Santorinio sala: rojaus kampelis žemėje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

santorinis

Rojus – taip vienos keliautojos, atsiuntusios mums nuotraukas, pavadinta Graikijai priklausanti sala pietų Egėjo jūroje. Santorinas – geriausiai žinomas dėl baltų namų su mėlynais stogais. Buvo manoma, kad balta spalva ne taip praleidžia karštį, o vėliau, apie 1974 metus, buvo išleistas įstatymas, kuris įpareigojo namus dažyti tik baltai dėl politinių priežasčių.

Santorinas yra seismiškai aktyvus. Paskutinis vulkano išsiveržimas įvyko 1956 m., tada žemės drebėjimas sunaikino apie 85 % statinių ir žuvo labai daug žmonių. Vos prieš 50 metų, pradėjus vystyti turizmą, sala atsigavo.

Dabartinė Santorino salos forma yra pasekmė priešistorinių laikų vulkano aktyvumo. Pati sala egzistuoja vulkano dėka. Ištisus metus kaitinanti saulė ir sausas klimatas kuria ypatingas sąlygas gamtos stebėjimui, fotografijai bei filmavimams.

Viena didžiausių atrakcijų saloje – plaukimas valtimi iki vulkano.

Nepaisant vulkano išsiveržimo pavojaus, turistai drąsiai renkasi Santorino salą. Pagal Forbes 2009 m. sudarytą geriausių kelionių sąrašą – Santorino paplūdimiai vieni iš romantiškiausių Viduržemio jūros paplūdimių.

Invalid Displayed Gallery


 

Keliavote ir parsivežėte ne tik nuotraukų, bet ir įspūdžių? Pasidalinkite jais su visais! Atsiųskite informaciją el.p. info@urkistravel.lt.

1 komentaras to Santorinio sala: rojaus kampelis žemėje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.