Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laikąTai miestas, į kurį man visada norisi grįžti, kuriame visada norisi pašėlti, kuriame norisi daug, daug visko nuveikti. Šiame, lietuvių pamėgtame mieste, teko pabuvoti net aštuonis kartus. Sukaupta ne mažai informacijos ir patirties. Galėčiau papasakoti apie jį labai daug, tačiau, kad jūsų nenuvarginčiau – neišsiplėsiu.

Vienas patogiausių būdų keliauti šiame mieste – metro. Tad išlipus WESTMINSER stotelėje iš karto išvystame didįjį Big Beną ir Parlamento rūmus. Big Benas – vienas didžiausių pasaulio laikrodžių. Tačiau retas žino, kad jis buvo statomas Anglijos karalienei Viktorijai I, jai žengiant į sostą. Būdami prie jo, nepamirškite įsiamžinti nuotraukoje. Pažvelgus į kita upės pusę, pamatysime dar vieną Londono įžymybę – Londono akį (London eye).

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Tai naujas, ne per seniausiai pastatytas, trečias Pasaulyje pagal dydį apžvalgos ratas. Sumokėjus nei daug, nei mažai – 17,50 svaro, maždaug 30 minučių galime grožėtis Londono panorama iš paukščio skrydžio. Regimam vaizdui abejingo neliks nei vieno.

Esant Londone pirmą kartą, tikrai verta nueiti net ir į mokamus objektus. Žinoma, tai kainuoja, ir kainuoja gana daug, bet tai ką pamatai – viską atperka. Juk jei keliaujate, tai dažnai su noru pamatyti kuo daugiau. O Londonas būtent tas miestas, kuriame yra labai daug ko pamatyti.

Keliaujame toliau…. Sėdame į metro arba turistiniu laiveliu plaukiame iki ne ką mažiau garsesnio už Big Beną, Tauerio tilto (Tower Hill). Pamatyti pakeliamą tiltą – retenybė, čia retai plaukia laivai, kuriems perplaukti būtina pakeltį šį tiltą. Bet jei sekasi, tai sekasi – pirmojoj savo kelionėje į Londoną, man tai teko regėti.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Šalimais stūkso pilis, kurią galima aplankyti. Deja, joje pabuvoti neteko. Kitoje pusėje – naujo dizaino stiklinis pastatas, primenantis bičių korį. Jame įsikūrus miesto valdžia, bei Londono meras. Taip pat šalimais, Temzės upėje, prišvartuotas karinis laivas. Sumokėjus apie 10 svarų, drąsiai galima jį apžiūrėti, tiek denį, tiek laivo vidų. Netoliese šio laivo galima rasti visus metus veikiančią Kalėdinių prekių parduotuvėlę, kurioje tikrai pajusite Šv. Kalėdų dvasią net ir vidury vasaros.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Norintiems pailsėti, užkąsti, atsigaivinti, siūlau nuvykti į lietuviškai vadinamą Žaliąjį parką (Green park). Tai parkas, kuriame gausu žalumos, žydi gėlės. Parko teritorijoje yra tvenkinys, kuriame plaukioja gulbės, antys. Eidami taku jus gali „užkalbinti“ voverės, kurios apsidžiaugs jeigu duosite riešutėlį. Šie gyvūnai pripratę prie žmonių srauto, tad visiškai nebaikštūs. Norintieji pagulėti, šiltesniuoju sezonu, gali bent kelioms valandoms išsinuomoti gultus. Pailsėję, eidami parko taku, prieisime karalienės rūmus. Galėsite prie jų arba prie fontano nusifotografuoti. Į pačius karalienės rūmus net ir nežinau ar dabar galima įeiti. Ankščiau tokia galimybė vasaros metu tikrai buvo. Tada bilietas kainavo 15 svarų. Praėjus ne ką mažesnę nei oro uoste apsaugą, apžiūrėjau rūmų vidų, kuriuose gausu senovinių meno dirbinių, paveikslų. Rūmuose laiptų turėklų liesti negalima, nes jie paauksuoti. Ne kiekvienam mirtingajam suteikta galimybė nušluostyti nuo jų dulkeles.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Norintieji pabuvoti dangoraižių apsuptyje, važiuokite su DLR (tai naujoviški traukinukai, kuriuose nėra vairuotojo) iki Canary Wharf stotelės. Nors traukinukas be vairuotojo, žinoma, jo prižiūrėtojas yra. Pasiekę reikiamą tikslą, pamatysite verslo rajoną su daugybe dangoraižių – Canary Wharf. Būtent čia yra aukščiausias Londono pastatas, lietuvių vadinamas – pieštuku.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Laikas susipažinti su Leonardo Dicaprio, Angelina Jolie, Madonna, Robbie Williams ar netgi su pačia Anglijos karaliene ir jos vyru bei daugybe kitų Holivudo, muzikos ir politikos žvaigždžių… Paspausti jiems rankas galėsite nuvykę į vaškinių figūrų muziejų. Nors įėjimas į šį muziejų mums, lietuviams, atrodo brangus (apie 25 svarus), tačiau norinčiųjų, ypač sezono metu, pamatyti įžymybes atsiranda labai daug. Prie įėjimo man teko vasaros metu pralaukti apie 2 valandas. Rekomenduočiau nuvykti į šią vietą, likus kelioms valandoms iki uždarymo. Tokiu metu eilės kur kas mažesnės. O čia tikrai rasit ką pamatyti, su kuo nusifotografuoti. Esant daug žmonių muziejuje sunku atpažinti, kurios figūros tikros, o kurios – vaškinės.

