Vigelando skulptūrų parkas Osle – didžiausias vieno menininko skulptūrų parkas pasaulyje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Vigelando skulptūrų parkas Osle

Norvegijos sostinėje Osle esantis Vigelando parkas yra didžiausias vieno menininko skulptūrų parkas pasaulyje. Ištisus metus lankytojams atvira zona – viena populiariausių atrakcijų ne tik Osle, bet ir visoje šalyje.

Gustavas Vigelandas (1869-1943 m.) buvo žymus Norvegijos skulptorius ir viena keisčiausių XX a. meno asmenybių. Baigęs mokslus savo įgūdžius tobulino Prancūzijoje, Italijoje bei Danijoje. Po mirties menininkas paliko pusantro tūkstančio skulptūrų bei jų modelių, eskizus, piešinius, medžio raižinius.

Unikaliame skulptūrų parke lankytojai supažindinami su Gustavo Vigelando viso gyvenimo darbais. Parke yra daugiau nei 200 iš bronzos ir granito išlietų skulptūrų. Šis menininkas taip pat buvo atsakingas už projektavimą ir architektūrinį išdėstymą.

Vigelando skulptūrų parkas Osle

Vigelando skulptūrose dominuoja nuogi vyrai ir moterys, kurie vaizduojami įvairiais gyvenimo etapais – kūdikystėj, vaikystėj, paauglystėj ir kaip suaugę. Pagrindinė jų mintis nupasakoti visus žmogaus gyvenimo santykius tarp vyro ir moters, suaugusio, ir vaiko. Dėl to daugumoje skulptūrų galima pamatyti įprastas žmogui veiklas ir veiksmus – bėgimą, imtynes, šokius, apsikabinimą, susikibimą rankomis. Tačiau yra ir tokių statulų, kurios labiau abstrakčios. Viena tokių – suaugęs vyras kovoja su būriu kūdikių.

Skulptorius visas statulas modeliavo visu dydžiu be jokios mokinių ar kitų menininkų pagalbos. Taip pat buvo parko architektas, suprojektavęs ir vartus bei tiltus. Parko statybos užtruko kelis dešimtmečius. Deja, bet Vigelandas nespėjo pamatyti visiškai užbaigto parko. Dauguma pagrindinių skulptūrų ir architektūros elementų atsirado tik apie 1950 m.

Vigelando skulptūrų parkas Osle

Pagrindinis parko akcentas – 14 metrų į dangų besistiebiantis „Monolitas“. Tai granito stulpas, kuriame 121 tarpusavyje persipynusi nuoga figūra bando pasiekti viršūnę. Ji simbolizuoja žmogaus troškimą būti arčiau dvasingumo ir dieviškumo.

Vigelando skulptūrų parkas atidarytas ištisus metus.

Adresas: Nobels gate 32, 0268 Oslo, Norway

Vigelando skulptūrų parkas Osle

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.