domika – didžiausias ir gražiausias urvas Slovakijos karstinėje urvų sistemoje, esantis šalies pietuose, netoli Plešivec kaimo, maždaug du kilomentrai nuo Vengrijos sienos. Tai dalis urvų komplekso, kuris susijungia su Baradla (Aggtelek) urvu Vengrijoje. Domika buvo atrastas Jan Majko 1926 metais, o visuomenei atvertas po šešių metų – nuo 1932-ųjų.

Domika urvas garsus dėl savo erdvių salių. Didžiausią dėmesį pritraukia Majkov kamera, kurioje gausu svogūno formos stalaktitų, pagodos formos stalagmitų bei tyvuliuoja nedideli kaskadiniai ežerėliai, vadinami Romėnų pirtimis.

Urvo atradimas – svarbus archeologinis įvykis. Nustatyta, kad jame gyventa prieš 5-6 tūkstančius metų, ankstyvajame akmens amžiuje. Įvairius dirbinius iš akmens ir kaulo, rastus atliekant archeologinius kasinėjimus, galima pamatyti pastate, įeinant į urvą.

Dėl savo reikšmingumo ir grožio, urvas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą.

Įėjimas į Domika yra 339 metrai virš jūros lygio. Turistams yra siūlomi du pažintiniai maršrutai: 1180 metrų ilgio trasa, kurioje 150 metrų plaukiama valtimi požemine Styx upe ir ekskursijos trukmė 60 minučių; 780 metrų ilgio trasa, kurios apžvalginė ekskursija trunka 45 minutes. Lankytojams rekomenduojama šilčiau apsirengti, kadangi oro temperatūra svyruoja nuo 10,2 iki 11,4 laipsnių pagal Celsijų, o santykinė drėgmė yra nuo 95 iki 98 procentų.

Tinklalapio adresas: http://www.ssj.sk.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.