Slovakijos Tatrai – žymusis Belianska urvas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Slovakijos Tatrai - žymusis Belianska urvas XVIII amžiuje atrastas Belianska urvas yra didžiausias ir vienintelis Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose, į kurį įleidžiami žmonės. Urvas visuomenei atidarytas 1884 metais. Šiuo metu šis urvas yra viena populiariausių turistinių atrakcijų regione, todėl vykdami į Tatrus nepatingėkite čia apsilankyti.

Nors lankytojams Belianska urvas atviras nuo 1884-ųjų, tačiau elektra jame atsirado tik po dvylikos metų. Įdomu tai, kad šis urvas buvo pirmasis pasaulyje, kuriame įvestas apšvietimas. Įėjimas į Belianska urvą yra 890 metrų aukštyje virš jūros lygio. Jo ilgis siekia net 3641 metrą. Turistinį maršrutą sudaro 1370 metrų ilgio trasa, kuri įveikiama per maždaug 70 minučių. Keliaujant į Belianska urvą reikėtų apsirengti – oro temperatūra jame svyruoja nuo 5 iki 6,3 laipsnių pagal Celsijų.

Tai ką pamatysite urvuose tikrai sužavės. Akis džiugins įvairios formos stalagmitai, stalaktitai, požeminės upės ir ežerai, kriokliai, galerijos, ledo stulpai. Viena iš stotelių yra Muzikos salė. Pavadinimas duotas neatsitiktinai. Ši salė turi idealią akustiką, todėl ji naudojama organizuojant klasikinės muzikos koncertus, vykstančius kiekvienų metų rugpjūčio mėnesį.

Adresas: Tatranská Kotlina, 059 54 Vysoké Tatry, Slovakija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.