Slovakija. Bratislavos pilis – miesto simbolis ir lankomiausia įžymybė

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

bratislavos pilis Slovakija – tai didingų kalnų, daugybės tarpeklių ir natūralios gamtos kraštas, iki šiol viliojantis turistus savo nuostabiu grožiu. Slovakijos sostinė yra Bratislava, prie Dunojaus upės įsikūręs miestas, kuriame taikiai sugyvena gamta ir betono bei keistos architektūrinės  konstrukcijos. Vienas didžiausių lankytinų objektų yra Bratislavos pilis, kuri mena gilią senovę. Pilis ne kartą buvo nuniokota, ne kartą atstatyta ir pertvarkyta.

Bratislavos pilis yra pastatyta ant aukštos kalvos, pietinėje Mažųjų Karpatų dalyje ant kairiojo Dunojaus kranto. Tai strateginė vieta, nes būtent čia praeityje buvo Europos prekybinių kelių susikirtimo vieta. Pilimi ypač didžiuojasi slovakai, nes tai jų miesto simbolis. Sakoma, kad nuo pilies sienų matyti net Austrija ir Vengrina. Norint patekti į pilį teks palypėti į nemažą kalniuką, bet pamatytas vaizdas atpirks visus sunkumus. Ant senamiesčio grindinio matyti  nedidelės karūnos, kurios veda tiesiai į pilį.

Bratislavos pilies pirmieji gyventojai buvo keltai, pasak legendos, įsikūrę šioje vietoje vėlyvajame akmens amžiuje. Vėliau pilis priklausė romėnams, dar vėliau – slavams.Pirmą kartą pilis  paminėta 805 m., šaltiniuose minimi trys Bratislavos mūšiai, nulėmę Didžiosios Moravijos žlugimą. Yra išlikusi trijų navų akmeninė bazilika, menanti tuos laikus. Ji išlikusi rytinėje kalno pusėje. X amžiuje  pilis, kuri buvo gotikinio stiliaus,  tapo Vengrijos valstybės dalimi. Čia kaldintos monetos su užrašu Preslavva Civitas. XI–XII a. čia atsirado ankstyvojo romaninio stiliaus akmeniniai rūmai. Keturkampį pavidalą pilis įgavo XV amžiuje. tuo metu, siekiant apsisaugoti nuo husitų antpuolių, perstatyti visi įtvirtinimai. Bet karalius Ferdinandas XVI a. įsakė perstatyti pilį ir ji tapo renesansinio stiliaus architektūriniu paminklu. Praėjus šimtmečiui pilis dar kartą perstatyta – tapo barokinio stiliaus pilimi.

Pilyje yra  įkurtas gražus sodas su gėlynais, fontanu, suoliukais. 1784 m. pilis atiduota Katalikų bažnyčiai. Iš pradžių pilyje įkurta katalikiška mokykla, vėliau įrengtos kareivinės. 1811 m. Napoleono kariuomenė pilyje sukėlė gaisrą. Gaisras greitai išplito ir apįmė visa priešpilį. Pilis buvo praktiškai sunaikinta ir ilgą laiką ant kalno stūksojo tik pilies likučiai.   Tik  1953–1968 m. pilis vėl atstatyta. Dabar čia įkurtas  muziejus ir yra reprezentacinis pastatas. Sakoma, kad atstatyta pilis nėra visiškai autentiškai atstatyta, ji tarsi kuriama iš naujo.

Bratislavos pilis – Slovakijos pasididžiavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.