Savaitgalis Vokietijoje: Liubekas, Hamburgas, Vismaras, Rostokas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

savaitgalis vokietijoje

Puiki idėja trumpai išvykai už Lietuvos ribų – savaitgalis Vokietijoje, kurioje galima atrasti įdomius Europos kampelius. Pavyzdžiui, legendinei Hanzos sąjungai priklausiusius ypač vaizdingus miestus, kurie ir šiandien pakeri savo grožiu bei jaukumu.

„Viena iš pavasario kelionei puikiai tinkančių krypčių – vasaros turistų srautui jau besiruošiantys Baltijos pakrantės miestai. Jeigu karštuoju metų laiku norisi kuo greičiau kojas įmerkti į gaivią jūrą, tai gegužės mėnuo – puikus metas atrasti raudono mūro šedevrų kupinų senamiesčių idilę, kulinarinius gardumynus ir maloniems pasivaikščiojimams tarsi idealiai sukurtas pakrantės promenadas“, – sako keltų operatoriaus „DFDS Seaways“ rinkodaros kampanijų vadovė Neringa Sinkevičienė.

Viduramžiais Hanzos sąjunga buvo viena svarbiausių pirklių ir miestų asociacijų, vienijusių iki 200 narių. Hanzos miestais daugiausia buvo uostamiesčiai, kuriems laisva prekyba atnešė turtų, leidusių klestėti ne tik gyventojams, bet ir įvairioms meno formoms. Nemažai kultūros ir architektūros paminklų išliko iki šių dienų, kurių apžiūrėti dabar traukia turistai iš visos Europos ir kitų žemynų.

Hanzos miestai išsibarstę po įvairias Europos šalis, tačiau vieni svarbiausi jų buvo įsikūrę Vokietijos Šiaurėje prie Baltijos jūros. DFDS rekomenduoja į savo planus įtraukti bent 4 jų – juose kur tik pažvelgsi, visur lauks kelionė laiku atgal į daugiau nei pusės tūkstantmečio istoriją.

Hanzos sąjungos karalienė – Liubeko miestas

Šis jaukus pajūrio miestas ne be reikalo vadinamas Hanzos sąjungos motina ir vienu gražiausių miestų visoje Vokietijoje. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Liubekas garsėja įspūdinga plytų gotikos architektūra, romantiškais kiemeliais ir gardžiais marcipanais.

Liubekas kadaise buvo galingiausias iš visų Hanzos sąjungos miestų. Apie tai šiandien tebeliudija daugybė mūrinių pastatų, kurie jau tuo metu buvo laikomi galios simboliais. Praturtėjęs Liubekas kvietėsi prancūzų architektus, kad šie papuoštų miestą pagal naujausias gotikinės architektūros madas. Vietoj akmens jie čia naudojo plytas, tad susiformavo net naujas stilius – plytų gotika.

Svarbiausias Liubeko Hanzos aukso amžiaus palikimas – didžiausias Vokietijos viduramžių senamiestis, garsėjantis septyniais bažnyčių bokštais. Vienos pagrindinių įžymybių yra trečia pagal dydį bažnyčia Vokietijoje Marienkirche su 125 metrų aukščio bokštais, didybe pribloškiantys gotikiniai miesto vartai Holstentor ir Buddenbruko namas, priklausęs rašytojui Thomui Mannui.

Be įspūdingų bei puošnių pirklių namų, Liubekas žavi ir savo jaukumu: čia smagu klaidžioti daugybėje siaurų senovinių gatvelių, kurios veda į nuošalius rožynais apsodintus senųjų laikų namų kiemus.  Liubeke tiesiog privalu ir pasimėgauti marcipanais. Miestas laikomas pasaulio marcipanų sostine, tad po pasivaikščiojimo žaviajame Liubeko senamiestį prisėskite kavos pertraukėlei 200 metų senumo kavinėje „Café Niederegger“, garsėjančioje marcipaniniais delikatesais.

Daugialypis Hamburgas

Antro pagal dydį Vokietijos miesto plotas ir istorija lemia, kad čia kiekvienas keliautojas gali atrasti idealią veiklą sau – miesto pažinimui, poilsiui, tobuliems kadrams ar apsipirkimui. Nors su tiltais ir kanalais dažniausiai siejami Amsterdamas ar Venecija, tačiau būtent Hamburge yra daugiau tiltų nei bet kuriame kitame pasaulio mieste ir daugiau kanalų nei Amsterdame ir Venecijoje kartu sudėjus.