Jeigu nesusigundysite vaškinėmis figūromis, galiu Jums pasiūlyti aplankyti dar vieną Londono atrakciją – „The London Dungeon“. Tai požemių kalėjimas (muziejus), kuriame vaidina tikri aktoriai, pagal rolę, persirengę atitinkamais drabužiais. Tikrai įdomus, kartu ir šiurpą keliantis laiko praleidimas. Nebus tokio, kuris liks neišgąsdintas. Įėjimas kainuoja apie 20 svarų. Kas atvažiavote į Londoną papramogauti, drąsiai nueikite į šiuos objektus, tikrai įdomu, linksma ir smagu, nesigailėsit nei vienu išleistu centu. Tiesa, skubu priminti, kad į šį muziejų taip pat be proto didelės eilės.

Prijaučiantieji menui taip pat ras ką nuveikti Londone. Jame yra daug galerijų, vyksta nemažai parodų. Viena iš žymesnių Londono galerijų – Nacionalinė Londono galerija. Didingi, garsių tapytojų paveikslai nukels į praeities laikus. Ši galerija nemokama. Todėl siūlyčiau visiems, esant Trafalgaro aikštėje, užsukti pasigrožėti šimtmečių senumo paveikslais.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Manau, pakankamai pamatėme. Pats metas atsipalaiduoti! Šiam ilsėjimosi būdui idealiausia vietą – Piccadlly Circus. Čia verda tikras gyvenimas tiek naktimis, tiek dienos metu. Išlipus iš metro stotelės į akis krenta didelės reklamos, į kurias žiūrint pasijunti kaip Amerikoje. Šioje vietoje gausybė restoranų, barų ir naktinių klubų. Kiekvienas asmuo, net ir labai išrankus, ras kur prisiglausti ir išgerti bent pintą alaus. Eidami į barą ar naktinį klubą, visada su savimi turėkite asmens dokumentą. Su apsaugos darbuotojais nepasiginčysi ir be dokumento neįrodysi, kad esi pilnametis. Pačiam centre įėjimas į barą kainuoja nuo 5 iki 10 svarų, naktinių klubų kainos svyruoja nuo 10 iki 25 svarų. Alaus bokalas nuo 3,5 svaro. Vyksta įvairios akcijos, kurių metu galima alkoholinius gėrimus įsigyti pigiau. Esant Londone, būtinai nueikite į pub‘ą, o ypač tada, kada žaidžiamas futbolas. Ne tik atsigaivinsit anglišku alumi, bet ir pabuvosit tikroj angliškoj aplinkoj. Na, o grįžtant į centrą, nemaža tikimybė, kad Jums pasiūlys įsigyti nelegalių svaigalų. Susigundyti nederėtų, kadangi policininkai vaikšto apsirengę civiliais drabužiais. Nesvarbu, ar tai būtų savaitės pradžia, ar savaitės pabaiga – gyvenimas verda visas 24 valandas per parą.

