Lankytinos vietos Zagrebe

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

zagrebasGeriausias būdas pažinti Kroatijoje esantį Zagrebo miestą – pėsčiomis. Tik taip atsiskleis tikrasis miesto grožis. Zagrebo centras yra suskirstytas į dvi dalis: Gornji Grad ir Donji Grad. Dėl savo istorinių statinių, bažnyčių bei religinių paminklų, Gornji Grad privilioja didžiausią dalį turistų. Kitoje miesto dalyje slepiasi parkai, muziejai, parduotuvės, kavinės.

Taigi, ką verta pamatyti Zagrebe?

Zagrebo katedra

Savo dvyniais bokštais išsiskirianti Zagrebo katedra – vienas populiariausių lankytinų objektų mieste. Nors katedra šioje vietoje stovi nuo seniausių laikų, tačiau statinys, kurį galime pamatyti šiandien, skiriasi nuo ankstesnių. Pirmoji katedra sugriauta per totorių išpuolį XIII amžiuje, tačiau netrukus buvo atstatyta. Kur kas didesnė žala katedrai padaryta per 1880 metais įvykusį žemės drebėjimą. Po šio įvykio statinys taip pat buvo atrestauruotas išlaikant viduramžių dizainą.

Adresas: Kaptol ulica 31 10000, Zagreb, Croatia

Šv. Morkaus bažnyčia

Parapijinė Šv. Morkaus bažnyčia pastatyta Zagrebo senamiestyje, to paties pavadinimo aikštėje, išsiskiriančioje akmenimis grįstomis gatvelėmis bei raudonomis čerpėmis dengtais pastatų stogais. Bažnyčia pastatyta XIII amžiuje. Vėliau vykusios renovacijos visiškai pakeitė statinio struktūrą, tačiau kai kuriuos originalius objektus galima matyti iki šių dienų.

Adresas: Trg Svetog Marka 5 10000, Zagreb, Croatia

Mirogoj kapinės

Mirogoj kapinės įkurtos šiek tiek atokiau nuo Zagrebo centro, tačiau lengvai pasiekiamos visuomeniniu transportu. Galbūt kažkiek keista, tačiau šios kapinės yra įtrauktos į miesto populiariausių lankytinų vietų sąrašą. Ir neveltui. Mirogoj kapinės ne tik laidojimo vieta. Tai lyg nuostabaus kraštovaizdžio parkas, kuriame pilna įvairiausių skulptūrų bei statinių.

Adresas: Mirogoj bb, Zagreb 10000, Croatia

Jaruno ežeras

Jaruno ežeras plyti į pietvakarius nuo Zagrebo. Tai viena populiariausių laisvalaikio praleidimo vietų mieste. Vasaros metu, visi tie, kurie neišvyksta į Kroatijos pajūrį, skuba prie šio ežero atsigaivinti ir atsipalaiduoti po darbų. Kas plaukioja, kas buriuoja ar irkluoja, o kas sėdi šalia esančiuose restoranuose, o vėliau užsuka ir į naktinius klubus. Jaruno ežerą nesudėtingai galima pasiekti tramvajumi.

Adresas: Farther Afield, Jarun, Zagreb, Croatia

Maksimir parkas – Zagrebo zoologijos sodas

Rytinėje Zagrebo dalyje yra įkurtas žymiausias bei didžiausias mieste Maksimir parkas. Vietinius gyventojus ir miesto svečius šis parkas traukia zoologijos sodu, kuriame galima pamatyti daugybę rūšių gyvūnų, atkeliavusių čia beveik iš kiekvieno pasaulio žemyno – žinduolių, paukščių, roplių, varliagyvių, žuvų ir bestuburių. Lankytojams Maksimir parkas atidarytas XVIII amžiaus pabaigoje. Jo teritorija apima ne tik zoologijos sodą, bet ir penkis ežerus. Visą teritoriją, išskyrus zoologijos sodą, galima apžiūrėti nemokamai.

Adresas: Maksimir Park, Zagreb, Croatia

Andautonia archeologinis parkas

Mėgstantiems istoriją bei archeologiją rekomenduojama apsilankyti netoli Zagrebo esančiame Scitarjevo kaime. Čia aptikti I a. senovės Romos Andautonia miesto griuvėsiai. Šios vietovės archeologiniai kasinėjimai parodė, jog savo egzistavimo metu tai buvo kultūriškai turtingas miestas. Nors kasinėjimai vis dar tęsiami, lankytojams leidžiama apžiūrėti 2500 kv. m. teritoriją. Scitarajevo kaimas taip pat yra įdomus senoviniais tradiciniais Kroatijos namais.

Adresas: Scitarjevo, Zagreb, Croatia

Lotrscak bokštas

Lotrscak – vienas iš įtvirtinimų bokštų, pastatytas XIII amžiuje. Jo paskirtis – apsaugoti pietinę miesto sieną. Vienu metu jame buvo įkeltas varpas. Jo skambėjimas „informuodavo“, jog reikia uždaryti ir kitus miesto vartus. Gyventojai, kurie nespėdavo grįžti į miestą, turėdavo laukti iki kitos dienos ryto. Šiandien į šį bokštą galima užlipti. Nuo jo viršaus atsiveria miesto panorama. Taip pat čia yra įsikūrusi meno galerija bei suvenyrų parduotuvė.

Adresas: Strossmayerovo šetalište 9, 10000, Zagreb, Croatia

Ban Jelacic aikštė

Ban Jelacic – pagrindinė miesto aikštė. Ji traukia lankytojus savitu stiliumi, kuris susiformavo iš įvairių laikotarpių architektūros stilių – klasicizmo, baroko bei modernizmo. Seniausias aikštėje stovintis pastatas datuojamas XVIII amžiumi.

Adresas: City Centre, Upper Town, 10000, Zagreb, Croatia

Akmeniniai vartai

Akmeniniai vartai – vieninteliai iš kitų penkių miesto vartų, išlikusių iki šių dienų. Jie buvo pastatyti XIII amžiuje.

Adresas: Kamenita bb, Gradec, Zareb, Croatia

Mimaros muziejus

Mimaros muziejus įkurtas po to, kai privatus asmuo savo kolekciją padovanojo miestui. Visa kolekcija įkurdinta specialiai pastatytame neorenesansinio stiliaus pastate. Kolekcija apima eksponatus iš įvairių vietų bei laikotarpių. Ją sudaro baldai, skulptūros, paveikslai, įvairūs radiniai iš Senovės Egipto, Mesopotamijos, Persijos, Viduriniųjų Rytų, Tolimųjų Rytų. Taip pat yra nemaža dalis eksponatų iš Europos.

Adresas: Trg Franklina Roosevelta 5, Zareb, Croatia

Archeologijos ir Etnografijos muziejus

Archeologijos ir Etnografijos muziejuje sužinosite apie turtingą Kroatijos istoriją. Šį muziejų sudaro penkios pagrindinės kolekcijos, kuriose yra apie 400 tūkst. eksponatų. Daugelis jų atrasta šalies teritorijoje. Čia taip pat eksponuojamos Egipto mumijos, graikiškos vazos, radiniai iš įvairių laikotarpių.

Adresas: 19 Nikola Subic Zrinski Square, Box 13, Zagreb

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.