Rundalės rūmai – vienas garsiausių baroko ir rokoko stiliaus paminklų Latvijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį
Rundalės rūmai - vienas garsiausių baroko ir rokoko stiliaus paminklų Latvijoje

© rundale.net nuotr.

Latvijos kultūrinis paveldas Rundalės (Rundāle) rūmai yra Bauskės regione – nuostabioje ir itin vaizdingoje vietovėje, nuo sostinės Rygos nutolusioje 65 kilometrus. Rundalės rūmai yra vienas garsiausių baroko ir rokoko stiliaus paminklų Latvijoje. Pastatyti 1736 – 1740 metų laikotarpyje, rūmai buvo Kuršo regiono hercogo vasaros rezistencija.

Už rūmų dizainą ir konstrukciją atsakingas italų architektas Francesco Bartolomeo Rastrelli, taip pat projektavęs ir Sankt Peterburgo Ermitažo Žiemos rūmus. Didžioji dalis interjero įrengta laikotarpyje tarp 1765 ir 1768 metų. Dviejuose rūmų aukštuose yra 138 kambariai. Hercogo privatiems apartamentams buvo paskirta centrinė pastato dalis, o rytinis pastato sparnas turėjo reprezentacinę paskirtį: Auksinė salė buvo sosto kambarys, Baltoji salė – pokylių, o Didžioji galerija – banketų patalpa. Rūmų ansamblį užbaigia vidinis kiemelis, arklidės, didžiulis namų kiemas ir prancūziško stiliaus parkas, apsuptas kanalo. Kitoje kanalo pusėje – miškas, hercogo medžioklės plotai.

Šiandien Rundalės rūmų muziejus yra ankstyvojo latvių meno tyrimo centras: čia gabenami meno darbai, rengiamos kolekcijos ir parodos, ruošiamos publikacijos. Muziejaus kolekcija yra eksponuojama pirmajame rūmų aukšte. Visą vasaros sezoną arklidės ir sodininko namas yra atviri lankytojams. Atvykusieji taip pat gali apžiūrėti Auksinę, Baltąją, Marmuro, lordų sales, Didžiąją galeriją, hercogo apartamentus, kunigaikščio kambarį, kunigaikštienės buduarą ir miegamąjį, kunigaikščio auditorijos kambarį,  itališką salę.

Netoli Rundalės rūmų stūkso ir Baltieji rūmai, kurie buvo tarnų namai. Čia jūs rasite Sveikinimų, Angelo ir Vienišiaus kambarius. Baltuosiuose rūmuose senovės dvelksmas yra beveik apčiuopiamas, čia gausu antikvarinių baldų – šimtamečių komodų, laikrodžių ir medžio raižiniais puoštų lovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.