Patarimai vykstantiems į Egiptą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Patarimai vykstantiems į Egiptą Su asmens tapatybės kortele į Egiptą nenuskrisite. Kelionei būtinas pasas, kuris po grįžimo galiotų dar 6 mėnesius. Viza taip pat yra būtina. Už ją dažniausiai sumokama perkant poilsinę kelionę internetu arba kelionių agentūroje.

Šalies valiuta – Egipto svarai.  EGP = 100 piastrų. Valiutą išsikeiskite kuo smulkiau, kadangi mokant  stambiais banknotais grąžą gali išduoti suplėšytom, suglamžytom ar suteptom kupiūrom, kurias vėliau bus sunku išsikeisti. Daugelyje didesnių parduotuvių ir restoranų įmanoma atsiskaityti banko kortelėmis, tačiau atokesniuose regionuose visada su savimi turėkite grynų pinigų. Valiutą galite išsikeisti bankuose, oro uostuose ar viešbutyje, tačiau atkreipkite dėmesį į konvertavimo kursą.

Praktiškai ištisus metus oras Egipte vasariškas, pakankamai karšta. Atostogų metu patartina gerti kuo daugiau vandens, tačiau nerekomenduojama jo vartoti iš čiaupo. Dėvėkite galvos apdangalą, akinius nuo saulės, nepamirškite įsimesti kremo nuo saulės. Nepatartina degintis nuo 11 iki 16 val.

Į lagaminą kraukitės lengvus, medvilninius drabužius. Nepamirškite įsimesti keleto šiltesnių drabužių, nes oras vakarais atvėsta, ypač žiemos sezono metu. Patartina turėti ir oficialesnę aprangą, kuri rekomenduojama vakarieniaujant, apsistojus aukštesnės klasės viešbučiuose. Patogi avalynė – privalumas. Kai kurie paplūdimiai gali būti akmenuoti, todėl į bagažą pasiimkite tapkes ar specialią avalynę. Dėvėkite atitinkamą aprangą eidami į šventoves, mečetes ir pn.

Maudantis negalima laužyti ar kitaip niokoti koralų. Už šį vandalizmą baudos siekia apie 100 dolerių. Vakare, kai saulė nusileidžia – maudytis draudžiama.

Egiptietiška virtuvė įvairi ir lietuviškam skrandžiui neįprasta. Todėl patiekalus ragaukite saikingai. Dažnai plaukite rankas. Nevalgykite neplautų vaisių. Jei vilioja gatvėje ruošiamas maistas tai bent įvertinkite higieną. Neretai turistas lietuvis į bagažą įsimeta ne tik vaistų nuo skrandžio, viduriavimo, bet ir samanės ar degtinės, kuria po 50 g mėgaujasi prieš kiekvieną valgį ir po jo. Sakoma, jog geriant šį gėrimą išvengiama skrandžio negalavimų.

Egiptas – musulmoniška šalis, todėl alkoholiniais gėrimais parduotuvės neprekiauja. Jo galima įsigyti tik „tax free“ parduotuvėse, viešbučiuose.

Kaip ir kiekvienoje šalyje, taip ir Egipte, galite susidurti su kišenvagiais. Ypač daiktus saugokite sausakimšose vietose, pvz.: turguose. Šalies kurortuose pakankamai saugu, galima drąsiai vaikščioti dienos ir vakaro metu.

Atminkite, Egipte draudžiama fotografuoti tiltus, uostus, oro uostus, karinius objektus bei musulmones moteris be jų sutikimo.

Keliauti po Egiptą galima ir traukiniais, ir autobusais. Pastarasis variantas pigesnis, tačiau ne tiek patogus, kaip keliaujant traukiniais. Norėdami keliauti maršrutiniu autobusu – jį susistabdysite pakėlę ranką. Įprasta važiavimo kaina 1-2 egiptietiški svarai, tačiau dėl galutinės kainos susitarkite prieš įlipant. Naudojantis taksi paslaugomis – taip pat būtina dėl kainos susitarti prieš įsėdant į automobilį.

Kaip ir kiekvienoje musulmoniškoje šalyje – įkyrių prekeivių išvengti sunkiai pavyks. Nepasiduokite jų siūlymams įsigyti prekę „už geriausią kainą“. Būtinai derėkitės.

Arbatpinigiai – labai populiarus dalykas šalyje. Jų lauks kiekvienas jums padėjęs – autobuso vairuotojai, viešbučio darbuotojai ir pn. Davus pinigų bus rodomas didesnis dėmesys, darbuotojai taps paslaugesni ir mandagesni, bet tik kuriam laikui. Nereikėtų persistengti duodant arbatpinigius. Geriau po mažiau, bet dažniau. Restoranuose aptarnavimo mokestis gali būti įtrauktas į sąskaitą, todėl atidžiai pažiūrėkite už ką ir kiek mokate.

Prieš kelionę rekomenduojama apsidrausti bent jau medicininių išlaidų draudimu. Įdėmiai susipažinkite su draudimo sąlygomis. Susirgus ar nelaimės atveju visada kreipkitės į gydytoją. Iš jo reikalaukite, pažymos su nurodyta ligos diagnoze, gydymo išlaidų sąskaitos, ant kurios turi būti uždėtas antspaudas bei pasirašyta. Saugokite medikamentų receptus ir jų pirkimo čekius. Jeigu buvote draustas draudimo kompanijoje, ligos atveju kuo greičiau kreipkitės į ją.

Kaipgi iš kelionės neparsivežti suvenyrų. Dažniausiai perkamas – papirusas, vertinami geros kokybės aromatiniai aliejai. Turistai taip pat parsiveža akmeninių statulėlių, dirbinių iš medvilnės, papuošalų. Suvenyrai bus pigesni atokiau nuo centro esančiose parduotuvėse. Nepamirškite derėtis.

Egipte viešbučių yra įvairaus lygio, nuo žemiausios iki aukščiausios klasės. Nereikia daug tikėtis iš viešbučių, turinčių 3 ir mažiau žvaigždučių. Būtent nuo jų priklausys viešbučio lokacija, tvarka, aptarnavimas. Kur kas geresnis vaizdas yra 4 ar 5 žvaigždes turinčiuose viešbučiuose – aukštas aptarnavimo lygis, patogi vieta, didelė ir tvarkinga teritorija, gražūs ir švarūs kambariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.