Sedleco kaulų koplyčia Čekijoje – įspūdingai šokiruojanti lankytina vieta

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Sedlecės kaulų koplyčiaPasaulyje yra daugybė keistų ir net bauginančių lankytinų vietų, tačiau tai neatbaido smalsių turistų, atvirkščiai, traukia kaip magnetas. Viena tokių – Sedleco kaulų koplyčia, esanti to paties pavadinimo miestelyje, šalia Kutna Horos, Čekijoje.

Sedleco kaulų koplyčia niekuo neišsiskiria savo išore – tai nedidelė gotikinio stiliaus Romos katalikų koplytėlė. Tik įėję į vidų galima suprasti, kodėl ji laikoma viena įspūdingiausių ir unikaliausių bažnyčių pasaulyje. Jos interjerą puošia 40 tūkstančių žmonių skeletai, kurie mena XIV amžiuje vykusios maro epidemijos aukas. Ši vieta privers kiekvieną lankytoją susimąstyti apie žmogaus gyvenimą.

Šiurpą kelianti Sedleco kaulų koplyčia nėra vien tik tvarkingai sudėliotų kaulų krūva. 1870 metais skulptoriui Frantičekui Rintui buvo įsakyta sutvarkyti kaulus, kuriuos jis panaudojo koplyčios interjero dekoravimui. Vienas įdomiausių meno kūrinių – bažnyčios centre kabantis didelis sietynas. Kitas įspūdingas kūrinys – Švarcbergų šeimos herbas. Tiek koplyčios sienos, tiek minimi meno kūriniai padaryti tik iš žmogaus kaulų.

Sedleces kaulu koplycia

Koplyčios atsiradimo istorija nukelia į 1278 metus, kai Bohemijos karalius išsiuntė vietinį abatą į Jeruzalę. Grįžęs vienuolis su savimi turėjo indą su Šventąja žeme iš Golgotos, kurią išbarstė Sedleco kapinėse. Netrukus tikintieji išreiškė norą būti jose palaidotiems. Iš pradžių tai buvo turtingųjų privilegija, tačiau XIV amžiuje prasidėjus marui, vėliau karui, kapinėse laidoti visi. Bėgant metams kapinėse nebeliko vietos, dėl to senai mirusių žmonių kaulai buvo išimami ir pernešami į XV amžiuje pastatytos gotikinės bažnyčios rūsį.

Kaulai bažnyčioje gulėjo iki 1870 metų, kai skulptoriui Frantičekui įsakė sutvarkyti rūsį. Jis šią vietą pavertė įspūdingai šokiruojančia.

Adresas: Zámecká 279, Kutná Hora – Sedlec, 284 03

GPS: 49.961784, 15.288156

Tinklalapis: http://www.ossuary.eu

Sedlecės kaulų koplyčia

 

ossuary.eu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.