Vroclavo Turgaus aikštė – miesto širdis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Vroclavo turgaus aikste

Vroclavo Turgaus aikštė – miesto širdis. Istorinis Vroclavo centras yra populiari susitikimo vieta tarp vietinių gyventojų ir svečių. Miesto Turgaus aikštė užima beveik 3,8 hektaro plotą. Tai viena didžiausių nuo senų laikų išlikusių tokio tipo aikščių Lenkijoje (didesnes turgaus aikštes galima rasti tik Krokuvoje ir Olecke).

Po Antrojo pasaulinio karo Turgaus aikštė įgavo naują išvaizdą. 1956 metais iš Lvovo atgabentas ir Turgaus aikštėje pastatytas dramaturgo Aleksandro Fredo paminklas. Dar vėliau buvo išardyta tramvajaus linija ir sumažintas automobilių eismas.

Didelio turistų susižavėjimo sulaukia vėlyvosios gotikos rotušės pastatas (Senoji rotušė), turintis 66 metrų aukščio bokštą. Jame šiuo metu įkurtas muziejus, supažindinantis lankytojus su Vroclavo istorija. Kiti populiarūs objektai aikštėje – Šaltinio fontanas ir dramaturgo Fredo paminklas. Miesto valdžia įsikūrusi XIX a. statytoje Naujojoje miesto rotušėje.

Kiekvienais metais Turgaus aikštėje šurmuliuoja Šv. Kalėdų mugė, vyksta įvairūs renginiai Naujųjų metų išvakarėse, rengiamos akademinės ir karinės šventės.

Keletas įdomių faktų apie Vroclavo Turgaus aikštę:

Aikštės ilgis 213 metrų ilgio ir 178 metrų pločio;

Vroclavo Turgaus aikštę iš keturių pusių supa 60 pastatų;

Iš aikštės vingiuoja 11 gatvių;

Naujuosius 2012 metus aikštėje sutiko apie 150 tūkstančių žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.