Penkios didžiausios pilys pasaulyje
Vien tik Europoje priskaičiuojama šimtai pilių, o ką jau kalbėti apie visą pasaulį. Pateikiame jums penkių didžiausių pilių sąrašą, kuriame dominuoja statiniai, esantys Austrijoje, Lenkijoje, Anglijoje, Indijoje ir Čekijoje. Ar jūs lankėtės bent vienoje iš žemiau paminėtų?
Hohensalzburg pilis – 54,5 tūkst. kv. m.
Hohensalzburg pilis pastatyta ketvirtame pagal dydį Austrijos mieste – Zalcburge. Iki šių dienų gerai išsilaikęs statinys yra viena didžiausių viduramžių tvirtovių Vidurio Europoje, kurios ilgis siekia 250 metrų, plotis – 150 metrų. Pilis pradėta statyti 1077 metais, o šimtmečiams bėgant išsiplėtė taip, kad pateko į pasaulio didžiausių pilių penketuką. Tvirtovės viduje šiuo metu veikia muziejus, eksponuojantis senovinius ginklus, istorinius muzikos instrumentus, romėnų monetas.
Vindzoro pilis – 54,8 tūkst. kv. m.
Vindzoro pilis yra didžiausia tvirtovė Anglijoje ir seniausia bei didžiausia šiuo metu apgyvendinta pilis pasaulyje. Tai karalienės Elžbietos II oficiali rezidencija. Pilies statybos darbai pradėti 1070 metais. Penkių hektarų ploto žemės sklype išsidėsčiusi tvirtovė kiekvienais metais pritraukia milijonus turistų. Pilies kompleksą sudaro trys dalys: Apatinis, Vidurinis ir Viršutinis kiemai, kurių kiekvienas apjuostas sienomis su bokštais. Visi pilies vartai veda į Vidurinį kiemą, kuriame stūkso Apvalusis bokštas. Iš viso statinyje priskaičiuojama daugiau nei 1000 kambarių.
Prahos pilis – 66,7 tūkst. kv. m.
Gineso pasaulio rekordų knygoje Prahos pilis įrašyta kaip didžiausia senovinė pilis pasaulyje. Statybos darbai pradėti IX amžiuje, tačiau pilis plėtėsi iki XVIII amžiaus vidurio. Jos plotis siekia 130, o aukštis net 570 metrų. Tvirtovėje gyveno Čekijos karaliai, Šventosios Romos Imperijos imperatoriai, Čekoslovakijos ir Čekijos prezidentai. Pilis buvo statoma įvairiais architektūriniais stiliais ir ji plito daugiau horizontaliai, nei vertikaliai.
Mehrangarh tvirtovė – 81,2 tūkst. kv. m.
Didžiulė tvirtovė, kuri užima daugiau nei 81 tūkst. kv. m. plotą, tūno 122 metrų aukštyje virš Džodhpuro miesto, esančio Indijoje. Forto statybos darbai pradėti 1459 metais, tačiau dauguma statinio konstrukcijų, kurios matomos šiandien, pastatytos XVII amžiuje. Tvirtovė apsupta 36 metrų aukščio siena, kurios plotis net 21 metras. Į ją patekti galima per septynis vartus. Viduje yra keletas rūmų, kurie gerai žinomi dėl juose saugomų skulptūrų ir didelių kiemų.
Marienburgo (Malborko) pilis – 143,5 tūkst. kv. m.
Marienburgo tvirtovė − viena geriausiai išlikusių Viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje. Tai didžiausia pilis pasaulyje, kuri užima daugiau nei 143 tūkst. kv. m. plotą. Statybos darbai pradėti 1274 metais. Rūmai tarnavo kaip Kryžiuočių ordino didžiojo magistro rezidencija, o nuo 1466 metų priklausė Lenkijos monarchams. Šiaurinėje Lenkijos dalyje esanti pilis įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Joje lankytojai gali apžiūrėti vienuolyną, didžiuosius rūmus bei muziejų, kuriame eksponuojami viduramžių ginklai, monetos ir kiti, su kryžiuočiais susiję, radiniai.
sxc.hu nuotr.