Poilsis Tenerifėje: kodėl dauguma turistų vyksta rudenį?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

poilsis tenerifėjeVienas populiariausių poilsio taškų Europoje – Ispanijai priklausančios Kanarų salos, kuriose kasmet apsilanko daugiau nei 12 mln. turistų iš viso pasaulio. Beveik pusė jų apsistoja Tenerifėje – didžiausioje iš Kanarų salų, kurios gelmėse nuolat kunkuliuoja ugnys: salos centre – snaudžiantis ugnikalnis, o Atlanto vandenyno skalaujamuose paplūdimiuose išsibarstęs vulkaninis smėlis. Aistros Tenerifėje verda ištisus metus: ką pamatyti į salą nuvykus rudenį?

Smalsuolių traukos vieta – snaudžianti Teidė

Tenerifė vos šimtą kilometrų nutolusi nuo karščiausio žemyno – Afrikos krantų. Saulė šią salą lepina beveik visą laiką, neužgožiama lietaus debesų. Vėjus, atpučiančius lietų, dažnai sulaiko Teidės ugnikalnis – trečias pagal aukštį visame pasaulyje. 3718 m siekianti Teidės viršukalnė yra pats aukščiausias taškas visoje Ispanijoje.

„Ugnikalnis yra vienas svarbiausių Tenerifės objektų – saloje gausu jo išsiveržimo žymių: vulkaninio smėlio paplūdimių, įvairiomis spalvomis nudažyto salos paviršiaus vietų ir uolų, formuojančių unikalų salos kraštovaizdį“, – sako tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Agnė Paulavičiūtė.

Ugnikalnį juosia ir išskirtiniu reljefu bei vulkaninės gamtos sąlygomis garsėjantis Teidės nacionalinis parkas – dar viena pamėgta poilsiautojų traukos vieta Tenerifėje.

Įvairiausios pasaulyje papūgos ir pingvinai

Tenerifė garsėja savo zoologija: vienas lankomiausių saloje yra Loro gyvūnų parkas, įkurtas Puerto de la Kruso kurorte. Čia gyvena apie 3500 įvairiausių gyvūnų rūšių, yra gausiausia pasaulyje papūgų kolekcija.

„Čia galima pamatyti beždžionių, jūrų liūtų, gorilų, flamingų, Galapagų salų vėžlių Misisipės krokodilų ir daugybės kitų gyvūnų kasdienybės ypatumus. Parkas nė iš tolo neprimena zoologijos sodo, kuriame gyvūnai laikomi narvuose: čia jie laisvai juda net 14 ha plote“, – pasakoja A. Paulavičiūtė.

Loro parke veikia ir įspūdingas akvariumas, turintis 18 m ilgio tunelį. Jame plaukioja egzotiškos žuvys, rykliai ir kiti akį traukiantys vandens gyvūnai. Taip pat veikia ir didžiausias pasaulyje pingvinariumas, botanikos sodas, vyksta gyvūnų pasirodymai.

Geriausias vandens parkas pasaulyje

Dar vienas traukos objektas poilsiautojams yra Siamo vandens parkas, kuris net šešerius metus tituluojamas geriausiu visame pasaulyje. Nuo ekstremalių nusileidimo trasų iki pramogų patiems mažiausiems – didžiulėje parko teritorijoje yra gausybė atrakcionų, baseinų, tramplinų, bokštelių.

„Šiame parke saugiai laiką gali leisti vaikai: yra atskira, saugi zona, vyksta įvairūs užsiėmimai, kitos pramogos“, – priduria „Tez Tour“ atstovė.

Įdomu tai, kad šis parkas lankytojus nukelia į Aziją, į už tūkstančių kilometrų esantį Tailandą. Siamo parke yra didžiausia pasaulyje tailandietiškų pastatų kolekcija, esanti ne Tailando teritorijoje. Viso parko statybos kainavo daugiau nei 52 mln. eurų, čia buvo sukurta didžiausia pasaulyje dirbtinė banga, pasiekusi 3 m aukštį – šis rekordas įrašytas Gineso rekordų knygoje.

Ką veikti yra visais metų laikais

Vasarą Tenerifė svaigina karščiu, kuris rudenį ir kalendorinę žiemą šiek tiek atslūgsta ir nesiekia 30 ar 40 laipsnių. Veiklos ir pramogų saloje gausu ištisus metus – pavyzdžiui, kiekvieną vasarį Santa Kruzo mieste vyksta vienas didžiausių pasaulio karnavalų. Tūkstančiai persirengėlių pasineria į daugiau nei 2 savaites trunkančią muzikos, teatro ir performansų fiestą. Artėjančio festivalio 2020 m. vasarį tema – „50-ųjų koketai“.

Rudens ir žiemos mėnesiais ypač gera keliauti po salą, aplankyti jos kaimynes – kitas, mažesnes Kanarų salas. Viena jų – La Gomeros sala yra patogiai pasiekiama keltu vos per vieną valandą.

„Kalnų šlaitai ir žaliuojantys peizažai yra La Gomeros vizitinė kortelė. Joje taip pat yra nacionalinis parkas, saugomas UNESCO: Garachonai parke yra ypač retų miškų, kuriuose auga lauramedžiai, viržių atmainos, siekiančios daugiau nei 12 m aukštį“, – pasakoja A. Paulavičiūtė.

Be to, vietiniai ar labiau patyrę keliautojai gali papasakoti labai įdomių šios salos istorijos faktų: joje buvo apsistojęs net pats Kristupas Kolumbas, o vietiniai gyventojai kalbėdavosi tik šiai salelei būdinga švilpimo kalba, pavadinta Silbo Gomero.

Ką pamatyti Tenerifėje ras kiekvienas, pirmą ar dešimtą kartą čia viešėsiantis keliautojas – nuo prabangaus poilsio šalia viešbučio, saulės Atlanto vandenyno paplūdimyje iki kelionių ir ekskursijų į pačias įdomiausias Kanarų vietas. Juolab kad ilsėtis Tenerifėje galima bet kuriuo metų laiku – ši sala atvira šilumos išsiilgusiems keliautojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.