Zakinto paplūdimiai: kurie verti dėmesio?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

zakinto papludimiai

Zakinto paplūdimiai. Zakintas neatsiejamas nuo nuostabų paplūdimių – balto smėlio kampelių, įrėmintų tarp kylančių uolų, iš kurių atsiveria kilometrų ilgio krištolo skaidrumo vandens vaizdai. Nesuklysite pasirinkdami bet kurį iš nuostabių Zakinte esančių paplūdimių, tačiau verta išskirti keletą jų:

Plakaki paplūdimys

Tai vienas iš „slaptųjų“ Zakinto paplūdimių, įsikūrusių tarp uolų, todėl jis apsaugotas nuo atšiaurių vėjų, kurie kartais slegia Graikijos salas. Nepaprastai skaidri jūra, laukinė ir nesugadinta gamta paverčia Plakaki paplūdimį rojumi tikriesiems graikiškos jūros mylėtojams. Nepamirškite pasiimti sportinių batų, kremo nuo saulės ir bent vieną buteliuką vandens, nes vietovę nuo 11 val. ryto iki pat saulėlydžio kepina saulė!

Korakonissi paplūdimys

Geologinės jėgos Korakonissi paplūdimį suformavo kaip tikrą gamtos stebuklą – uolėtą salą su dvidešimties metrų arka. Tai smagi vieta atsigaivinti karštą vasaros dieną ar pasilepinti saulės voniomis. Vanduo čia krištolo skaidrumo, pro kurį pamatysime jūros dugną. Paplūdimį supa ir jūra, ir uolos, o su likusia salos dalimi jungia viena nedidelė uola.

Porto Limnionas paplūdimys

Vaizdingame Limniono paplūdimyje rasite ne tik įspūdingą kraštovaizdį, bet ir skaidrią jūrą, kurioje galima maudytis ir nardyti. Jeigu norite išvengti minios turistų, atvykę į Porto Limniono paplūdimį rasite plokščias uolas, ant kurių galėsite pasideginti, ir putojantį vandenį, puikiai tinkantį atsivėsinti.

Porto Vromi paplūdimys

Įsikūręs tarp Anafonitra ir Maries kaimų, Porto Vromi – tikras rojus nardymo entuziastams. Gilūs paplūdimio vandenys, išmarginti jūros ežių kompanija, saugo senų laivų dalis: senovinius inkarus ir kitas yrančias dalis. Stebuklingas paplūdimys sudarytas iš baltų, putpelių kiaušinių dydžio akmenukų. Tačiau, jis labai mėgstamas turistų, todėl krante pastebėsite nemažai jų valčių.

Filippoi paplūdimys

Zakintas kupinas paslapčių, o vieną paslaptį jis saugo itin gerai – tai Filippoi paplūdimys. Mažiau kam žinomas, tačiau ne mažiau gražus paplūdimys, yra tikras zakintiškasis favoritas. Jį rasite už 15 minučių kelio automobiliu nuo Volimes kaimo. Nesibaiminkite ekstremalaus patekimo ir drąsiai leiskitės į kelionę per uolas, kuriose sutiksite paslaptingus urvus, epinius uolienų darinius ir krištolo mėlynumo vandenį.

Xigia paplūdimys

Xigia yra vienas iš neįprasčiausių Zakinto paplūdimių, kurį daugelis poilsiautojų vadina tikru natūraliu SPA po atviru dangumi. Dėl sieros šaltinių, tekančių iš pakrančių uolų, paplūdimio vanduo praturtintas sieros ir mineralų. Maudytis sieringame vandenyje puikiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo įvairiausių skausmų.

Daugiau apie Zakinto salą skaitykite šioje nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.