Sicilija. Ortigijos sala – Sirakūzų miesto širdis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Geriausias būdas pamatyti Ortigijos salą yra tiesiog klajoti po apylinkes. Sala nedidelė, todėl joje pasiklysti neįmanoma. Ortigijos sala garsėja savo turtinga, beveik 2500 metų, istorija. Besilankantys turistai gali pamatyti nuo graikų ir romėnų griuvėsių iki barokinės architektūros statinių. Aplinkui gausu jaukių restoranėlių, barų, todėl malonu tiesiog prisėsti ir pasigrožėti vandenyno vaizdu.

Kirtus tiltą nuo žemyno, galimos trys kryptys: pasukti į dešinę ir eiti pasivaiksčioti vakarine dalimi, pasukti į kairę ir aplankyti rytinę dalį ar eiti tiesiai į centrą.

Vakarinės dalies pagrindinis akcentas yra gėlo vandens Aretusos fontanas. Legenda pasakoja, kad nimfa Aretusa panėrė po Sirakūzų vandenis, norėdama išsivaduoti nuo nesibaigiančios meilės upių dievui Alfėjui. Deivė Artemidė pavertė ją gėlo vandens šaltiniu. Legenda taip pat pasakoja, kad šis šaltinis yra tiesiogiai sujungtas su požemine upe, tekančia po Olimpijos šventykla.

Einant toliau galima pamatyti Apolono šventyklos, pastatytos VI a. pr. Kr. ir tapusios pirmąja dorėninio stiliaus šventykla Sicilijoje, griuvėsius bei Archimedo aikštę (Piazza Archimede). Visai šalia yra tikrasis Ortigijos centras – Katedros aikštė (Piazza del Duomo). Šioje aikštėje stovi nuostabus Katedros pastatas, esantis vietoj kažkada buvusios senovinės Atėnės šventyklos, kurios originalios dorėninio stiliaus kolonos buvo panaudotos šio pastato konstrukcijoje. Taip pat aikštėje įsikūrę nuostabūs barokinės architektūros Beneventano rūmai ir Santa Lucia bažnyčia.

Pasukus į kairę nuo įėjimo į salą, patenkama į spalvingą turgų, kuriame pardavinėjama neįtikėtina gausybė vaisių, daržovių, žuvies ir mėsos. Turgaus pabaigoje yra maisto mėgėjų kampelis, kuriame galima įsigyti puikios kokybės delikatesų, vadinamų „I Sapori dei Gusti Smarriti“ (pažodžiui išvertus – „Prarastų skonių aromatai“). Jame pardavinėjami aukščiausios kokybės sūriai, kumpiai ir vytinta mėsa, o dauguma šių produktų rasite tik šioje vietoje. Taip pat turguje galima rasti puikų vynų, prieskonių, saulėje džiovintų pomidorų ir kitų sicilietiškų delikatesų, pagamintų parduotuvių savininkų ūkiuose.

Išėjus iš turgaus, Sirakūzų rytinėje dalyje, atsiveria gatvių labirintas, kuris nuveda iki pietinio salos galo. Jame stovi Maniace pilis (Castello Maniace) – tai sunkiai prieinama tvirtovė, kurią 1236 m. pastatė Frederikas II.

Kita Ortigijos įžymybė – Byzantine Miqwe (žydiška pirtis), esanti po alla Giudecca viešbučiu (Hotel alla Giudecca).

Vis dėlto, kaip ir minėta pradžioje, geriausias būdas susipažinti su Ortigijos sala – pasinerti į tvyrančią atmosferą ir eiti pagal savo nuojautą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.