Kelionė į Madonnos MDNA turo koncertą Varšuvoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionė į Madonnos MDNA turo koncertą Varšuvoje

O mūsų kelionė į Varšuvą, į Madonnos koncertą, įvyko visai netikėtai – netyčia internete pamačius, kad planuojamas jos koncertas Europoje. Na, planuojamas tai planuojamas, bet didžiausias susidomėjimas kilo tada, kai pamatėme koncerto Varšuvoje kainas. Bilietų kaina į MDNA koncertą kainavo tik nuo 149 zlotų (~127 Lt). Dar vienas pliusas buvo tai, kad koncertas vyko naujame Varšuvos futbolo stadione – nereikėjo stumdytis, niekas nesigrūdo, turėjome sėdimas vietas iš kurių niekas neužstojo vaizdo. Taigi, nusipirkome bilietus, kuriuos registruotu paštu atsiuntė per dvi savaites. Beliko tik susiplanuoti pačią kelionę.

Buvo įvairių minčių kaip nuvykti į Varšuvą, kad ir su Simple Express ar Ecolines autobusais, kurie tikrai nebrangiai veža, tačiau koncertas vyko savaitės viduryje, o kai kuriems iš mūsų grupės kitą dieną reikėjo eiti į darbą. Taigi į koncertą važiavome su kelionių agentūra, nusipirkus tik vietas autobuse. Gavosi brangiau, bet kur kas patogiau – nuveža ir po koncerto iš karto parveža.

Kelionė buvo suplanuota taip, kad dar turėtume laisvo laiko. Maždaug 5 valandas vaikštinėjome po senamiestį. Einant link stadiono, 17 val. Varšuvos mieste pasigirdo sirenos…sustojo eismas, visų pėsčiųjų žingsniai sustingo. Tylos minute pagerbiamos 1944 m. rugpjūčio 1 d. 17.00 val. prasidėjusio Varšuvos sukilimo aukos, kovojusios ir žuvusios už Tėvynės laisvę II pasaulinio karo metu prieš fašistinę Vokietiją. Sukilimo metu žuvo apie 16000-18000 partizanų ir beveik 150000 nekaltų civilių gyventojų. Bombardavimų metu beveik visas Varšuvos miestas sugriautas.

Varšuvos senamiestis

Prieš šį koncertą protestavo nemažai Lenkijos katalikų ir karo veteranų. Net 54 000 gyventojai padėjo parašus, dalyvaudami akcijoje „Neik žiūrėti Madonnos koncerto“.

Nepaisant protestų ir Lenkijos visuomenės veikėjų ir politikų neigiamų pasisakymų, koncertas įvyko. Salė talpinanti daugiau nei 50000 žiūrovų buvo beveik sausakimša. Koncerto pradžioje buvo parodytas trumpas filmas, primenantis 1944 m. tragiškus Varšuvos sukilimo momentus.

Stadione susiradome savo sėdimas vietas. Kadangi perkant bilietus internetu buvo galima pasirinkti kurioje vietoje nori sėdėti, tad vietomis nenusivylėme. Po pusantros valandos Varšuvos nacionaliniame stadione (Stadion Narodowy) prasideda MDNA Tour – didžiausio koncertinio turo  Madonnos muzikinėje karjeroje koncertas, vienas iš 88 planuojamų šio turo koncertų.

Besirenkantys į koncertą žiūrovai

Pasirodymą pradėjo  vienas garsiausių pasaulyje šo­kių mu­zi­kos didžėjų – Paul Oakenfold. Vėliau atėjo Madonnos eilė. Pop muzikos karaliene tituluojama Madonna pasirodymą pradėjo vėluodama daugiau nei 40 min., tačiau ji buvo sutikta gausiomis ovacijomis.

Tenka paminėti, jog Lenkija viena didžiausių ir religingiausių Romos katalikų bažnyčios atstovių Europoje. Madonnos koncertas nebe pirmas iššūkis šiai religingai tautai.

Koncerto metu Varšuvoje pop muzikos karalienė susilaikė nuo jai būdingų netikėtų provokacijų. Nors buvo momentas, kada parodė pusė užpakalio. Tačiau kituose miestuose, Madonna nesusilaikė nuo noro iškelti skandalą. Pavyzdžiui, Paryžiuje vykusio koncerto metu, vaizdo klipe buvo parodyta dešiniųjų lyderė Marin Le Pen su svastika ant kaktos, vėliau dainos metu šokdama striptizą, prasegė liemenėlę ir parodė krūtį. The Daily Telegraph rašo, jog prieš kelias dienas naktiniame klube Paryžiuje dalyviai taip pat patyrė Madonnos akibrokštą. Pop scenos karalienė padainavusi 8 dainas (apie 45 min.) – paliko sceną. Salė ūžė nuo nepasitenkinusių žiūrovų, po koncerto jie reikalavo grąžinti pinigus už bilietus, kainavusius net iki 250 eurų.

Belaukiant Paul Oakenfold

Nemažai kritikų MDNA Tour apibūdina, kaip propaguojantį seksą ir smurtą bei pašiepiantį Romos katalikų bažnyčią. Koncerto metu atliekamos dainos metu dainininkė imitavo susišaudymą ir grumtynes su ją puolančiais kaukėtais užpuolikais, be gailesčio talžė jiems kumščiu veidus, scenos ekranuose rodomuose klipuose tryško kraujo klanai, senoje šokantys šokėjai imitavo savižudybę, kitos dainos klipe buvo rodomi degantys kryžiai.

Nepaisant to, užsienio apžvalgininkai žiniasklaidoje turo koncertus vertina gan aukštu balu. Ir ne veltui. Koncerto metu buvo galima gėrėtis nepriekaištinga choreografija, įspūdingais šviesos efektais, geru garsu bei pop muzikos karalienės Madonnos vokalu.

Likus pusantros valandos iki koncerto

Varšuvos nacionaliniame stadione baigiantis koncertui Madonna  padėkojo gausiai susirinkusiems šiuo sunkmečiu bei ją tokiu būdu pagerbusiems. Išreiškė užuojautą Lenkijos gyventojams, paliestiems Europoje įsisiautėjančios ekonomikos krizės. Dar kartą padėkojo fanams už nepakartojamą gimtadienio pasveikinimą 2009 m. Sweet&Sticky Tour koncerto metu Varšuvoje.

Jums spręsti, ar verta išvysti šį koncertą. Tačiau, kiek besulauktų kritikos Madonna – viena ryškiausių pop muzikos scenos žvaigždžių pasaulyje. Likom labai sužavėti jos pasirodymu ir visai nereikia stebėtis, kai žmonės moka po 500 Lt, kad tik būtų kuo arčiau scenos.

1 komentaras to Kelionė į Madonnos MDNA turo koncertą Varšuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.