Hanzos sąjungos laikais, kaip ir dabar, Hamburgo uostas buvo svarbiausia miesto gyvybinė grandis. Anuomet jis pavertė Hamburgą svarbiu krovos punktu tarp Šiaurės ir Baltijos jūrų. Šiandien „HafenCity“, vienas moderniausių rajonų Europoje, statomas dalyje senosios uosto teritorijos.

Visai šalia yra naujoji miesto įžymybė – „Elbphilharmonie“ koncertų salė, netoliese – žymusis „Speicherstadt“ kvartalas. Tai įspūdingasis vienas didžiausių pasaulyje sandėlių kompleksų ir tarsi atskiras miestas mieste, lankytojus pavergiantis savo dydžiu ir retai kur kitur išvystamais vaizdais. Būtent šiame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame rajone rasite ir bene geriausiai atpažįstamą Hamburgo vaizdą – vidury išsišakojančio kanalo įsikūrusį restoraną „Wasserschloss“.

Motinos dienos proga pasikvieskite mamą pasivaikščioti Jungfernstieg promenada, kurioje gausu prabangių parduotuvių ir restoranų, o dieną užbaikite ekskursija laivu po uostą.

Viduramžių magijos kupinas Vismaras

Jei nemėgstate didmiesčių, tačiau vertinate gražią architektūrą ir autentiką, ši vieta – kaip tik jums. Apsilankius Vismare galima pasijusti lyg nukeliavus laiku į praeitį: istoriniame miesto centre galima pasigėrėti daugybe namų, statytų dar viduramžiais ir su meile prižiūrėtų bei restauruotų.

Būtent įstabi architektūra yra didžiausia miesto puošmena. Tereikia pažvelgti, pavyzdžiui, į išlikusį istorinį fontaną „Wismarer Wasserkunst“ ar „Alter Schwede“ dvaro turgavietėje fasadą. Aplink didžiausią šiaurės Vokietijoje miesto aikštę rikiuojasi ir gotikiniai, renesanso laikotarpio, neoromaniniai, Art Nouveau pastatai.

Iš Vismaro taip pat patogu nuvykti į Poelio salą, kurioje dvelkia gaivus jūros vėjas ir atsiveria vaizdingi kraštovaizdžiai. Šią salą pamėgę patys vokiečiai, ieškantys nesugadinto gamtos grožio, nesibaigiančių smėlio paplūdimių ir žavaus uostamiesčio idilės.

Gražių paplūdimių apsuptas Rostokas

Rostoke lyg į vientisą muzikinį kūrinį dėliojasi kultūros, gamtos ir poilsio natos, tad miestas yra puikus tikslas Motinos dienos kelionei. Hanzos sąjungos laikais suklestėjusiame Rostoke šiandien dera senosios tradicijos ir modernumas. Dauguma istorinio paveldo objektų buvo rūpestingai restauruoti ir maloniai stebina patraukliu kontrastu šiuolaikiniams pastatams.

Tyrinėjant Rostoko senamiestį akį džiugins spalvingi pastatai, akmenimis grįstos gatvės ir žavios aikštės. Čia apžiūrėkite įspūdingą Marijos bažnyčią, kuri yra viena didžiausių mūrinių gotikinių bažnyčių Europoje. O 1472 m. joje įrengtas astronominis laikrodis yra seniausias pasaulyje, vis dar veikiantis pagal originalų mechanizmą. Sudėtingi zodiako ir mėnulio laikrodžio ciferblatai bei kas valandą šokančių apaštalų procesija vadinami viduramžių inžinerijos stebuklais.

Verta aplankyti ir Botanikos bei Zoologijos sodus, kur galėsite ramiai pasigrožėti nuostabia gamta bei įvairiais gyvūnais. O jeigu oras bus palankus – nuvykti į netoliese esančią Varnemiundę ir tiesiog pasimėgauti Baltijos jūros gaiva. Beje, būtent čia yra žymiųjų vokiškų paplūdimio kėdžių gimtinė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.