Londone, tiek centre, tiek priemiesčiuose, gausu restoranų ar mažų turkiškų užkandinių. Jei nepatinka valgyti pas turkus, nors kebabai pakankamai skanūs, galite užsukti į greito maisto restoranus. Nenoriu nuvilti Lietuvos prekybininkų, bet Anglijos sostinėje kebabai šimtą kartų skanesni. Jų kaina svyruoja nuo 3 iki 5 svarų. Galite užsisakyti ir mažesnį kebabą, tikrai pasijusite sotūs. O kur čia slypi paslaptis …? Ogi tame, kad priešingai nei parduodamuose Lietuvoje kebabuose, 70 procentų sudaro mėsa, o ne salotos.

Kalbant apie maisto prekių parduotuves, ten pigiau. Kaip visada, norintieji pigiau apsipirkti, važiuoja į didžiuosius prekybos centrus (Tesco, Lidle ir kt.). Apsilankykit ir „svarinėse“ – parduotuvėse, kuriose visos prekės kainuoja vieną svarą. Šiose parduotuvėse jūs galėsite labai pigiai nusipirkti įvairių prekių, pradedant gaiviaisiais gėrimais, baigiant higienos priemonėmis.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Ne paslaptis, kad vykstama į Londoną apsipirkti drabužių ar avalynės. Pats įsitikinau, kokios kainos Londone, ir galiu drąsiai teigti, kad ten yra pigiau, ypač išpardavimų metu. Na, o kas nesivaiko garsių prekinių ženklų, siūlau apsilankyti drabužių parduotuvėje – Primarkt. Rojus ne tik moterims, bet ir vyrams. Nors žmonių parduotuvėje kiekvieną minutę kaip skruzdėlyne, drabužių užtenka kiekvienam. Kiekvieną dieną užsukus gali rasti vis kitiems drabužiams nuolaidų. Na, kad ir prekė ne akcijinė, bet gerus džinsus galima įsigyti už 10-15 svarų. Tikiu, kad galima rasti tokiomis kainomis džinsų ir Lietuvoje, tačiau kokybė bus žymiai prastesnė. Kiekvienas patenkins savo troškimus. Kaip pavyzdį galiu pateikti savo apsipirkimą šioje parduotuvėje. Kišenėje turėjau 300 Lt, atrodo ne daug, bet nusipirkau visai vasarai: pora megztinukų, krūva marškinėlių (jos kainavo po 8 Lt, bet kokybė stebėtinai gera), ketverius šortus po 20 Lt (tokie Lietuvoje kainuoja 60 Lt.), džinsus, kojinių (5 medvilninių kojinių komplektas -2 svarai), apatinių (jų kaina tuo metu buvo 1 svaras), sportinius batelius (2-3 svarai)… Lietuvoje už 300 litų tiek prekių įsigyti nepavyktų, net ir per didžiuosius išpardavimus. Primenu, kad 1 svaras yra apytiksliai 4 litai.

Londonas – vieta nuostabiai praleisti laiką

Kalbant apie Londono viešąjį transportą, tai galiu jį pagirti. Galima keliauti autobusais, traukiniais, taksi ar metro. Tačiau esant mieste metro sistemai, siūlyčiau ja ir naudotis. Važinėjant požeminiais traukinukais tikrai nepasiklysit ir pasieksit Jums reikiamą tašką. Vienkartiniai bilietai pakankamai brangūs, važiuojant autobusu bilieto kaina – 2 svarai. Todėl visada apsimoka pirkti dienos bilietą, jo kaina priklauso nuo pasirinktų zonų (Londonas suskirstytas į 6 zonas). Pirmos-trečios zonos dienos bilieto kaina 6,70 svaro. Turint šį bilietą su juo galėsite važiuoti tiek autobusais, tiek metro, o jis galios iki kitos dienos 4 valandos ryto. Pats centras yra pirmojoje zonoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.