Kelionė į Italiją. Bella Italia: Krema

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionė į Italiją. Bella Italia: KremaAtvykstame į nedidelį šiaurės Italijos miestelį, pavadintą Krema. Krema – Lombardijos regiono kurortinis miestelis, įsikūręs Kremonos provincijoje ir nuo Milano į pietryčius nutolęs 44 km. Lietuviai, norintys aplankyti Kremą, turėtų skristi lėktuvu į Milaną ir likusią kelionės dalį įveikti autobusu.

Trumpas pasivaikščiojimas po Kremą

Kremos miestas pasižymi kurortišku jaukumu ir ramybe, kas iš karto mane sužavėjo. Kitaip nei Milane ar Genujoje, čia niekada nebūna turistų antplūdžio, užkeltų kainų ir triukšmo, tad miestas, manau, puikiai tinka nakvynei. Dar vienas privalumas – Krema yra iš visų pusių apsupta kitų garsių Italijos miestų: Milano, Breščios, Kremonos, Pavios ir Bergamo, todėl iš čia juos lengva pasiekti.

Kremos centre gausu elegantiškų nedidelių rūbų ir itališko maisto parduotuvių, kurių įvairovė įtinka skirtingiems skoniams ar piniginėms.

Kremos gatvė ryte

Kremos gatvė ryte

Istorinis palikimas

Miesto istorijos šaknys siekia viduramžius. XII amžiuje Krema buvo nuniokota Federiko Barbarosos. Po atstatymo, nuo XIII iki XVIII amžiaus, miestelis priklausė Venecijos respublikai, tad dauguma architektūrinių paminklų yra paveikti Venecijos stiliaus. Vienas tokių ryškesnių palikimų – Venecijos siena.

Tikroji miesto širdis yra Duomo aikštė („Piazza Duomo“), įsikūrusi priešais Katedrą. Čia vyrauja Renesanso stiliaus architektūra, nukelianti į XVI amžių.

Torrazzo – įėjimas į miesto istorinį centrą.

Kremos Katedra dominuoja visoje aikštėje. Tai gotikos – romaninio stiliaus statinys, po griūties atstatytas XIV amžiuje. Taip pat verta apžiūrėti ir  Vyskupo rūmus (Palazzo del Vescovo), Pretorio rūmus, Guelfo bokštąšių paminklų dizainas ryškiai palytėtas Venecijos kultūros (atkreipkite dėmesį į liūtų atvaizdus). Pietinė aikštės pusė akį malonina mielais namų, parduotuvių ir kavinių vaizdais.

Katedra

Rotušė ir Guelfo bokštas

Religija

Vien centre aplankiau gal 6 bažnyčias. Kremoje jų labai daug, nors nėra didelės. Įspūdingiausia čia – Santa Maria della Croce (Kryžiaus Šv. Marijos) bažnyčia, įkurta kiek toliau nuo centro XV amžiuje.

Šventosios trejybės bažnyčia (Chiesa Santa trinità)

Santa Maria della Croce (Kryžiaus Šv. Marijos)

Verta paragauti

Kremos virtuvės pamatas – ferma. Čia verta paragauti vietinės paukštienos, kiaulienos ir saliamio. Galima rinktis iš dešimčių saliamio rūšių.

Kremos gyventojai taip pat didžiuojasi savo gamybos ledais. Teko ir man paragauti ledų, kurių kaina siekia 30Lt – neįveikiau net pusės dėl prikrauto ledų kiekio. Bet ledai tikrai varantys iš proto, skanūs. Garsiausia Kremos ledainė – Gelateria Bandirali, veikianti nuo 1951m.

Pietūs pas italus

Pabaigai

Poilsiautojai dažnai renkasi didelius, triukšmingus, bet būtinai garsius ir populiarius miestus atostogoms, kas kartais gali virsti nemenka klaida. Norintieji tikrai gerai atsipalaiduoti, pamatyti itališką gyvenimą iš arčiau ir tuo pačiu pailsėti turėtų rinktis mažesnius miestus, ne tokius pripildytus turistų. Krema man padarė didelį įspūdį: žmonės čia visada gerai nusiteikę ir niekur neskuba, mieste gausu senovinės gražios  architektūros, iš Kremos lengva pasiekti kitus šiaurės Italijos miestus bei, aišku, Milaną. Ir tai nėra reklaminė agitacija Kremai, o tiesiog nuoširdus susižavėjimas. Arrivederci!

Miglės Naujokaitės pasakojimas ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.