Bella Italia. Muzikos ir meno miestas: Kremona

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Bella Italia. Muzikos ir meno miestas: Kremona Traukiniu atvykstame į Kremoną. Tai šiaurės Italijos miestas, įsikūręs 60km nuo Milano.

Patys italai teigia, kad Kremonai pažinti yra 6 keliai: kaip romėnų laikų miestą, viduramžių, Renesanso miestą, per ispaniškąją kultūrą, per muziką ir Po upę. Norintieji apsistoti Kremonoje nakvynei turi pasirinkimą iš 13 viešbučių (keturi iš jų – 4 žvaigždučių) ir keleto kaimo turizmo sodybų.

Iš Kremonos lengva pasiekti netoli esančius Pavią, Milaną, Bergamą, Breščią, Parmą, Mantovą ir Piacenzą.

Istorinis ir archtektūrinis palikimas

Romėnų kultūra daugiausiai atsiskleidžia Kremonos gatvėse, tokiose kaip Solferino: mozaikomis iškloti takai čia kuria ypatingą nuotaiką. Pagrindinė miesto aikštė – Piazza del Comune – yra Kremonos istorinis centras. Čia stūgsantis Torrazzo – 111 metrų aukščio bokštas – galutinai užbaigtas statyti 1305 m. Bokštas yra tikriausiai žinomiausias Kremonos objektas. Jį gali aplankyti ir turistai, jeigu tik netingi – norint pakilti iki viršūnės reikia įveikti 487 laiptelius. Torrazzo ir miesto Katedrą jungia Renesanso stiliaus arkada, žinoma kaip „La Bertazzola“. Kiti dėmesio verti objektai aikštėje yra krikštykla, „Loggia dei Militi“, Rotušė, Cittanova rūmai.

Torrazzo ir „La Bertazzol“

Aikštė ties Lombardini gatve. Fone – Torrazzo bokštas.

Menas ir muzika

Nors Kremonos gyventojai didžiuojasi žemdirbystės pasiekimais ir išplėtota agrokultūra, miestas yra garsus būtent dėl kokybiškų meno paminklų ir išsiskiria savo muzikos instrumentų produkcija.

Kremonoje gyveno ir dirbo garsiausi smuikų meistrai, tarp jų – Andrea Amati bei Antonio Stradivari, taigi mieste yra daug paminklų, susijusių su šiuo styginiu instrumentu: Stradivarijaus namai, jo antkapis turistų pamėgtame sode, muziejus. Miesto merijoje – „Palazzo Comunale“ – galima pasiklausyti muzikanto, grojančio tikru Stradivarijaus smuiku, ir apžiūrėti garsiausių gamintojų smuikų kolekciją. Besidomintiems, kaip gaminamas smuikas, vertėtų aplankyti tarptautinę smuikų gamybos mokyklą „La Scuola internazionale di Liuteria“. Čia mielai priimami lankytojai, jiems atskleidžiamos smuiko gamybos paslaptys ir leidžiama apžiūrėti dirbtuves, susitikti su mokiniais.

Beje, kiekvieną spalį Kremonoje yra rengiamas styginių instrumentų festivalis.

A. Stradivarijaus skulptūra

Smuikų gamyba iš arti

Kodėl ir kam verta aplankyti Kremoną?

Gaila, kad mano kelionė po Kremoną buvo labai trumpa ir skubi. Aplankiau tik pagrindinius objektus ir paminklus, tačiau čia tikrai verta pabūti ilgėliau. Labiausiai akį glostė nuostabi architektūra, milžiniški pastatai, didelės aikštės, senovinės kolonos ir lotyniški užrašai ant pastatų sienų. Miestas nėra perpildytas turistų, čia malonu būti ir ilsėtis.

Miglės Naujokaitės pasakojimas ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.