Lankytinos vietos Rygoje: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos RygojeRyga – didžiausias Baltijos šalių miestas, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja Art Noveau architektūros pastatų kolekcija ir yra lyginimas su kitais Europos miestais – Viena, Barselona. Kiekvienas, bent savaitgaliui atvykęs, turistas – nenuobodžiaus. Rygoje tikrai yra ką pamatyti!

Lankytinos vietos Rygoje:

Rygos senamiestis (Vecrygos)

Kiekvienam į Rygą atvykusiam turistui būtinai pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis. Tai senoji Ryga, istorinis miesto centras, esantis dešiniame Dauguvos krante. Jame galima apžiūrėti unikalius viduramžių architektūros paminklus, nenukentėjusius per Pirmajį ir Antrąjį pasaulinius karus. Neveltui visas Rygos senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Centrinis Rygos turgus

Šalia miesto senamiesčio, autobusų ir geležinkelio stoties yra įkurtas Centrinis Rygos turgus – vienas didžiausių Rytų Europoje. Kiekvieną dieną jame apsilanko iki šimto tūkstančių žmonių, kurių nemažą dalį sudaro turistai. Turgus išsiskiria savo gigantiškais pavilijonais, kurie yra tapę neatskiriamu miesto bruožu. Jame galima nusipirkti žuvies, mėsos, duonos gaminių, daržovių, vaisių ir, žinoma, suvenyrų.

Šv. Petro bažnyčia

Rygos senamiestyje esanti Švento Petro bažnyčia laikoma viena seniausių ir vertingiausių viduramžių architektūros statinių Baltijos šalyse. Gotikinio stiliaus aukščiausia miesto bažnyčia rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1209 metais. Bažnyčios 123 metrų bokšte įrengtas liftas, pakeliantis lankytojus į 72 metrų aukštį. Nuo jo atsiveria nuostabi Rygos panorama.

Ryga

Rygos zoologijos sodas

Rygos zoologijos sodas miesto gyventojus ir svečius pradėjo džiuginti nuo 1912 metų. Jis įkurtas didžiausiame Rygos parke Mežaparks, Kišezers ežero pakrantėje. Zoologijos sodo teritorija užima net 20 hektarų plotą. Galima pamatyti 405 gyvūnų rūšių, iš kurių nemaža dalis yra įtraukti į Raudonąją knygą. Nors nuo pat atidarymo buvo tiek optimistinių, tiek pesimistinių kalbų, tačiau zoologijos sodas nuolat plėtėsi. Didžiausio lankytojų dėmesio sulaukia 1998 metais įkurti Tigrų namai ir 2001 metais duris atvėrę Tropikų namai.

Melngalvių rūmai

Rūmai pastatyti 1334 metais, tačiau vėliau nemažai kartų perstatyti. Rekonstrukcijos prireikė ir pasibaigus Antrąjam pasauliniui karui, per kurį pastatas buvo smarkiai apgriautas. Rūmai, kurie iš pradžių vadinti Naujaisiais, pastatyti kaip įvairių susitikimų ir iškilmių vieta Rygoje. XVII amžiuje juose įsikūrė pirklių asociacija – Melngalvių kompanija.

Ryga

Etnografinis buities muziejus

Etnografijos buities muziejus po atviru dangumi įkurtas beveik 88 hektarų žemės sklype, Juglos ežero pakrantėje, maždaug pusvalandis kelio automobiliu nuo Rygos centro. Lankytojus muziejus supažindina su senovės latvių valstiečių kasdienybe. Nuolatinėse ekspozicijose galima apžiūrėti buityje ir darbuose naudotus daiktus. Tai vienas didžiausių Europoje tokio tipo muziejų, į kurį atgabenti 118 senų statinių iš įvairių Latvijos regionių. Muziejus duris lankytojams atvėrė 1924 metais.

„Trys broliai“

„Trys broliai“ – pastatų kompleksas, tikras viduramžių architektūros pavyzdys, esantis Rygos senamiestyje, Mazā Pils gatvėje. Seniausias – baltasis brolis, pastatytas XV amžiuje. Jame 1994 metais įkurtas architektūros muziejus, kurio kolekciją sudaro visų Latvijos architektų darbai nuo 1869 metų iki šių dienų. Geltonasis brolis – vidurinis pastatas, pastatytas 1646 metais, o jaunausias statinys – Žaliasis brolis, išdygęs XVIII amžiaus viduryje.

Laisvės paminklas

Laisves paminklas dominuoja Rygos centre, Brīvības bulvare, šalia senamiesčio. 42 metrų aukščio paminklas atidengtas 1935 metais. Jis padarytas iš pilko ir raudono granito, travertino ir gelžbetonio. Viršutinė paminklo dalis susiaurėja ir pereina į 19 metrų aukščio obeliską, kurio viršūnėje yra 9 metrų iš vario pagaminta Laisvės statula – mergina, laikanti tris aukso žvaigždes. Šis paminklas yra Latvijos valstybingumo, vienybės ir nepriklausomybės simbolis.

Ryga

Latvijos Nacionalinės operos pastatas

Latvijos Baltieji rūmai – taip vietiniai gyventojai vadina Nacionalinius operos rūmus, kuriuose rodomi aukščiausio lygio operos ir baleto spektakliai. Pastato eksterjeras – puikus klasicizmo pavyzdys, o jo interjere dominuoja įvairių stilių mišinys – klasicizmas, renesansas bei barokas. Žiūrovų salė gali sutalpinti net 1390 operai ir baletui neabejingų žmonių. Šis architektūros paminklas pastatytas 1860-1863 metais.

Rygos pilis

Rygos pilis, esanti Dauguvos upės dešiniajame krante yra oficiali Latvijos prezidento rezidencija, taip pat joje įkurtas šalies nacionalinis istorijos muziejus. Pilis pastatyta 1330 metais. Vėliau sugriauta ir vėl atstatyta 1515 metais. Joje buvo įrengtos švedų ir lenkų rezidencijos, rusų generalgubernatoriaus būstinė, tačiau 1918 metais paskelbus Latvijos nepriklausomybę, rūmuose įkurta prezidento rezidencija.

Ryga

Aviacinės technikos muziejus

Vienintelis Baltijos šalyse įkurtas Aviacinės technikos muziejus yra vienas didžiausių Europoje. Po atviru dangumi esantis muziejus randasi Tarptautinio Rygos oro uosto teritorijoje. Jame galima apžiūrėti daugiau nei 40 lėktuvų ir sraigtasparnių, įvairios karo technikos.

1 komentaras to Lankytinos vietos Rygoje: ką aplankyti ir pamatyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.