Alaus keliu po Amsterdamą, Kopenhagą ir Dubliną

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Alaus keliu


Ne, tai tikrai nebus reklaminis straipsnis. Tai daugiau švietėjiškas pasakojimas, ką įdomaus nuveikti vienoje ar kitoje šalyje. Juk kelionėje norisi pamatyti daugiau nei muziejus ar paminklus, norisi pasivaikščioti ne tik po miesto parkus. Tad kodėl neužsukus į visame pasaulyje žinomas alaus daryklas, kuriose sužinosite apie alaus gaminimo istoriją nuo pirmų gamyklos atidarymo dienų iki šių laikų.

Skaidydami atminkite, vartodami alkoholį, rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove. :)

Carlsberg, Kopenhaga, Danija

10 000 kv. m plote įsikūręs lankytojų centras yra alaus gamyklos pastate, pastatytame 1847 m. Gamykla yra viena seniausių alaus daryklų Šiaurės regione. Čia apsilankę susipažinsite su gamyklos istorija ir visame pasaulyje žinomu alumi.

Turėsite galimybę apžiūrėti alaus butelių kolekciją, kurioje šiuo metu yra virš 20 000 įvairiausių alaus butelių. Tai didžiausia kolekcija pasaulyje!

Aromatų kambaryje, kuris buvo atidarytas 2008 metais, galėsite atrasti savo mėgstamiausią aromatą. Remiantis atrinktų aromatų deriniu, gamykloje įsikūrusiame bare, išsirinksite savo mėgstamą alų. Pavyzdžiui, jeigu jums patiko apynių ir citrinų aromatas, turėtumėte paragauti Carlsberg Pilsner alaus, tačiau jeigu labiau patiko kavos, saldymedžio ir kepintos duonos kvapas – tada išbandykite Brown Ale alų.

Carlsberg lankytojų centras dirba antradieniais – sekmadieniais, nuo 10:00 iki 17:00 val. Įsikūręs Kopenhagoje, adresu Gamle Carlsberg Vej 11, 1799 København V, Denmark, maždaug 2 km nuo miesto rotušės aikštės ir centrinės stoties. Iki gamyklos nuvažiuosite 18 ir 26 autobusu. Įėjimas suaugusiam – 70 kronų (apie 33 Lt).

Daugiau informacijos – http://www.visitcarlsberg.dk.

Guiness Storehouse, Dublinas, Airija

Atrakcija Dubline numeris 1 – Guineso alaus darykla. Guiness Storehouse atidaryta 2000 metais, vietoje St Jame‘s Gate alaus daryklos. Arthuras Guinnessas, 1759 m, pradėjęs eksperimentuoti su anglišku porterio alumi, net nenutuokė, kad po 200 metų jo pavardė bus žinoma visame pasaulyje.

Septynių aukštų pastate atgaivinama visa Guineso alaus atsiradimo ir išpopuliarėjimo istorija, kuri prasidėjo nuo St James Gate alaus daryklos. Kildami laiptais į viršų, pamatysite įvairius gamybos procesus, galėsite užuosti skrudinamų apynių kvapą, paliesti įvairias sudedamąsias alaus gamybos proceso dalis, apžiūrėti įvairius įrenginius, kurie buvo naudojami gaminant alų.

Pastato viršuje, įsikūrusiame bare, besimėgaudami nemokama pinta alaus, galėsite grožėtis atsiveriančia miesto panorama.

Guines Storehouse įsikūręs adresu – St James’s Gate, Dublin 8, Ireland, 01 408 4800. Gamyklą aplankyti galite 7 dienas per savaitę nuo 09:30 iki 17:00 val. (ilgesnis darbo laikas liepą-rugpjūtį). Įėjimo kaina suaugusiam žmogui apie 15 eurų (50 Lt).

Daugiau informacijos – http://www.guinness-storehouse.com. Galeriją apžiūrėsite paspausdami čia.

Heineken Experience, Amsterdamas, Olandija

Pamatyk, išgirsk, užuosk, paragauk, mėgaukis! – toks šūkis kviečia susipažinti su Heineken alaus istorija, kuri tęsiasi jau 150 metų. 1868 m. atidaryta senoji Heineken alaus darykla 1988 metai nutraukė misos gamybą, o po dviejų metų joje buvo atidarytas muziejus, kuris gyvuoja iki šiol.

Apžvelgus solidžią parodą, susidursite su sudėtingų technologijų, multimedijos sfera, kur besimėgaujant alumi išvysite, kaip įgyvendinamas marketingo planas. Pasinersite į interaktyvų alaus gaminimo procesą. Muziejų aplankyti verta ir ne tik dėl istorijos pamokos, bet ir dėl degustacijos ekskursijos pabaigoje.

Muziejus veikia visas 7 dienas per savaitę nuo 11:00 iki 19:00 val. (paskutinis įėjimas 17:30). Adresas – Stadhouderskade 78, Amsterdamas. Iki muziejaus važiuoja tramvajai, kurių numeriai 7, 10, 16, 24, 25. Įėjimo kaina suaugusiam – 16 eurų.

Daugiau informacijos – http://www.heinekenexperience.com/.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.