Šėlionės Maljorkoje: tradicinės vasaros šventės

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Šėlionės Maljorkoje: tradicinės vasaros šventės

Vasarą Ispanija tiesiog ūžia nuo fiestų gausos, čia net ir pačios tradiciškiausios religinės šventės švenčiamos linksmai, triukšmingai ir ištaigingai. Iškilmės ir pramogos kartais tęsiasi ištisą savaitę, o miestelių gatvės šurmuliuoja nuo vietinių ir turistų. Visai nenuostabu, kad vis daugiau Lietuvos žmonių renkasi savo vasaros atostogas ir įvairias kalendorines šventes praleisti ten.

Jeigu atostogų metu neplanuojama tik gulėti paplūdimyje ir tūnoti viešbučio teritorijoje prie baseino gurkšnojant kokteilį, – idealus pasirinkimas yra kelionė į Ispanijos Maljorkos salą. Vos sutemus Maljorka atgyja, jos kurortai, pavyzdžiui, Magalufas, Arenalis ir Palma – vietos, kur vyksta karščiausias veiksmas. Per metus salą aplanko milijonai turistų. Daugiausia jų atvyksta iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Rusijos ir kitų šalių.

Viena įspūdingiausių vasaros švenčių saloje, pritraukianti gausybę žiūrovų ir dalyvių, yra religinė La Verge del Carme šventė. Ši, turbūt didžiausia šalies pakrančių miestelių fiesta, minima liepos 15–16 dienomis. Ji pradedama naktinėmis mišiomis bažnyčioje, po kurių vietiniai iškilmingai neša mergelės, žvejų globėjos, statulą į išpuoštą valtį ir ją išplukdo į jūrą. Paskui ją plaukia ir gėlėmis bei dekoracijomis išdabinti žvejų laiveliai ir turistų jachtos. Po tokių tapybiškų nakties vaizdų dieną visi susirinkusieji dainuoja ir šoka tiesiog gatvėse, o mieste skambanti muzika ir skanumynų bei rankdarbių mugės pabaigia liepos 16-ąją.

Kita, ne ką mažesnė šventė – Joninės, kitaip dar vadinamos – Ugnies naktimi. Žmonės šokiais, dainomis ir gausybe fejerverkų išpuoštose miestų gatvėse triukšmingai pažymi trumpiausią vasaros naktį.

O Žolinė yra garsiausia šventė ne tik Maljorkoje, bet ir visoje Ispanijoje. Miestelių gatvėse vyksta įvairūs pasirodymai, spektakliai ir žaidimai, gatvės muzikos festivaliai, viliojantys žmones pramogauti iki pat paryčių.

Tradicinės vasaros šventės Maljorkoje:

Birželio 13 d. Šv. Antano iš Padujos fiesta (kitaip vadinama Abrikosų fiesta), vykstanti Arta mieste. Per šią šventę miesto gatvėse šokami tradiciniai šokiai, vyksta paradai bei žirgų eitynės.

Birželio 30 d. Romeria de Sant Marcal šventė, vykstanti Marratxi (Raiguer regiono municipalitetas). Per šią dieną vyksta keramikinių figūrėlių-švilpukų turgus bei parodos, o viską vainikuoja šokiai ir fejerverkai.

Birželio 24 d. Joninės arba Ugnies naktis (Sant Joan Fiesta). Tai viena didžiausių švenčių Maljorkoje. Trumpiausia metų naktis pažymima šokiais, dainomis, fejerverkais.

Birželio 29 d. Šv. Petro (Sant Pere) – žvejų globėjo šventė švenčiama visose Maljorkos salos pakrantėse. Ypatingai ši diena minima Soller ir Pollenca miestuose. Po rytinių dėkojamųjų pamaldų prasideda šventė, per kurią skamba vietinių muzikantų muzika ir dainos.

Liepos 16 d. Verge del Carma. Dar viena žvejų šventė, skirta žvejų globėjo mergelei Virgen del Carmen, vykstanti salos pakrančių miestuose bei miesteliuose. Ji pradedama naktinėmis mišiomis bažnyčioje, po kurių vietiniai iškilmingai neša mergelės, žvejų globėjos, statulą į išpuoštą valtį ir ją išplukdo į jūrą. Ši ceremonija gali būti stebima įvairiuose Maljorkos uostose: Cala Rajada, Port de Pollenca, Port de Soller, Cala Bona, Coll d’en Rebassa, Cala Figuera, Porto Cristo, Portcolom.

Liepos 19-24 d. Tarptautinis folkloro festivalis Sa Mostra. Jis rengiamas nuo 1980 m. Soller mieste. Tai festivalis vienijantis folkloro grupes iš viso pasaulio.

Liepos 25 d. Šv. Globėjo Chaimės (Saint Jaume) šventė. Tai maljorkiečiams svarbi diena kalendoriuje. Ši šventė pasižymi įvairiais renginiais, koncertais, šokiais bei vyksta daugelyje salos miestų.

Liepos 28 d. La Beata šventė, vykstanti kiekvienų metų paskutinę liepos savaitę Valdemosos mieste. Tai religinė šventė, kurios metu vyksta įvairūs spektakliai, eitynės, paradai. Šventė įprastai prasideda 19 val. ir trunka iki paryčių.

Liepos 30 d. Sant Abdó I Sant Senén – šventė, vyksanti Inca miestelyje. Ji skirta Sant Abdo ir Sant Senen – Persų karaliams, kurie atsivertė į krikščionybę ir mirė kaip kankiniai. Kiekvienais metais, per šią šventę, yra nešamos dvi didelės figūros, o gatvėse vyksta paradas, per kurį šokami liaudies šokiai ir vyksta bulių kautynės.

Rugpjūčio 2 d. La Mare De Déu Dels Àngels šventė, vykstanti Pollensa mieste. Jos metu yra atkuriamas mūšis, vykęs 1550 m., kai Pollensa gyventojai atsilaikė prieš 1500 maurų. Taip pat skamba muzika, šokami šokiai besitęsiantys per visą naktį.

Rugpjūčio 15 d. Žolinė – garsiausia šventė ne tik Maljorkoje, bet ir visoje Ispanijoje. Miestelių gatvėse vyksta įvairūs pasirodymai, spektakliai ir žaidimai, gatvės muzikos festivaliai, viliojantys žmones pramogauti iki pat paryčių.

Rugpjūčio 20 d. Romeria De Sant Bernat –  vietinio globėjo šventė, kurios metu vyksta procesija nuo Plaza Cort Palmos mieste iki Šv. Bernato vienuolyno Secar de La Real gyvenvietėje.

Rugpjūčio 23- 24 d. Šv. Bartalomėjaus (Sant Bartomeu) šventė yra viena seniausių fiestų Maljorkoje. Jos metu dalinami Vall de Soller literatūros apdovanojimai, vyksta šokiai, koncertai, spektakliai.

Rugpjūčio 28 d. Šv. Augustino (Sant Agusti) šventė, vykstanti Felantix mieste, kurios metu vyksta žirgų jodinėjimo šou bei šokiai po atviru dangumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.