Taso sala. Užburianti Kinira

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Taso sala

Taso sala – trokštantiems kuo įvairesnių potyrių, tikrų sielą paliečiančių istorijų ir kerinčių kraštovaizdžių. Tai ideali vieta kasdien leistis į naują nuotykį, kaskart atskleisti skirtingų salos kampelių paslaptis!

Gyvenvietė Kinira karaliauja rytinėje Taso salos pusėje, Theologos parapijoje, apsupta vešlios žalumos ir laikoma viena gražiausių saloje. Kinira gerai žinoma nuo senovės (apylinkėse gausu antikinio archajinio periodo ir romėniškojo laikotarpio radinių, o antikos istorikas Herodotas mini aukso kasyklas šiose apylinkėse – šiandieninėse Paleochori ir Loutrou gyvenvietėse, – bei finikiečius, iš šios teritorijos eksportavusius medieną ir auksą. Augalija yra labai vešli ir tanki dėl daugybės šaltinių, trykštančių netoliese, todėl Kinira laikoma palaiminta vieta.

Jūroje priešais Kinirą matosi nedidelė privati negyvenama sala, vadinama Kiniriotiko. Beveik visa salelė apaugusi pušimis, laukiniais alyvmedžiais, o ją įrėminančios pakrantės yra stačios ir uolėtos. Jūros vandenyse apie salelę gausu žuvų, kas itin džiugina vietinius žvejus. Dar neseniai šis jūros rajonas buvo delfinų buveinė.

Žavioji Kinira yra mėgstama ir patraukli keliautojams, ji pavergia lankytojų širdis dėl savo ramybės, tradicinės graikiškos aplinkos, įspūdingų peizažų ir garsiojo unikalaus paplūdimio – Paradisos (Paradise beach/Rojaus paplūdimio), kuriame tanki augmenija, smaragdinė ir krištolo skaidrumo jūra, horizonte pūpsanti Kiniriotiko salelė nesunkiai sukuria tropikų salos įspūdį. Uolingoji paplūdimio dalis skirta vasarojantiems nudistams.

Kiniros apylinkėse yra visų turizmo patogumų: viešbučių, parduotuvių, restoranų ir tavernų (viena iš jų įsikūrusi išskirtinėje vietoje – kyšulyje, iš kurio atsiveria stebuklingi jūros ir tolumoje plūduriuojančios Samothraki salos vaizdai).

Kinira visais laikais patyrė džiugių ir liūdnų akimirkų, apie kurias pasakojamos istorijos suvirpina klausytojų širdis. Dabar ji – užburianti vieta, kurią būtina aplankyti – Kiniros apylinkės visus šiltai pasitiks ir užtikrins teigiamas atostogų patirtis.

Kelionių pasiūlymus į Taso salą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.