Didžiausia alaus šventė Vokietijoje – Oktoberfest: dvi savaites trunkančios linksmybės

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Alaus svente OktoberfestMiunchene vykstanti alaus šventė „Oktoberfest” kiekvienais metais šešiolikai dienų sutraukia milijonus svečių iš viso pasaulio. Aplankyti šią unikalią šventę, turinčią didžiausios pasaulyje liaudiškos mugės titulą, gali kiekvienas norintis.

Kuo gi žavus garsusis „Oktoberfest”?

„Oktoberfest” tradicija mena dar 1810-uosius metus, kai kronprincas Liudvigas (vėliau tapęs karaliumi Liudvigu I) vedė princesę Terezą ir sukvietė visus miestiečius į šventę pievoje, simboliškai gavusioje Terezos pievos (Theresienwiese) pavadinimą. Rudens šventės idėja taip prigijo, kad jau daugiau nei du šimtus metų rengiamas derliaus nuėmimo paminėjimas, XX amžiaus antroje pusėje galiausiai virtęs įspūdinga, visame pasaulyje garsia alaus švente. Iki šiol šventės tradiciją buvo nutraukę tik choleros epidemijos, karai ir ekonominės suirutės.

„Oktoberfest” rengiamas 42 hektarus užimančioje Terezos pievoje, į kurią suplūsta apie 7 milijonus lankytojų, 14 didelių ir 20 mažesnių palapinių įrengiama apie 100 000 sėdimų vietų. Specialiai šventei alų, kurio kasmet išgeriama apie 7 milijonus litrų, gamina šešios didžiausios Miuncheno alaus daryklos. Seniausia jų – Augustiner – alų gaminti pradėjo dar 1328 metais. Ne ką mažesni ir kulinariniai šventės mastai – suvalgoma apie 500 tūkstančių vištų, keli šimtai tūkstančių tradicinių kiaulienos dešrelių, paskerdžiama virš 100 galvijų.

Kiekvienais metais alaus šventė vyksta rugsėjo – spalio mėnesiais. Tradicines pramogas, liaudiškos ir populiarios muzikos ansamblių pasirodymus, įvairiausius konkursus ir žaidimus pagyvina atrakcionai.

Šventė jau tapo ne tik neatskiriama Vokietijos kultūros, bet ir viso pasaulio pramogų dalimi. Apsilankyti „Oktoberfest” – ne tik alaus mėgėjo svajonė, bet ir tikra kiekvieno šiltą bendravimą su žmonėmis iš viso pasaulio ir linksmybes mėgstančio turisto pareiga.

Apgyvendinimas

„Oktoberfest” metu vidutinė dviviečio kambario Miuncheno viešbutyje kaina svyruoja nuo 200 iki 300 eurų. Pigesnes nakvynes siūlo „Wiesn camp” kempingas, nuo kurio šventės vietą metro pagalba galima pasiekti per 15 minučių. Pastatytą palapinę, kurioje telpa iki keturių žmonių, galima išsinuomoti už 60-70 eurų, o tiek pat žmonių talpinantis kemperis kainuos 150-170 eurų parai. Be to, daugybė studentų užleidžia miesto svečiams savo kambarius ar net butus. Tinkamų variantų galima surasti svetainėse: airbnb.de, 9flats.com arba wg-gesucht.de.

 

 

Miuncheną tiesioginiu skrydžiu pasieksite „Air Lituanica“ lėktuvais, kurie keleivius skraidins 3 kartus per savaitę: antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais iš Vilniaus. Lėktuvo bilietus nusipirksite www.airlituanica.lt interneto svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.