TOP 10. Lankytinos vietos Veronoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Veronoje

Ištarus Italijos miesto Veronos pavadinimą atmintyje atgija Romeo ir Džiuljetos meilės istorija, aprašyta Viljamo Šekspyro. Ši istorija Veroną pavertė viena populiariausių turistų lankomų krypčių pasaulyje. Savo pažintį su Verona pradėkite nuo miesto centre esančios pagrindinės aikštės – Piazza Bra. Atpalaiduojanti atmosfera, kavinių ir restoranų gausa, suvenyrų parduotuvės puikiai nuteiks pažinčiai su pagrindinėmis miesto įžymybėmis.

Lamberti bokštasTorre Lamberti

Bokšto statybos darbai pradėti 1172 metais. 1403-iais gegužės mėnesį į bokšto viršūnę trenkė žaibas. Po 45 metų pradėti restauravimo darbai truko iki 1464 metų. Jų metu bokštas buvo padidintas, o 1779 metais jame atsirado ir laikrodis. 84 metrų aukščio bokštas turi keturis varpus. Įveikus 238 laiptelius arba užkilus liftu, galima grožėtis nuostabiu Veronos gamtovaizdžiu.

Adresas: Via della Costa, 1, 37121, Verona, Italy

Džiuljetos namas – Casa di Giulietta

Netoli Piazza delle Erbe aikštės, nedideliame kiemelyje, atrasite Džiuljetos namą, kurio balkone amžiną meilę prisiekė Romeo ir Džiuljeta. Kiekvienais metais šis, vienas populiariausių lankytinų objektų Veronoje, pritraukia daugybę romantiškai nusiteikusių ir įsimylėjusių porelių. Name yra įrengtas nedidelis muziejus, o šalia įėjimo į pastatą stovi bronzinė Džiuljetos statula, prie kurios nusifotografuoja kiekvienas čia apsilankęs turistas. Taip pat nepamirštama pasirašyti ant „meilės sienos“.

Adresas: Via Cappello, 23, Verona, Italy

Verona Džiuljetos namas

Senoji pilis – Castelvecchio

Castelvecchio arba „Senoji pilis“ yra viduramžiais miestą valdžiusios Skaligierių dinastijos svarbiausias ojektas, pastatytas 1354-1376 metais. Iki šių dienų statinys išdidžiai stovi ant Adidžės upės kranto. Raudonų plytų pilis vienas ryškiausių to amžiaus gotikos architektūros pavyzdžių.  Iš vienos pusės pilį supa upė, iš kitos – išdžiūvęs griovys. Į ją patenkama einant tiltu. Šiuo metu čia įsikūręs miesto meno muziejus, kuriame eksponuojamos skulptūros, paveikslai ir įvairūs viduramžių meno kūriniai.

Adresas: Corso Castelvecchio, 2, 37121,Verona, Italy

Porta Borsari vartai

Borsari – pagrindiniai miesto vartai, pastatyti I a. po Kr., tačiau vėliau imperatoriaus Gallieno renovuoti. Gausiai dekoruoti vartai yra sujungti su iš šonų esančiais pastatais. Iš balto kalkakmenio pastatytus vartus sudaro dvi didelės arkos apačioje, pro kurias galima praeiti ir dvylika mažų arkos pavidalo langų viršuje. Romėnų laikotarpiu statinys buvo vadinamas Porta Lovia, šiek tiek vėliau Porta di San Zero, dabartinį pavadinimą vartai gavo viduramžiais.

Adresas: Corso Porta Borsari, Verona, Italy

Veronos Arena

Bra aikštėje (Piazza Bra) yra dar vienas lankytinas objektas – romėnų amfiteatras, kurio statybos darbai baigti apie 30 m. po Kr. 139 metrų ilgio ir 110 metrų pločio amfiteatras yra vienas didžiausių pasaulyje bei geriausiai išsilaikiusių Italijoje. Tuo metu jame tilpdavo apie 25 tūkst. žiūrovų. Dabar čia vyksta įvairios operos, koncertai, pritraukiantys minias žmonių, kaip ir prieš beveik 2000 metų.

Adresas: Via Roma 7/d – 37121 Verona, Italy

Tinklalapis: www.arena.it

Verona

Giardino Giusti rūmai ir sodas

Rūmų sodai įkurti rytinėje Veronos dalyje, netoli Isolo aikštės (Piazza Isolo) ir miesto centro. Neoklasicistinio stiliaus rūmai pastatyti XVI amžiuje, t.y. 1701 metais. Tuo tarpu sodai apželdinti 1580 metais. Jie laikomi vienais gražiausių renesansinio stiliaus sodų Europoje. Teritorija apsodinta įvairiaspalvėmis gėlėmis ir gyvatvorių labirintais iš kurių kyšo baltos statulos. Tai puiki vieta romantiškam pasivaikščiojimui ar keliolikos minučių poilsiui.

Adresas: Via Giardino Giusti, 2, Verona, Italy

Romėnų amfiteatras – Teatro Romano

Ovalios formos romėnų amfiteatras yra šiaurės rytinėjė Veronos dalyje. Statinys išdygo I a. pr. Kr. pabaigoje. Šiandien yra išlikę tik teatro liekanos, kurios rekonstruotos 1830 metais. Amfiteatro gyvavimo pradžioje vykdavo gladiatorių kautynės ir romėnų kalinių egzekucijos.

Adresas: Regaste Redentore, 37129 Verona, Italy

Erbės aikštė – Piazza delle Erbe

Erbės aikštė – pagrindinis Veronos centras, kurio vietoje Romos imperijos laikais buvo forumas. Tai viena gražiausių vietų Italijoje. Vakarinėje aikštės pusėje dominuoja barokinio stiliaus rūmai, išpuošti graikų dievų skulptūromis, o šiaurinę pusę supa miesto rotušė. Pagrindinis aikštės akcentas – IV a. fontanas su Madonna Verona skulptūra. Čia taip pat gausu kavinių, restoranų, suvenyrų parduotuvėlių.

Verona Erbes aikštė

Veronos bažnyčios

Daugiausia dėmesio susilaukia dvi mieste esančios bažnyčios:

Veronos katedra – Šv. Marijos bažnyčia (Cattedrale di Santa Maria Matricolare), kuri atstatyta 1185 m. po 1117 m. įvykusio žemės drebėjimo. Romantinio stiliaus pastatas įšventintas 1187 metais. Vienintelis iki šių dienų išlikęs VII a. fragmentas – juodai baltos grindų mozaikos.

Adresas: Piazza Duomo, 21, 37121 Verona Verona, Italy

Šv. Anastasijos bažnyčia (Chiesa di Sant’Anastasia) stovi seniausioje miesto dalyje, netoli Pietra tilto (Ponte Pietra). Gotikinė bažnytėlė pradėta statyti 1280 m., o baigta 1400 m. Ją iki 1808 m. valdė dominikonai.

Adresas: Piazza S. Anastasia, Verona, Italy

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.