Tasos sala – balto smėlio paplūdimiai bei miškingi ir kalnuoti peizažai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

tasos sala Tasos sala – viena iš žaliausių ir švelniausių Graikijos salų, įsitaisiusi Egėjo jūros šiaurėje, apie 12 km nuo Makedonijos sienos. Ši sala garsėja balto smėlio paplūdimiais bei miškingais ir kalnuotais peizažais. Taso sala turtinga ne tik savo gamta, bet ir istorija… O istorijos pėdsakai geriausiai matyti iš salos sostinės Limeno, kuriame yra senovės miesto griuvėsiai (ypač gražiai atrodo naktį). Akropolis, Dioniso ir Atėnės šventyklos, viduramžių tvirtovės, senovinės sienos ir vartai Parmenon, kadaise saugoję miestą ir vaizdingi žvejų uosto griuvėsiai kasmet sužavi tūkstančius lankytojų. Limenas taip pat žinomas dėl aktyvaus naktinio gyvenimo ir galybės pramogų!

Ką aplankyti/ką pamatyti Tasos saloje?

Limenas Thasou (trumpiau – Limenas) – pagrindinis miestas saloje, apsuptas tankiais pušynais ir alyvmedžių giraitėmis. Čia yra pagrindinis uostas, iš kurio patogu nukeliauti į/iš žemyninės Graikijos dalies per Keramoti keltų uostą. O ir ieškantiems pramogų šiame mieste tikrai patiks!

Atrida – nepaliestas gamtos grožis, ilgi, švelnūs, nuožulnūs paplūdimiai, uolos, alyvmedžių giraitės bei mažos ir jaukios žvejų gyvenvietės sužavės ramybės ir autentikos mylėtojus.

Potos – populiarus kurortas, garsėjantis puikiais kulinarijos šedevrais, naktiniu gyvenimu bei daugybe vandens pramogų.

Alyki – miestas įsikūręs prie trijų vaizdingų įlankų, salos pietuose. Čia gerai išsilaikę šventyklų griuvėsiai, dvi Bizantijos bažnyčios. Ant aukštos uolos stūkso moterų vienuolynas Achaniola Michael, pastatytas XVIII amžiuje – didžiausias ir žymiausias vienuolynas visoje Taso saloje. Iš čia atsiveria puikūs vaizdai į žydrą jūrą ir Panagia salą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.